Špiónka

Špiónka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113441/spionka-113441.jpg 4 113 26

Mocenské kuloáre Washingtonu, honosné aukčné siene New Yorku a Londýna, vysvietené ulice Paríža, ale aj nehostinná saudskoarabská púšť - všade tam sa odohráva dej najnovšieho románu Daniela Silvu o špičkovom tajnom agentovi a reštaurátorovi Gabrielovi Allonovi. Autor v ňom zobrazuje dnešný terorizmom ohrozovaný svet s jasnozrivosťou, ktorá priam vyráža dych. Pokojný víkend v Londýne sa pre Gabriela Allona a jeho ženu Chiaru náhle skončí vo chvíli, keď na rušnej ulici agent vycvičeným okom spozoruje samovražedného útočníka. Sleduje ho, no vo chvíli, keď vytiahne zbraň a chce ho zneškodniť, zrazia ho k zemi dvaja policajti. Allon, zdrvený z krviprelievania, ktoré sa mu nepodarilo odvrátiť, sa utiahne do ústrania v Cornwalle. Vzápätí ho však povolajú do Washingtonu, aby viedol prípravu rozsiahlej operácie CIA. Jej cieľom je zničiť teroristickú sieť na čele s jemenským duchovným, ktorý plánuje ďalšie samovražedné útoky. Allon a jeho tím sa rozhodnú pre mimoriadne riskantný krok: zničiť obávanú sieť znútra ... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Portrait of a Spy , 2011

Lolila
26.01.2023 5 z 5

Silva nesklamal, stále výborný špionážny thriller s akciou, zápletkami, intrigami, rôznymi agentami z rôznych agentúr:-)

technolog
17.10.2022 5 z 5

Velmi povedeny díl této série!

Lena79
17.11.2021 4 z 5

První třetinou knihy jsem se horko těžko prokousávala. Dokonce jsem chtěla knihu odložit, prostě mě to nebavilo. Pak ovšem nastal v příběhu zvrat a mě to náhle začalo moc bavit. Dovolím si zkritizovat závěr knihy, kdy mi přišlo zcela nerealistické (byť se jedná o fikci), aby si extremisté nechali naordinovat takový konec. Čtenářům doporučuji přečíst si i poznámku autora, docela mi běhal mráz po zádech.

jprst
21.01.2021 5 z 5

Předesílám, že mé hodnocení nemusí být objektivní, knihy tohoto autora prostě můžu kdykoliv a nedokáží mě otrávit. I děj této knih je natolik přesvědčivý, že jsem začal přemýšlet, co je z toho fikce a co by mohla být i realita.

Lagander
18.10.2020 5 z 5

Silva nesklamal..

myelka
30.06.2020 4 z 5

Četla se dobře, jako všechny knihy autora, jen mi tam "něco" chybělo. Když čtu o Gabrielových schopnostech, o jeho týmu, o minulosti, mám z toho husí kůži, k Izraelu mě to nějak víc táhne. Tady nějak legendární tým toho moc neudělal, zverboval jednu osobu a pak jen sledoval...Na druhou stranu parádně vykreslená situace kolem teroristické, pardon, extremistické situace a aspoň byla přiznána nějaká zásluha i jiné zpravodajské organizaci.

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Jedenásta kniha od Daniela Silvu s úspešným špiónom Gabrielom Allonom. Dej začína atentátom, vybuchne bomba. Avšak aj tu ho dostihne v zápletke minulosť. Kto je tá špiónka, koho je nutné zverbovať a postaviť do organizácie, ktorá predstavuje smrteľnú hrozbu? Len toho najdôveryhodnejšieho....alebo najdôveryhodnejšiu? Ktorej žene uveria? Vychádza na povrch len jedna a s tou má neuzatvorenú minulosť. Ten kto čítal aj predchádzajúce časti od Silvu, neoľutuje. Majster spy-fiction. Odporúčam.

zdenaR
28.02.2020 5 z 5

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

joshuagrey
25.07.2019 3 z 5

trochu slabsi dil, ale mozna jsem jen rozmlsany predchozi urovni

soukroma
03.03.2019 4 z 5

První třetina byla dost úmorná, popisná a hlavně věnovaná těm všem aktuálním teroristickým hrůzám kolem nás (kterých naneštěstí ještě za devět let od napsání knihy přibylo, všude, a týká se to všech - a ještě o tom číst ve fikci, to nechci). Pak se spustil neuvěřitelně odvážný společný plán zpravodajců podpořený nejvyššími politickými špičkami a příběh nabral na rychlosti i síle. A akčnost a napínavost se stupňovala až do samotného závěru. 85%

1amu
07.05.2018 3 z 5

Tak nevím... souhlasím s kladnými i zápornými hodnoceními této knihy. Mám rád Daniela Silvu, Gabriela Allona s celou jeho partou, respektuji názor "čefa", ale ?
Nadia al-Bakri, bohatá žena, se kterou provádí Mossad verbovku.... Nezdála se mi ona lehkost, jak bylo dosaženo kýženého cíle. A pak ta story v poušti se závěrem jako u "Harlekýnů" - má to autor zapotřebí ? Nevím. Část čtenářů knih D.S., mezi které se počítám , je zvyklá na to, čemu se dnes říká "vyšší level".

hnusák
28.07.2017 5 z 5

Mne se kniha četla naopak velmi dobře, i když se zde najdou chvílemi hluchá místa. To, jak chladnokrevný zabiják Allon ke konci knihy tesktní až k slzám, to by asi nešlo k naturelu elitního člena Mossadu. Na druhou stranu, dobrý.

ferenc_had
12.07.2017 4 z 5

Další skvělá kniha

Mammoth
01.11.2015 4 z 5

Klasika autora, která neurazí a velmi dobře se čte.

LMih
27.09.2014 1 z 5

Veľké sklamanie, príšerná nuda. Najhoršie na knihe je pohľad iba z jednej strany zákopu a samozrejme všade víťazí iba jeden.

Ladinek
08.09.2014 1 z 5

Řekl bych, že jsem celkem nadšeným konzumentem Silvových knih, ale tohle tedy bylo opravdu zklamání. Většina děje nudná, celkem nelogické chování některých postav a poměrně dlouhý a nezáživný závěr. Kdyby to byla kniha jiného autora, dal bych možná 2-3 hvězdy, ale od Silvy jsem čekal opravdu o hodně víc.

Dandulka
10.03.2014 3 z 5

Jsem celkem zklamaná, tato kniha se autorovi zrovna moc nepovedla. No, není každý den, posvícení, že? Tak snad příště to bude lepší.

Bear Reader
10.01.2014 3 z 5

Napsáno dobře, čtivě a se znalostí věci. Jen mi přijde, že autor opakuje záchranu hrdiny v posledním okamžiku náhle prozřevším protivníkem, viz "Anglický zabiják".

čef
15.10.2013 5 z 5

Skutečnost a fikce je v této knize namíchaná tak, že příběh se nečte jako beletrie, ale jako popis reálně proběhlých operací tajných služeb. Lidé jsou zde také velmi dobře prezentováni se svými prohrami i úspěchy. Nezbývá tak než pochválit a přečíst si další knihy tohoto autora. Pro mne je Daniel Silva objev roku.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

toto, bolo velmi fajn, a aj ten návrat ,,sokyňe,, z minulosti a ich spolupráca bola ok, len ten dej trocha viazol najmä v tej púšti. inak som spokojný ...dám 4/5

thrillery špionáž

Daniel Silva