Gantz 1

Gantz 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174876/bmid_gantz-gantz-1-gow-174876.jpg 4 214 35

Gantz série

Jak dlouho vydržíte ve hře? Poslední, co si Kei Kurono pamatuje, je, že ho přejelo metro, když se snažil zachránit opilého bezdomovce. Jak hloupá smrt. Ale přesto je stále... naživu? Ocitl se v místnosti, ze které nemůže odejít, v místnosti se spoustou dalších neznámých lidí. A uprostřed té místnosti je černá koule, která hlásí, že pokud chce zpátky svůj život, musí jít lovit bizarní mimozemšťany. Kei Kurono vstupuje do hry na život a na smrt. Obyčejní lidé vyzbrojeni sci-fi zbraněmi a proti nim bytosti silnější a nebezpečnější než si kdy dokázali představit.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

ガンツ 1 (Gancu 1) , 2000

silvara
09.02.2017 3 z 5

Gantz = romantické počtení na dlouhé zimní večery :)
A teď vážně. Jak nejsem velkým příznivcem seinen mangy, tak tohle mě uchvátilo. Hlavní hrdina je nesympatický a protivný až hrůza (což je příjemná změna). A do toho ta celá záležitost s Gantzem. Co to je? Proč to je? Kdo zatím stojí? Jaký to má účel? Otázky jdou stranou, protože na scénu přichází promyšlená, dechberoucí akce v doprovodu nezbytné nahoty, hektolitrů krve a vzduchem létajících vnitřností.
Kresba je nádherná (doporučuji vyhledat si, jak Oku svoji kresbu vytváří), akce je skvěle promyšlená, ale co je na celém Gantzu nejlepší, to jsou postavy. Oku si mistrně pohrává s každým jednotlivým charakterem. A díky tomu je Gantz tak dobrý.

Ryuzaki
26.12.2016 5 z 5

Já si nemůžu stěžovat, splnilo to mé očekávání. Pod litry krve a nahotou se skrývá docela dost slušný příběh, jen se do toho musíte začíst. Velká koule nazývaná Gantz je velkou záhadou a postupně se dozvídáme nové a šokující informace. Je to také dosti napínavé a nikdy nevíte, co se stane, což oceňuji. Mangu jsem přečetla celou v angličtině, je to snad jediná manga, co mě takto chytla, abych jí dočetla dokonce. Každopádně doporučuji zhlédnout anime, tam se zdají být postavy lehce inteligentnější, ovšem konec už je smyšlený a manze vůbec neodpovídá, zřejmě studiu došly finance na pokračování, tak to museli nějakým způsobem utnout. Ale určitě je to k manze fajn doplněk.

Shinju
07.10.2016 5 z 5

Dlouho jsem se rozhodovala jestli si tuhle mangu přečtu. A tak nějak se mi dostala v knihovně do ruky a rozhodně nezklamala.

IvoB
14.09.2016 3 z 5

Béčková a poměrně kontroverzní manga, která neustále boří jakákoliv očekávání. Hlavní postava je vlastně hajzlík, je tu překvapivě silný sexuální podtext a příběh je docela podivný, nepohodlný. Z činů protagonistů mi prostě nebylo vždy moc dobře. Tato kontroverznost ale částečně mangu vyzdvihuje a slouží jako její hlavní klad – nikdy jsem nevěděl, s čím dalším přijde dál. Ačkoliv jsem měl ve výsledku kapku rozpačité pocity, stále jsem docela zvědavý na další dění. A to není úplně špatná vizitka. Za mě zatím 3*.

Hadati
14.06.2016 3 z 5

Představte si, že se objevíte v místnosti plné cizích lidí, ze které nemůžete odejít. Máte společnou jednu jedinou věc, kvůli které jste se zde ocitli. A něco vás nutí jednou za čas se vydávat na lov emzáků. To je v kostce hlavní děj.

Začátek je velmi promyšlený, až jsem měl chuť ukázat mangu přítelkyni, přestože není jejím příznivcem. Naneštěstí, hned první mise těchto nováčků kvalitu mangy značně snížila. První emzák na seznamu vypadá jako špatný vtip a vy si marně lámete hlavu, proč se někdo snaží něco takového vůbec zabít, a proč zrovna takovým způsobem. Od té chvíle jde také pryč jakákoliv logika samotného příběhu, protože ať už tato manga přijde v budoucnu s jakýmkoliv vysvětlením, bude to asi tak logické jako závěr seriálu Ztraceni (Lost).

Kresba je velmi pěkná, jen je občas těžké se vyznat v soubojových sekvencích, jak je u některých mang zvykem. Zejména dospívající mužské čtenáře potěší nahá účastnice, ale na můj vkus tam má příliš mnoho prostoru, což je dost laciný způsob, jak získávat čtenáře. Kdyby zůstalo jen u jednoho takového lechtivého objevení, tak proti tomu nic nemám, ale z charakteru postavy jsem nabyl dojmu, že její úlohou budou i do budoucna hlavně její vnady.

p3tris
24.03.2016 4 z 5

Série Gantz je BRAK! Brak v tom nejlepším smyslu slova, plný násilí, krve a proprsených slečen. Akční sci-fi kategorie D. Ale taky je to nádherně nakreslená jízda, kdy se těšíte na každého dalšího bizardního nepřítele. A já to miluji a nemůže se vždy po přečtení dočkat dalšího sešitu.

jiri0728
02.01.2016 5 z 5

Tato manga určitě není pro každého, ale abych neopakoval již řečené, je to bezesporu zajímavé a poutavé dílo pro fanouška japonských žánrových kříženců. Pod tím vším násilím a erotikou se ukrývá příběh o partě jedinců, kteří jen velmi pomalu rozklíčovávají v jaké podivné hře se ocitli. Nečekejte tedy polopatičnost a rozhodně se připravte na proměny tempa, stejně jako oscilaci mezi seriózností a humorem (vzhled monster, erotické epizodky). Pro mě osobně pecka a to nejzajímavější z japonských mang, co jsem v českém překladu četl.

