Maskérka mŕtvych

Maskérka mŕtvych https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242395/maskerka-mrtvych-242395.jpg 4 585 175

Funebračka série

Brünhilde Blumovú v útlom detstve adoptovali manželia – majitelia pohrebného ústavu a vychovávali ju, aby raz prevzala rodinný podnik. Teraz je ona majiteľkou innsbruckého pohrebného ústavu a zároveň milujúcou manželkou a láskavou matkou dvoch dcér. Je povestná svojím mäkkým srdcom a chladnou hlavou. Jej ukážkový život nečakane naruší náhla manželova smrť pri autonehode. Vodič z miesta nehody ujde. Blumovej sa zrúti svet, stráca oporu aj pocit šťastia. Zhodou náhod príde na to, že zdanlivá nehoda jej muža, nepodplatiteľného policajta, bola v skutočnosti plánovaná vražda. Pustí sa do pátrania na vlastnú päsť. Keď zistí, že Markovu smrť si želala pätica vplyvných mužov, neváha ani minútu a zaútočí. Jej pomsta je krutá a nemilosrdná. Ako môže byť žena schopná takej bezcitnosti? Odpoveď sa nachádza v ďalekej minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Totenfrau , 2014

Martiiiik
18.09.2020 4 z 5

Tak tohle byla zajímavá knížka :-) Jednodenní záležitost, protože nenechá odejít od čtení.. Žádné zbytečné řeči, stále se něco děje a prostě to musíte vědět.. Celou dobu v podvědomí cítíte, co se stane... a ten konec jsem už nějakou dobu tušila, ale i tak.. super :-) ačkoliv občas to bylo až tak nějak neuvěřitelné.. přečtěte a uvidíte :-) za mě to stojí za to :-)

theMarty
13.09.2020 3 z 5

Kdysi jsme se v češtině učili, jak docílit v textu určitého napětí. Například krátkými jednoduchými větami.
A tady bylo jasně vidět, že autor těchto prostředků využívá. Pořád.
Což vyústilo v poměrně zajímavý styl - četlo se to rychle a bylo to i celkem napínavé.
Jenže!
Na začátku si říkám, to bude fajné. Mám představu, že bude Mark postupně zjišťovat, že je jeho manželka chladnokrevná vražedkyně.
Autor má očividně fantazii dost bujnou na dobrý thriller.
Jenže!
Proč tý ženský všechno tak vycházelo (a vážně mi měla být sympatická)? Proč museli být všichni aktéři pohlední? A černobílí?
Chyběla mi tu troška reality.

Lenoulinka
22.08.2020 4 z 5

Tohle byla rychlovka a téměř neodložitelné. Mělo to spád, ale tak trošku fantasy, co se týče Blumové a její nemilosrdné pomsty. Její schopnosti likvidovat byly až neuvěřitelné. Dění v pohřebním ústavu mi nevadilo. Sice mi trochu chyběly klasické dialogy, ale nakonec jsem si zvykla. Krátké kapitoly mě hnaly pořád dopředu. Nebylo to špatné a půjdu do dalšího dílu.

Lukeronka
31.07.2020 3 z 5

Bylo to prostě jiné. Četlo se to dobře, hlavní hrdinka byla originální, ale na můj vkus jí všechno až moc vycházelo... Styl psaní je zvláštní, musela jsem si na to zvykat několik kapitol. Další díly mě zatím moc nelákají, třeba jednou...

adela2230
19.07.2020 5 z 5

Příběh je od začátku poutavý. Je fascinující co dokáže sama hrdinka. Výhodou jsou i krátké kapitoly, které dodávají spád pro příběh.

TerezaaBaarova
03.07.2020 5 z 5

Všechny tři díly mi leží v knihovně poměrně dlouho, dlouho mi trvalo, že jsem se do první knihy pustila, asi mě odrazovalo, pouhých 78%... Neprohloupila jsem! Poutavý příběh, krátké věcné věty. Dobré dialogy!
Vůbec mi nevadilo, že vše vycházelo a dopadlo, tak jak si to hlavní hrdinka napánovala. Oddělávala zločince, měla pro to dobrý důvod!
Supr čtění, něco ve mě zanechalo!
(Večer, až obstarám a uspím děti a vše bude dobré, pustím se do další knihy...).

Kira283
08.06.2020 4 z 5

Od první do poslední strany byl příběh poutavý. Psáno nestandardním stylem, ale o to víc se mi kniha líbila. Doporučuju!! :)

PeM
30.05.2020 odpad!

Docela dlouho jsem čekala, až budou v knihovně k dispozici všechny tři díly. Dočkala jsem se, s velkou radostí je chňapla a už nepustila....no kdybych věděla, co na mě doma čeká.... první kniha jen s velkým přemlouváním dočtená se závěrem "odpad", další dvě tu čekají a čekat asi budou - do pondělí, kdy je ještě s větší radostí a chutí vrátim zpět. Bože, to byla blbina.....

blackoutzuzi
11.05.2020 4 z 5

POZOR POZOR! Pokud se rádi bojíte a holdujete bizarním příběhům, je pro vás Přítelkyně smrti to pravé ořechové! Tato knížka je plná nenávisti, pomsty, zrady a šokujících scén. Navíc styl psaní mi perfektně sedl - krátké věty i kapitoly - díky čemuž měl příběh skvělé tempo a měla jsem ho přečtený raz dva. Dočítala jsem ji až v 1 ráno, jen abych zjistila, jak to celé dopadne! Už se moc těším na další díly.

Ticiana
16.04.2020 4 z 5

Mne se to líbilo. Jediné, z čeho mam rozporuplny pocit je styl psaní. Prislo mi to usecny, jednoduché věty. Ale o to víc se mi libili dialogy. Blumove vse vychází a lidi hledá úplně na první dobrou. Par malých zadrhelu a jde dal. Jsem zvedava na další dva díly.

