Maskérka mŕtvych

Maskérka mŕtvych https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242395/maskerka-mrtvych-242395.jpg 4 585 175

Funebračka série

Brünhilde Blumovú v útlom detstve adoptovali manželia – majitelia pohrebného ústavu a vychovávali ju, aby raz prevzala rodinný podnik. Teraz je ona majiteľkou innsbruckého pohrebného ústavu a zároveň milujúcou manželkou a láskavou matkou dvoch dcér. Je povestná svojím mäkkým srdcom a chladnou hlavou. Jej ukážkový život nečakane naruší náhla manželova smrť pri autonehode. Vodič z miesta nehody ujde. Blumovej sa zrúti svet, stráca oporu aj pocit šťastia. Zhodou náhod príde na to, že zdanlivá nehoda jej muža, nepodplatiteľného policajta, bola v skutočnosti plánovaná vražda. Pustí sa do pátrania na vlastnú päsť. Keď zistí, že Markovu smrť si želala pätica vplyvných mužov, neváha ani minútu a zaútočí. Jej pomsta je krutá a nemilosrdná. Ako môže byť žena schopná takej bezcitnosti? Odpoveď sa nachádza v ďalekej minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Totenfrau , 2014

Petule.k93
02.01.2019 3 z 5

Kniha není špatná, ale ani trhák. S hl.hrdinkou bylo něco už špatně od začátku, jinak by tak lehce neprováděla své ,,úkony,,. Myslela si, že mít rodinu ji pomůže, ale pak stačil mžik a probudila se v ní druhá osoba. Na jednu stranu obdivuju, že šla tvrdě za odhalením neštěstí, ale na druhou stranu vidím v tom i ohrožování rodiny.

Míma25
28.12.2018 4 z 5

Hlavní hrdinka až neuvěřitelně snadno nachází své oběti. Když pominu fakt, že to všechno by se ve skutečnosti jen těžko stalo - snad, tak ANO - knihu mohu doporučit, velmi dobře se mi četla a určitě se pustím i do dalších dílů.

Sanmark
04.12.2018 1 z 5

Když přijdete pozdě na raut, zbydou na vás už jen oschlé jednohubky. Jako tato knížka... začátek je parádní, slibný, ale v průběhu děje (velice velice brzy) okorává a pochutná si jen opravdu hladový opozdilec, který nemá nic jiného po ruce...

Plusy - nápad s pohřebním ústavem, akční vyrovnání se s minulostí, i dialogy
Mínusy - nepravděpodobné až nemožné úspěchy v pátrání po zločincích! Nelogické chování zločinců...

Maddison3
26.11.2018 5 z 5

Napínavý, místy velmi šokující příběh života a zejména pomsty skvělé funebračky...Zkrácený styl psaní mě bavil a knihu jsem zhltla za jediný večer...Blumová je prostě boží....

ErikaJ
23.11.2018 5 z 5

Tak tato knížka mě vážně bavila. Možná je to tím, že jsem „funebračku“ taky dělala, takže jsem zavzpomínala na časy minulé... Bylo to takové nevšední čtení, akční, při kterém jsem se nenudila, i když kapku přitažené za vlasy. Určitě se pustím do dalších dílů.

nikola3
07.11.2018

Zpočátku kniha nezajímavá. Prekousala jsem a zvládla ji přečíst za jeden den. Určitě vyzkouším pokračování.

Leniii
04.11.2018 4 z 5

Morbidní příběh, ideální čtení na dušičkové období. Četla se dobře, poměrně mě ten příběh i bavil..těším se na další 2 díly s paní Blumovou!

Costanzo
30.10.2018 2 z 5

Málokdy hodnotím tak mizerně. Nechápu, jak tato kniha může být řazena do světových bestsellerů. Styl vyprávění mi vůbec nesedl, chyběly mi dialogy a svižný děj, a přitom ten začátek byl docela slibný! Velká škoda, ale v trilogii pokračovat nebudu, knihu jsem dočetla s námahou na 4x.

kytarka
16.10.2018 4 z 5

Brunhüldě alias Blumové, která řídí pohřební službu po rodičích, zemře manžel. Když vyjíždí od domu na motorce napálí do něj auto a je na místě první. Blumová ho nesmírně milovala a nemůže se z toho vzpamatovat. Objevila jeho poslední případ, Mark byl policista. A začne pátrat...
Příběh to je velmi dobrý a zajímavý. Kniha se čte velmi rychle. Jediné co mi na ní vadilo, byl styl psaní. Er forma vyprávění mi tady úplně neseděla, proto jsem se rozhodla dát jednu hvězdu dolů. Jinak je to skvělá kniha!

