Vnitřní hlas

Vnitřní hlas https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399510/bmid_vnitrni-hlas-XwO-399510.jpg 4 587 185

Frost Easton série

Sériový vrah omylem propuštěný na svobodu se stává noční můrou pro San Francisco – a smrtící výzvou pro detektiva Frosta Eastona. Před čtyřmi lety byl Rudy Cutter odsouzen za své činy na doživotí. Aby ho dostali za mříže, někdo záměrně falšoval spisy. Po odhalení této machinace je Rudy, vrah Frostovy sestry, znovu volný. Frost to však hodlá co nejrychleji napravit. Spojence nachází v Eden Shayové, která píše o Cutterovi knihu. A která se obává jeho pomsty. Sehrát vítěznou partii s vrahem, jenž se chystá znovu udeřit, však není jednoduché. Ne, když Frost zároveň čelí vlastním démonům. Ne, když je ta hra tak osobní. A ne, když vrahův následující tah je na hony vzdálen tomu, co Easton očekává.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Voice Inside , 2018

Anetiina
28.05.2021 3 z 5

Velmi čtivý druhý díl série, tentokrát zasahující do osobního života detektiva Frosta Eastona. Děj je napínavý, konec překvapivý, ale za mě kniha trpí nedostatkem propracovanosti samotného vyšetřování (ať už toho oficiálního nebo neoficiálního), případně procesních záležitostí spojených s propuštěním sériového vraha. Co mě taky velmi zklamalo, byl v závěru odhalený motiv vraha, kterému sice nelze upřít originalitu, ovšem otázka jeho uvěřitelnosti dost pokulhává a autor se asi spoléhá na to, že když to podá tak, že člověku přeskočí v hlavě, tak to stačí... Kocour zde dostal větší prostor než v prvním díle, ale pro mě stále zůstává jen líbivým lákadlem na čtenáře.

Lenoulinka
17.05.2021 5 z 5

I když to byl hon na propuštěného sériového vraha, tak to na napínavosti neubralo. Hlavní hrdina je sympatický detektiv Easton Frost se svým kočičím mazlíčkem Shackem. Jeho smysl pro spravedlnost byla na začátku příběhu podivuhodná, ale byl na tom vystavěn děj. Opět velmi čtivé jako Noční pták. Mě to bavilo a určitě si přečtu Klikatou cestu.

em75
15.05.2021 5 z 5

Pro mě osobně to byl hodně těžký příběh, protože já sama jsem přišla o 4 roky mladšího sourozence. I když tohle je jen kniha a ke konci tak trochu pohádka, bolesti je v ní hodně. Jinak je tahle série skvělá. Přečtu si něco na odlehčení a pustím se do 3.dílu.

musivila
14.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Člověk má v sobě vnitřní hlas, kterému naslouchá, aby se uměl rozhodnout, co je dobré a co špatné. Nikdo jiný to za něj rozhodnout nemůže.
-------------------------------------------------------------------------------
Když se souhrou špatných událostí, do kterých je vtažen i inspektor Frost, dostane na svobodu sériový vrah Rudy Cutter, který byl označen i jako vrah Frostovi sestry Katie. Nastává pro Frosta boj s časem …. Kolik žen ještě přijde o život než se mu podaří Rudyho usvědčit? Přijde na to, co spojuje všechny oběti? A proč si vyhlídl zrovna jeho sestru?
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pomalu začínal uzavírat s minulostí křehoučký mír, a teď se jí bude muset zase postavit tváří v tvář.
A i když od začátku známe vraha, neztrácí kniha nic ze své čtivosti, akce, napětí … Opět mě vtáhla do děje od první kapitoly.
Stejně jako u Nočního ptáka, když se zdá, že je všemu konec, zasadí vám autor na posledních stranách ránu. A i když mi něco takového napadlo, neuměla jsem si dát sama všechny střípky dohromady.
------------------------------------------------------------
„Na každého z nás čeká okamžik pravdy.“
------------------------------------------------------------
„Kdybych vám v tuhle chvíli dal příležitost, vpálil byste kulku do hlavy člověku, který prořízl vaší sestře hrdlo?“
------------------------------------------------------------
Takže Frost ani jeho kocour Shack opět nezklamali. Aspoň, že se mohu ještě těšit na třetí díl.