Verrrunka
04.01.2020 3 z 5

Tentokrát dost váhám s hodnocením, protože kniha byla opravdu hodně čtivá, začátek slibný, ale nějak mi ten děj přišel až příliš jednoduchý, všechno vycházelo podle plánu. Největšího padoucha jsem sice neodhalila, ale nepřišlo mi až tak skvěle naplánované. Zkusím další díl a uvidím, jsem zvědavá, kam tohle může směřovat. Ale srovnávání s Dextrem mi vůbec nesedí, tohle je prostě jen slabý odvárek, bohužel.

pajuu
23.11.2019 4 z 5

Me se to libilo hodne, dej se odehrava v mem milovanem Rakousku, hrdinka je fakt husta, pribeh hezky odsypa. Na konci jsem sice mela obavu, jak to konci, nastesti cast byla jen fantazie nasi hrdinky. Od zacatku jsem mela tip na jednoho zaporaka a mela jsem pravdu. I kdyz jsem v tom cekala spis nejakou politiku.

Niraj
07.11.2019 3 z 5

Tak to byl hodně syrově vyprávěný příběh. Napínavý, ale až příliš naturalistický. Kam se hrabou klasické severské detektivky v popisu jednotlivých morbidností. Myslím si, že slabší povahy mohou mít s takovým masokombinátem problém.

EDIT:
Až teď, při psaní hodnocení, jsem zjistil, že se jedná o první díl série. Považoval jsem konec knihy za konec celkový. A ono ne. Je fakt, že semínka tam zaseta byla. Takže směrování pokračování je nasnadě.

artepeli
28.10.2019 4 z 5

Moc se mi do této knihy nechtělo, ale vtáhla mě po pár stránkách. Nabízí se srovnání se seriálem Dexter, na který je i v knize koneckonců odkaz. Detailně popsané hrůzy na pitevním stole jsou zabaleny do morálního odpouštění hlavní hrdince, protože vlastně "zbavuje svět zločinců" a "má pro to důvod". Klíče, které k identifikaci pachatelů dostává, jsou jí servírovány s mašličkou, postupně se propracovává od jednoho k druhému. Přesto se mi kniha četla opravdu dobře.

MirkaProk
23.10.2019 4 z 5

Kniha velice čtivá, přečteno za 1 den. Trošku taková pohádka, jak vše hlavní postavě vycházelo a jak rychle přišla na to, koho se zbavit i přesto, že jejímu manželovi, který byl policajt se to nepovedlo. Závěr jsem tušila. Ale i přesto vše se mi kniha celkem líbila a určitě si přečtu další díl.

Aymira
09.10.2019 3 z 5

Jedna z nejmorbidnějších knih, které jsem četla. Tady navíc morbidní takovým tím odporným způsobem. Nejprve si čtenář musí zvyknout na styl psaní pomocí velice krátkých vět typu Máma mele maso, Ema má mísu. Potom je třeba přivyknout netradičnímu prostředí pohřebního ústavu.

Hlavní hrdinka (pokud se dá vůbec označit za hrdinku) je něco jako Dexter v sukních. Pomstívá nespravedlnost, přičemž jí všechno klape jako po drátkách, hned každého zloducha objeví a hned ho vyřídí. Neskutečné. Ona sama ale není bez poskvrny - a to byl právě ten případ, kdy si myslím, že se z příběhu dalo vytěžit mnohem víc. Protože jakmile přišlo na to, o co v knize vlastně jde, bylo hned jasné, kam bude děj směřovat a kdo nakonec bude ten největší bídák. Kniha určitě stojí za přečtení, ale je tak trochu jiná.

TomuVer
05.10.2019 4 z 5

Hl.postava ako matka dvoch detí a milujúca manželka je pekná drsniačka. Kniha je napínavá, plná krvi a smrti.

Bee240
12.09.2019 4 z 5

Tak a mám dočteno. Hned na začátku kniha začíná pořádnou peckou a v tomto duchu se nese celá kniha..je to jedna vražda za druhou a rozuzlení posledního "padoucha" je šokující , opravdu jsem to nečekala. Přes to nemůžu dát plný počet bodů jelikož mě neskutečně vadilo oslovení hlavní postavy. Příběh byl velmi zajímavý a napínavý , velké plus je i v tom že hlavní postava byla zároveň i dá se říct zápornou postavou a vrahem.Nebylo to klasické vyšetřování zločinu ale velmi brutální pomsta. Čtení bylo svižné a ubíhalo velmi rychle kvůli stylu jakým byla napsaná. Ale má to jedno ale...hlavní "hrdinka" až moc lehce nachází své "oběti" . Najednou je vše tak jasné i když její manžel který byl u policie před tím na nic moc nepřišel ona vše vyřeší lusknutím prstu , ale je to vykompenzováno tím že se tam pořád něco děje. Způsob jakým se vypořádala se svými oběťmi byl brutální a nekompromisní. Kdo knihu ještě nečetl doporučuji.

karolina5333
25.08.2019 3 z 5

70%
Moc mi nevyhovoval styl psaní, navíc překlad se mi zdá taky v lecčems vachrlatý, ale zápletka je super, ta mě bavila moc, i když jsem tušila co asi přijde u objevení pátého člena podivné skupinky... Souhlasím s tím, že Blumové vše vycházelo až moc lehce, a že by mě to asi víc bavilo jako film. Nicméně další díly v budoucnu ráda přečtu.

ivana1924
02.08.2019 4 z 5

Líbila se mi. A napínavý to bylo až, až :) Za mě dobrý. Nešlo se odtrhnout, dokud jsem nedočetla. Snad budou i další dva díly tak napínavý :)