Missynka
29.09.2018 3 z 5

Na tuto trilogii jsem se strašně těšila. Opravdu zajímavé prostředí, které skýtalo tolik možností. Hlavní postava prvního dílu se mi na začátku zdála jako oběť, se kterou jsem dlouho soucítila a dokázala snad i pochopit. Vše se ale postupem času měnilo. Příběh prvoplánový, hlavní 'padouch' mi na mysl přišel snad na začátku. Chování Blumové nedávalo smysl, to jak jí všechno procházelo a jak všechno objasnila během chvilky... nevím. Mohlo se jednat o opravdu skvělý příběh. Hlavní hrdinka klidně mohla být monstrem, proti kterým v podstatě bojovala, ale mělo to být mnohem lépe zpracované. Očekávala bych zapojení tchána, který byl také dlouhá léta profi kriminalista... Navíc ty krátké a občas nelogické věty... Nevím. Ale i tak se pustím do druhého a třetího dílu, když už knihy mám doma.

Whobey
24.09.2018

Tak tohle teda ne. Neskutečně špatně koncipované dílo. Literárně příšerné, větná skladba a literární sloh, samé okecávání, obsahově mimo. Dialogy byly naprosto otřesné, myslím, že autor asi nikdy s lidmi nemluvil, nejhorší byly dialogy s dětmi.
Celkově bylo dílo temné a kruté, ale možná až moc černé.

Ráda bych hodnotila, ale nedočetla jsem. Dlouho se mi už nestalo, že bych se ke knize vracela s takovou nechutí. Knihu nedoporučuji. Život je krátký na to, aby člověk četl nedobré knihy. :)

knihomolka111
19.09.2018 2 z 5

Tuctová detektivka/thriller, nic převratného.
Očekávala jsem mnohem větší propracovanost děje. Mám pocit, že nálepka "bestseller" se už dává na kde co, jen aby se zajistila ještě větší prodejnost. Jediné co lze vypíchnou, je nápad s hlavní postavou jako pohřebačkou a barvitý popis nakládání s mrtvolami. Asi už jsem trochu náročnější čtenář..

Abyste pochopili, co myslím tou nepropracovaností příběhu, použiji úryvek z knihy: "Na mysl jí přijde stavebnice Lego, kterou mají její děti. Kostka na kostku. Kamkoli sáhne, vždycky najde nějakou, která se hodí. Každá je zásah." Takhle lehce funebračka celou knihou proplouvá, vše jí samozřejmě projde, koho hledá, toho najde, aniž by musela nějak systematicky pátrat, shromažďovat důkazy nebo zapojit hlavu.

loskatos
27.08.2018 1 z 5

Dějový konstrukt má tolik děr a nesmyslů, jako jsem dlouho nečetl. Tolik navazujících nepravděpodobností v jedné knize... Hlavní postava Blumové je mi tak nesympatická, že jsem si vzpomněl na Dívku ve vlaku - tam jsem ji neměl rád podobně. Ale v Dívce se to v průběhu knihy otočilo, tady se to jen zhoršovalo. Paradoxně tomu dával zapomenout styl psaní - velmi originální, ale nijak sympatický. A zcela samostatná tragedie je přímá řeč.
No nic, vím, že jsou další dva díly, druhý s horším, třetí s lepším hodnocením. Já se do nich asi pustím jen, kdybych s nimi zůstal jako trosečník na pustém ostrově.

vholda
12.08.2018 5 z 5

Super čtení celá série,na dnešní dobu mi to přijde zcela reálné,krásně napsané,člověk se nemůže odtrhnout dokud nepřečte všechny tři.

prestiggio
08.08.2018 4 z 5

Kruté a morbídne. Ale skvelé. Jednu hviezdu uberám za krátke vety, ktoré mi občas prekážaly.

minimonisek
16.07.2018 4 z 5

Přítelkyně smrti pro mě byla kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Sice jsem odhadla, kdo bude poslední v seznamu Blumové, ale to na knize nic z její napínavosti neubralo. Rozhodně jdu do dalšího dílu.

michal7790
08.07.2018 5 z 5

Zezacatku jsem mel problem se zacist, za tyden jsem dal sto stranek. Jenze pak to chytlo takovej spad a zvraty, ze jsem zbytek (300 stran) dal za odpoledne. Blumova me uchvatila, ackoliv dej byl hodne pritazeny za vlasy, nedovolil mi se odtrhnout

Pavcitko
01.07.2018 3 z 5

Tentokrát jsem sáhla vedle, neseděl mi ani styl psaní ani zápletka, horko těžko jsem se tím prokousávala. Ale věřím, že své fanoušky si našla.

Denisa232623
03.06.2018 5 z 5

No musím říct, že ač je děj hodně, hodně přitažený za vlasy tak se mi to vlastně líbilo. Je super že se příběh odehrává z velké části v prostorách pohřební služby.Na druhou stranu se mi nelíbilo jak hlavní hrdinka na vše přišla velmi jednoduše.Děj měl velmi rychlý spád. Kniha se čte dobře a velmi rychle. Je to sice místy dost morbidní a pro slabší povahy to určitě není, ale já jsem stránky hltala jednu za druhou protože jsem prostě nutně potřebovala zjistit jak to skončí.
Už se těším až přečtu celou sérii.
Za sebe doporučuji a kdo má rád masakry tak s chutí do toho

Lenka40
25.04.2018 3 z 5

První díl ze série bych označila jako dobrý. Zajímavý příběh ,kdy se chcete pomstít a ještě k tomu vlastníte pohřební ústav. Jinými slovy pomsta ženy může být někdy velice krutá .