hanzmb
05.04.2021 5 z 5

Už 1. díl této série byl velmi slušný. Nejvíc mi tam ale vadilo to, jak odbyl vrahovu postavu a to, co ho k činům dohnalo. Tady už se autor vrahově psychologii věnuje mnohem více a je to znát na celkovém vyznění knihy. Tento psychothriller už nemá žádné větší slabiny. Napětí graduje a nejsou k tomu zapotřebí desítky mrtvol. A hlavně zpracování osoby hlavního hrdiny, jeho neustálý boj mezi povinností a city stojí za přečtení. A když už si čtenář myslí, že vše v klidu doplyne, přijde poslední rána mezi oči.

gigi77
30.03.2021

Tak nějak nemohu uvěřit, že jsem měla v přebalu stejnou knihu jako ostatní čtenáři.
Stále ještě nevěřím, že jsem to dočetla.
Nechci se dotknout nikoho z příznivců autora, ale tento díl za mě ne.

klokan.1905
12.03.2021 5 z 5

Vnitřní hlas...
V případě, že byste uvažovali o čtení této knihy, tak jenom malé upozornění... Jedná se již o druhý díl ze série Frost Easton... Určitě bych Vám doporučil přečíst si nejprve předchozí díl, který má název Noční pták... Už v něm se totiž seznámíte se sympatickým detektivem Frostem Eastonem ze sanfranciského oddělení vražd, ale i s jeho kocourem, který se jmenuje Shack...
Samotná zápletka tohoto pokračování však na předchozí díl nijak nenavazuje...
Něco málo ke knize...
Rudy Cutter byl za vraždy několika mladých žen odsouzen na doživotí... K vraždám žen se však nikdy nepřiznal a za mříže se dostal jenom díky podstrčeným důkazům... Když toto vychází najevo, tak je Rudy Cutter z věznice v San Quentinu propuštěn... Dostat ho zpět kam patří se pokusí právě detektiv Frost Easton...
Celkem Vám závidím, že budete knihu teprve číst... Čeká na Vás více než 300 stran plných napětí...
Za první díl jsem dal Brianu Freemanovi silnější čtyři hvězdičky... Nyní dávám už pět...

Janík511
25.02.2021 3 z 5

Dala jsem si přestávku mezi Nočním ptakem a tímto dílem. Musím ovšem opět říci, že ani tento díl mě neuchvátil. Děj neskutečně jalový, Frost opět naivní chlap a ještě ke všemu aby mohl dobře spát, tak nechá pustit sériového vraha na svobodu. Divím se, že mohl klidně spát se dvěma zbytečnými vraždami na krku jen proto, že udělal správnou věc. Tohle opravdu nepochopím a zabilo to celý děj knihy. Knize neubírám čtivost, ale četla jsem od autora už druhou knihu a opět zklamání, takže Klikatou cestu vřele vynechávám.

Arwen777
23.02.2021 5 z 5

Druhý díl série, který ale dějově nenavazuje, provázanost je jen osobní a vše je dobře vysvětleno, takže se dá číst samostatně.
Pro mě sázka na jistotu a nespletla jsem se. Detektiva Frosta jsem si oblíbila už v prvním díle a v tomto příběhu se mu dostáváme více pod kůži. Sledujeme jeho morální dilema, jeho posedlost vyřešením záhady kolem smrti jeho sestry, jeho vztahy k členům rodiny a to vše z něj dělá normálního člověka. Frost není superhrdina, je reálný a velmí sympatický. Velkou zásluhu na tom samozřejmě má jeho kocour Shack.
Kniha je originální svou zápletkou a v podstatě je to závod s časem, jak co nejrychleji najít nové důkazy proti známému sériovému vrahovi, který musel být propuštěn kvůli zfalšovaným důkazům. Děj je napínavý a finále dramatické.
Chápu některé výtky čtenářů ke kocourově chování, ale je prostě úžasný, tak se to dá odpustit.
Mně se kniha moc líbila, ráda ji všem doporučím a těším se na třetí díl.