Benjiki
02.01.2016 1 z 5

Hele já proti všem úchylárnám mangy nic nemám, ale tohle je asi moc. Nepochopil sem absolutně myšlenku. Vraždění mimozemšťanů mrtvými, dloooooooooozuuuuuuuuheeeeeeeeeee záběry na ooooooooobříííí kozyyyyyyy, nesmyslné dialogy a nevýrazné postavy - až na tu co má ooooooooobříííí kozyyyyyyy, neasi. Tohle je i na mně moc jiný a lituji peněz co sem do toho investoval. Možná že to v příštích dílech začne dávat smysl, ale tohle je... No neříkám nic. Jen proto, že je to první díl, nedávám odpad. Ale co, nemůžu pochopit všechno.

paulhunter
22.12.2015 4 z 5

Někdy uděláte věci, které byste od sebe ani nečekali. Manga nikdy nepřitahovala mou pozornost. Když jsem pak jednoho večera čistě náhodně / ze zvědavosti najel na článek o Gantz a ve tři ráno nemyslel na nic jiného, něco se změnilo. Druhý den jsem běžel do knihkupectví a jedničku pořídil.
Nemůžu jí upřít jistou dávku originality, skvělou kresbu (laserový "rozsekávací" paprsek je geniální) a nezvyklý panenský zážitek při čtení japonského komiksu zprava doleva. Postavy jsou zajímavé, i když pro naši kulturu není lehké se s nimi ztotožnit, stejně tak se stylem vykreslování jejich pocitů. Neustálé vzdychání a pocení čel k tomu prostě patří, ale spoustu čtenářů to může odradit. Hiroya Oku se soustředí v Gantz primárně na bizarní bytosti a na jejich likvidaci. Kde by v evropském či americkém komiksu zabrala zběsilá akce dvě tři strany, zde jich najdete klidně několik desítek. Sice se sem tam dozvíte pár informací z místního světa, ale scénářově založené jedince to nezasytí. Osobně jsem měl s tím také problém a s dalšími "volumky" (ha, to jsem také pochytil od čtenářů mangy) se mi jen prohlubuje názor, že Gantz je repetativní záležitostí jen pro opravdové fandy. Na své si zde také hodně přijdou milovníci obnažených prsou, která zde neplní žádný hlubší smysl ani neznačí plodnost, ale mají jen samoúčelně potěšit oči.
Za mě tedy zajímavá zkušenost, která mě obohatila netradičním a novým zážitkem, ale šest dílů prozatím stačilo.

martinstefko
08.10.2015 5 z 5

"Gantz" se díky svému prvnímu dílu okamžitě zařadil k nejlepším mangám, které u nás vycházejí. Máme se na co těšit. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/10/325-gantz-1-90.html

Claudius
20.06.2015 2 z 5

Nejsem velký fanoušek mangy, a tahle mě nijak zvlášť nezaujala. Vlastně celou dobu se postavy jen dohadují, co se vlastně děje a do konce svazku si myslí, že jsou jen v televizi, což je tak trochu otravné. Další díly asi oželím.

mitko
04.06.2015 5 z 5

Manga má všetko čo potrebujem, takže som bol úplne spokojný. Má to zaujímavý nápad, predkladá to kopec otázok, na ktoré zatiaľ ani nepadla ani jedna odpoveď, ale hlavne má to nesmierny spád, kde nebolo hluché miesto, od druhej polky keď sú úž vonku, nešetrí autor na krvi a násilí a samozrejme ako je na mangu zvyklé končí to veľkým cliffhangerom. Čo posúva u mňa mangu vyššie je aj to, že sa tu autor nebojí ukázať sex a nahotu. A na začiatok ma aj prekvapili trocha hlavní hrdinovia, ktorí konečne netrpia výraznou formou psychického postihnutia, neprejavujú priveľké sebavedomie, nejaký druh úchylky alebo fetišu (no jo dobre, je dosť arogantný, ale všetko ešte v rámci medze a hlavne si myslím, že to je schválne kvôli jeho budúcemu vývoju) ako vo veľa iných prípadoch.

Len trocha zamrzí vydávanie 4 zväzkov za rok, čiže kompletne vydané by to malo byt okolo roku 2022, teda dlhá doba.

tsal
03.02.2015 3 z 5

Na jednu stranu iritující postavy, které mi drásaly nervy už v anime. Komiksová forma jim na otravnosti očividně nic neubrala a Fňukna (Kató) mi dává víc, než snesu. Na druhé straně však zajímavý nápad a oblíbená dvojice sex&násilí v příjemně nekýčovitém podání, které se nesnaží za každou cenu šokovat, jako tomu bylo v Kannonině ruce. Pustím se do dalších dílů, ale kupovat vlastní výtisk zatím nebudu.

Nýdnol
16.12.2013 4 z 5

Originální a vtipné

TIM.biker
25.09.2013 3 z 5

Zatim z toho mam rozpacite pocity a nevim co si o tom mam myslet. Prijde mi to takove moc rychle. Ma to dobry napad ale moc me to nechytlo, neni to Deathnote :D Uvidime jake budou ostatni dily treba zmenim nazor i hodnoceni. Za pozornost to ale jiste stoji :-) Takze 3 hvezdicky za napad :-)

boj o přežití zfilmováno erotika manga mimozemšťané šónen-ai, shōnen-ai

Hiroja Oku
japonská, 1967