Sedmikrásky

Sedmikrásky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175998/bmid_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-se-HZJ-175998.jpg 4 492 111

V bytě na stockholmském náměstí Odenplan je nalezen zastřelený kněz s manželkou. Zdá se, že oba spáchali sebevraždu, nejprve muž a po něm i jeho žena. V dopise na rozloučenou kněz vysvětluje, že poté, co si jeho dcera sáhla na život, nemohl dál žít. Ali čeká v zamčeném bytě na zprávu. Z Iráku zmítaného násilnostmi utekl do Švédska, kde doufá v lepší budoucnost. Jediné, co po něm jeho dobrodinec požaduje, je jednoduchá protislužba. O jejich dohodě ale musí mlčet. V Bangkoku se zatím mladá Švédka ocitá čím dál odříznutější od okolního světa. Někdo kousek po kousku boří celý její život. Zatímco po ní pátrá thajská policie, ona se na vlastní pěst snaží najít toho, kdo to má na svědomí. Dvojnásobné vraždy na Odenplanu se pod vedením Alexe Rechta ujme spolu s dalšími kolegy Fredrika Bergmanová. Brzy pochopí, že se jedná o něco mnohem složitějšího, než jen o sebevraždu. Zdá se, že různé události odehrávající se ve Švédsku i v zahraničí spolu nějak souvisí. Otázka je jak. Čas ubíhá, ale ti, kdo něco vědí, mlčí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tusenskönor , 2010

nikolicevopice
04.08.2014 2 z 5

Mrzelo mě, že hlavní dějová linie neměla dostatek prostoru a místo toho tam bylo neustále odbočováno (podle mě zbytečně) k životům příliš mnoho dalších postav. Jinak to byla příjemná detektivka, ale nebylo to, že bych ji nemohla odložit.

Dagmara36
20.03.2014

Krásné čtení, ani mi nepřipadalo, že je v knize moc postav jak zde píšou jiní. Napínavé až do konce. Těším se na další knihu této autorky.

Michi.01
10.03.2014 5 z 5

Souhlasím, že v knize bylo opravdu dost postav. Pokud se člověk nesoustředí, tak neví, kdo je kdo a jak s dějem souvisí. Nicméně to knize vůbec neubralo na napínavosti a čtivosti. Stejně jako předchozí knihu Nechtění jsem i Sedmikrásky přečetla jedním dechem a rozuzlení bylo opět překvapivé...

lenka.v
09.03.2014 3 z 5

no... bylo to míň čtivé než předchozí titul ( Nechtění).
Bylo v knize na můj vkus hodně postav a zbytečně až moc zamotaná a přemotaná zápletka.
Dávám za tři .

Lucie89
23.02.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla a musím konstatovat, že jsem unešena. Nechtění byla moje první detektivka a nyní po přečtení Sedmikrásek se vyloženě nemohu dočkat dalších děl autorky. Opravdu knížky, které mě nadchly! :))

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Kristíno to bylo bravurní , kniha mě velmi bavila. Četlo se to samo . Skládanky krásně do sebe zapadly . Sice jsem musel zapojit šedou kúru mozkovou , ale to samozřejmě nebylo na škodu . Jestli budeš takto dál pokračovat , budu vždy spokojený čtenář . Tvé postavy mají své starosti i pracovní povinnosti , umíš tyto věci dobře popsat . Jsem zvědavý jaké budou mít další " trable " .

Jingle
23.01.2014 3 z 5

Pro mě byly Sedmikrásky až zbytečně moc překombinované, velké množství postav chvílemi vnáší do děje zmatek. Asi v polovině knihy vytušíte, kdo, co, jak a proč a kam to všechno povede, nicméně autorce se nedá upřít, že její knihy jsou i tak čtivé, bez hluchých míst a zbytečných výstelek - což lidé jako já, kteří si u podobných knih na zdlouhavé popisy moc nepotrpí, jistě ocení. Samozřejmě zaujme i paralelní vyprávění o "soukromých osudech" vyšetřovatelů.
Možná o něco slabší než Nechtění - otázka uprchlíků je sice citlivé téma, ale vraždy dětí se mě dotýkaly více.
Každopádně ráda sáhnu i po dalších autorčiných knihách.

bovinka
03.01.2014 5 z 5

Já osobně jsem byla knížkou nadšena. Velmi čtivé a napínavé. Líbila se mi i zápletka.

Hella
28.12.2013 2 z 5

Na Sedmikrásky jsem se hodně těšila, protože předchozí autorčin titul Nechtění byl úžasnej... a teď jsem pracně dočetla a jsem z knihy rozpačitá a zklamaná - jednoduše mě to (bohužel) vůbec nebavilo.

bosorka
16.12.2013 3 z 5

Další z řady severských detektivek. Tentokrát relativně nosné téma - zdánlivá sebevražda depresemi trpícího kněze a jeho ženy, uprchlíci z Iráku, neonacisti, žena, kterou někdo oloupí o identitu... a jak to spolu všechno souvisí. Není to úplně špatné, ale přesto spíš průměr. Jedna z tisíce podobných knih. Dočetla jsem a myslím, že za pár dní si už ani nebudu pamatovat. Co mě trošku iritovalo, byl tým vyšetřovatelů, který se choval mnohdy dost nedůvtipně. Jak by měli ve vyšetřování postupovat a co zjišťovat, mě napadalo mnoho stránek před nimi.

jasmína
30.11.2013 3 z 5

Předešla kniha Nechtění se mi rozhodně líbila víc, tady už mi opravdu šlo jen o to, jak to dopadne mezi Fredericou a Spencerem, jinak mě bohužel kniha neupoutala, ale i další díl, který vyjde, si od spisovatelky nenechám ujít.

severská krimi švédské detektivky

Kristina Ohlsson