Ukradený Caravaggio

Ukradený Caravaggio https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251089/bmid_ukradeny-caravaggio-65d9e34e65000.jpg 4 122 34

Gabriel Allon právě restauruje v Benátkách oltářní obraz od Veroneseho, když si ho náhle předvolá italská policie. Výstřední londýnský galerista Julian Isherwood se připletl k chladnokrevné vraždě u Komského jezera a je zadržován jako podezřelý. Aby Gabriel prokázal přítelovu nevinu, musí udělat jediné: najít skutečné vrahy, a pak i ukradený proslulý obraz Narození známého barokního malíře Caravaggia. Zavražděným je bývalý britský agent, který měl svá tajemství: obchodoval s ukradenými uměleckými díly a prodával je záhadnému sběrateli. Gabriel Allon se vydává na nebezpečnou honbu za Caravaggiovým obrazem a odhalením totožnosti tajemného neznámého. Jeho pátrání ho zavede na různá místa po celém světě, až se nakonec dostane do malé soukromé banky v Rakousku, kde nebezpečný muž stráží nečestně získané bohatství nemilosrdného diktátora. A po jeho boku stojí statečná mladá žena, která přežila nejhorší masakr dvacátého století. Teď - s Gabrielovou pomocí - dostane šanci zasadit ránu tomu, kdo zničil její rodinu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Harlequin , HarperCollins Polska

The Heist , 2014

ellescorpio
22.10.2017 5 z 5

Komentář obsahuje spoilery. S touhle knihou pořád váhám mezi 4 a 5*. Většina se mi fakt líbila, krásná zápletka, umění mělo to spád. Krásných pět hvězd... Jenže pak mě fakt naštvalo, jak vrátili ty pracně ukradené prachy. Já vím gentleman je vymění za dámu, ale to to nešlo nějak geniálně vykoumat aby ji zachránili a nevrátili miliardy zločincům? O půl hvězdy pak zas hodnocení narostlo tím, že toho Caravaggia našli, to byl fakt krásnej konec.

technik1965
15.02.2017 5 z 5

Daniel Silva ma nesklamal, super čítanie.

blackdog
14.02.2017 4 z 5

Moje prvé stretnutie s Danielom Silvom a Gabrielom Allonom. Téma sa mi páčila. Zaujímajú ma krádeže umeleckých diel a tu bola umne spojená realita s fikciou. To isté platí aj o nosnej téme románu - totalitnom režime s Sírii. Akokoľvek sa pozeráme na problematiku moslimov a migrácie, to, čo sa deje v Sírii je desivé. Môže sa to zdať zvláštne, ale Silva mi pomohol pozrieť sa na niektoré problémy blízkeho východu aj inými očami.

derminator
02.01.2017 4 z 5

Daniel Silva je bezesporu jedním z nejlepších autorů špionážního thrilleru současnosti. Tato kniha je zajímavá už jen tím, že je v této knize nejméně mrtvol. Autor dovede skvěle vylíčit situaci v dnešní Sýrii a co si budeme povídat je to téma současnosti. Za mě mohu vřele doporučit a knize dávám 75%. Mohla být ještě více napínavá.

Mako123123
11.12.2016 4 z 5

práveže mne sa táto časť páčila troška viac než predchádzajúca (možno predchádzajúce dve). Pekné rozuzlenie deja, pekné myšlienky a posun deja: Šamron- už sa to blíži :( a Chiara už sa to blíži. :)

Mammoth
10.12.2016 4 z 5

Autorova klasika, která zpočátku vypadá velmi poklidně, postupem času však nabírá na rychlosti a akčnosti. Nicméně za ostatními knihami s Gabrielem Allonem tento příběh malinko pokulhává...

Selinute
31.07.2016 4 z 5

Moje druhá kniha od Daniela Silvy. Opět velmi zdařilý špionážní román s Gabrielem Allonem - geniálním špionem, skvělým restaurátorem a malířem. Líbila se mi hlavně ta část děje, která se odehrává v Benátkách, městě vody, obrazů a podvečerního vánku vanoucího od laguny...

Jaruš7
08.05.2016 5 z 5

Tip ťop, skvělé, čtenářský zážitek, vyzrálý kumšt a cit pro bestseller .

rengers
04.04.2016 3 z 5

Pěkně napsané, jak se dá očekávat od autora, kterého velmi rád čtu. Bohužel mi v příběhu chybělo to správné napětí a akce, která v jiných knížkách přímo vyčnívá! Je to čtivé, ale píše mnohem lépe.

johannis
26.01.2016 4 z 5

Špionážní thriller, svým tématem a prostředím tak aktuální.
Příjemný "brownovský" styl s prvky kulturními, historickými, politickými a geografickými. Tohle můžu. Jediné co (ale to je můj problém), že postupně bylo do pátrání po obrazu zapojeno tolik osob, až jsem se chvílemi ztrácela, kdo pracuje pro koho. Ale to na úžasnosti této knihy nijak neubírá. A protože není nic lepšího, než po mnoha stránkách popisovaných hrůzách ze Syrského prostředí a mnoha kilometrech pátrání po zlodějích, špionech a špinavé hře ve vysoké politice, než šťastný konec, takže nález ztraceného obrazu, tak důmyslně schovaný ve fiktivním kostele sv. Jana Evangelisty příjemně celý dojem u knihy doladí.

Dandulka
23.11.2015 5 z 5

Další kniha o tajném agentovi G. Allonovi a opět se moc povedla. Silvovy romány jsou plné napětí, akce, ale také malého kousku historie.

AlesXXX
17.09.2015 4 z 5

Není špatná, ale přijde mi to už takové pořád stejné.

Jardell
07.09.2015 5 z 5

Velmi poutavě napsaná, klasický SIlva vč. zápletky, doporučuju přečíst!

Foks
13.07.2015 5 z 5

Všechny atributy, pro které Silvu tak rád čtu, jsou tu splněny. Velice inteligentní špionážní román, protkaný spousty pravdivými informacemi z protředí konfliktů na blízkém východě. V tomto případě v tolik aktuální Sýrii. A že by se Allonův anglický přítel z Korsiky nechal přesvědčit a přidá se k MI6? To bychom se měli v budoucnu na co těšit.