Špiónka přehled

Špiónka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113441/spionka-113441.jpg 4 113 113

Mocenské kuloáre Washingtonu, honosné aukčné siene New Yorku a Londýna, vysvietené ulice Paríža, ale aj nehostinná saudskoarabská púšť - všade tam sa odohráva dej najnovšieho románu Daniela Silvu o špičkovom tajnom agentovi a reštaurátorovi Gabrielovi Allonovi. Autor v ňom zobrazuje dnešný terorizmom ohrozovaný svet s jasnozrivosťou, ktorá priam vyráža dych. Pokojný víkend v Londýne sa pre Gabriela Allona a jeho ženu Chiaru náhle skončí vo chvíli, keď na rušnej ulici agent vycvičeným okom spozoruje samovražedného útočníka. Sleduje ho, no vo chvíli, keď vytiahne zbraň a chce ho zneškodniť, zrazia ho k zemi dvaja policajti. Allon, zdrvený z krviprelievania, ktoré sa mu nepodarilo odvrátiť, sa utiahne do ústrania v Cornwalle. Vzápätí ho však povolajú do Washingtonu, aby viedol prípravu rozsiahlej operácie CIA. Jej cieľom je zničiť teroristickú sieť na čele s jemenským duchovným, ktorý plánuje ďalšie samovražedné útoky. Allon a jeho tím sa rozhodnú pre mimoriadne riskantný krok: zničiť obávanú sieť znútra ... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Portrait of a Spy , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Špiónka. Přihlašte se a napište ho.

Lolila
26.01.2023 5 z 5

Silva nesklamal, stále výborný špionážny thriller s akciou, zápletkami, intrigami, rôznymi agentami z rôznych agentúr:-)

technolog
17.10.2022 5 z 5

Velmi povedeny díl této série!

Lena79
17.11.2021 4 z 5

První třetinou knihy jsem se horko těžko prokousávala. Dokonce jsem chtěla knihu odložit, prostě mě to nebavilo. Pak ovšem nastal v příběhu zvrat a mě to náhle začalo moc bavit. Dovolím si zkritizovat závěr knihy, kdy mi přišlo zcela nerealistické (byť se jedná o fikci), aby si extremisté nechali naordinovat takový konec. Čtenářům doporučuji přečíst si i poznámku autora, docela mi běhal mráz po zádech.

Knižní novinky (19. týden)

09.05.2021

Kniha Špiónka v seznamech