Hvězdinka
18.02.2021 4 z 5

Perfektní čtení. Sice známe vraha od začátku, což mi v knihách vadí, zde je to ale tak bravurně podáno, že panu spisovateli odpouštím. Doporučuji.

klarkys
17.02.2021 5 z 5

Skvělý!! Přečteno za dva večery, až mi bylo líto, že už to končí. Vrhám se bez pauzy na Klikatou cestu a doufám, že bude přinejmenším stejně dobrá.

ydnac
13.02.2021 5 z 5

Druhý díl mi připadá ještě lepší než první :-)
Parádní jízda, kdy vraha známe a sledujeme jak Frost hledá nové důkazy, znovu vyslýchá svědky a doma na něj čeká statečný kocour Shack :-)
Také jsem zvědavá jak to bude dál s krásnou neznámou :-) i když...
Tentokrát mě opravdu překvapilo plno nečekaných zvratů a závěr byl pecka :-)
Doporučuji !!!

MishkaPlacha
05.02.2021 5 z 5

Na autora jsem narazila náhodou a jsem za to velmi ráda. Jeho knihy jsou originální, neotřelé, někdy malinko přitažené za vlasy, ale to mi nevadí. Skvělé čtení.

Nita
29.01.2021 5 z 5

Tak konečně můžu říct, že označení - edice světový bestseller je oprávněné.

Gracinka
19.01.2021 4 z 5

Občas se děj trošku táhnul, ale konec byl strhující.

pobijecmuch
12.01.2021 5 z 5

Po průměrném prvním díle, se tady autor konečně rozepsal a vytvořil velmi dobrou detektivku.
Knize nechybí spád, napětí a dočkáte se i překvapivého závěru.
Za mně jednoznačně palec nahoru a v hodnocení pět hvězdiček. Knihu všem fandům dobré detektivky doporučuji.

Vixiene
10.01.2021 2 z 5

(SPOILER) 2,5/5

Druhý díl série o detektivu Frostu Eastonovi byl pro mě velkým zklamáním. První díl (Noční pták) se mi líbil, takže i do Vnitřního hlasu jsem šla s očekáváním autorova standardu, dá-li se to tak říct.

Tentokrát je hlavním záporákem knihy Rudy Cutter, který kdysi zavraždil Frostovu sestru. Cutter po Frostovi chce, aby ho dostal z vězení, a jelikož by kniha jinak mohla skončit po pár stranách, tak se tak stane :-D. Celou dobu tedy hlavního zloducha známe, a to já v detektivkách teda moc nemusím...

Kniha je velice čtivá, děj vás víceméně drží, ale já jsem postrádala nějaké větší napětí a konečný zvrat vlastně nebyl ani nijak překvapivý, naopak mi ale přišel až trochu nepatřičný, nelíbil se mi. Ono vlastně celý ten příběh, od začátku do konce je poměrně špatně uvěřitelný - pustit relativně okamžitě sériového vraha na svobodu, kvůli "chybě" jedné policistky?

Za mě tento díl bohužel nemohu doporučit, průměrná kniha, ke které se už vysoce pravděpodobně nevrátím.

kofola33
01.01.2021 5 z 5

Ja vedela uz od prvniho dilu, ze Frost s Shackem budou mi novi oblibenci a jsem rada, ze jsem se nemylila....pribeh skvely a ten konec...kdo vi jak to dopadne s krasnou neznamou...

Falda
19.12.2020 4 z 5

Zajímavý námět. Velmi čtivé. Hlavní detektiv Frost je opravdu sympaťák.

onyx84
15.12.2020 5 z 5

Parádní...skvělá jízda plná zvratů a lží...moc se mi líbí, že kniha absolutně neztrácí na síle, ač od startu víš,kdo je ten špatnej...jedinou věc bych vytkl,ale to jsou (aspoň,co jsem zaregistroval) 3 tiskové chyby...v dnešní době mi to na jednu knihu přijde fakt hodně...

napětí sérioví vrazi San Francisco

Brian Freeman