Sedmikrásky

Sedmikrásky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175998/bmid_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-se-HZJ-175998.jpg 4 493 111

V bytě na stockholmském náměstí Odenplan je nalezen zastřelený kněz s manželkou. Zdá se, že oba spáchali sebevraždu, nejprve muž a po něm i jeho žena. V dopise na rozloučenou kněz vysvětluje, že poté, co si jeho dcera sáhla na život, nemohl dál žít. Ali čeká v zamčeném bytě na zprávu. Z Iráku zmítaného násilnostmi utekl do Švédska, kde doufá v lepší budoucnost. Jediné, co po něm jeho dobrodinec požaduje, je jednoduchá protislužba. O jejich dohodě ale musí mlčet. V Bangkoku se zatím mladá Švédka ocitá čím dál odříznutější od okolního světa. Někdo kousek po kousku boří celý její život. Zatímco po ní pátrá thajská policie, ona se na vlastní pěst snaží najít toho, kdo to má na svědomí. Dvojnásobné vraždy na Odenplanu se pod vedením Alexe Rechta ujme spolu s dalšími kolegy Fredrika Bergmanová. Brzy pochopí, že se jedná o něco mnohem složitějšího, než jen o sebevraždu. Zdá se, že různé události odehrávající se ve Švédsku i v zahraničí spolu nějak souvisí. Otázka je jak. Čas ubíhá, ale ti, kdo něco vědí, mlčí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tusenskönor , 2010

Danago
20.08.2017 5 z 5

V bytě na stockholmském náměstí je nalezen zastřelený kněz s manželkou. Zdá se, že oba spáchali sebevraždu. Jedná se opravdu o sevraždu nebo je ve hře něco mnohem složitějšího ? V Bangkoku se zatím mladá Švédka ocitá čím dál odříznutější od okolního světa. Někdo kousek po kousku boří celý její život. Začínáme zjišťovat , že události odehrávající se ve Švédsku i v Bangkoku spolu nějak souvisí.
Kristina Ohlssonová je moje oblíbená autorka a tato knížka je opět skvělá. Četla jsem jí jedním dechem a nemohla jsem se od ní odtrhnut. Knížka je akční , napínavá a čtivá. Určitě doporučuji.

Klára90
16.08.2017 4 z 5

Jelikož jsem nečetla anotaci, tak mě velmi překvapil děj - představovala jsem si, že půjde o úplně jinou zápletku. Kniha se mi líbila, byla to poslední od autorky, která mi chyběla přečíst, takže bohužel pro mě vím, jak se budou postavy dál vyvíjet, což mě ochudilo o napínavost v částech, kdy se řeší životy postav, ale také vím, že se bude vyvíjet i autorčino psaní - každý další díl mi přišel lepší a lepší :)
Nicméně i přesto kniha se mi velmi líbila, hlavní postavy a jejich osudy mě baví a fandím jim. Kdybych knihu četla popořadě, tzn. jako druhou v pořadí, byla bych z ní úplně odvařená. Autorku řadím ke svým oblíbeným.

Cher
13.08.2017 4 z 5

Napínavý příběh, který se dobře četl.

OldřichHanton
09.06.2017 4 z 5

Docela dobrá detektivka se zajímavým, i když trošku překombinovaným, příběhem a sympatickými postavami. Určitě lepší než první díl Nechtění. Bohužel autorka použila snad všechny klišé a předsudky, které jsem měl o švédské společnosti. Neustálé opakování některých témat v severských detektivkách je skoro obsese.

kaja77
06.06.2017 4 z 5

Prostě mně to bavilo, byla jsem zvědavá jak to dopadne a to je přesně to, co čekám od literatury toho typu. Relax.

Živa23
05.03.2017 5 z 5

Opravdu skvěle napsaná detektivka. Fredriku jsem si hned zamilovala. Mohu jen doporučit.

šipek
20.02.2017 4 z 5

Tak tuto sérii s Fredrikou a Alexem přečtu celou. Téma těchto detektivních příběhů je aktuální pro dnešní dobu. Kniha se čte velice dobře a vše do sebe postupně zapadá. Jediné co mi na této sérii nesedí jsou vztahy ve vyšetřovacím týmu.

hassik
19.02.2017 4 z 5

Asi jsem lapen v pasti severské krimi. A co mají seveřani s tím Thajskem?
Sedmikrásky mě přilákaly obalem a svým prologem. Absolutně jsem netušil, že sahám po druhém dílu série, přesto to nevadilo. Četlo se to samo, občas jsem sice trochu pochyboval o inteligenci hlavních postav, kdy jim, podle mě logické závěry, vůbec nedocházely, ale líbilo se mi vykreslení postav a spád příběhu. Za konec 4*. Myslím, že mám další sérii na poličku.

Toňula
23.01.2017 4 z 5

Po Sedmikráskách jsem sáhla po další knize v sérii, stejně jako první nezklamala, zajímavě vystavěný příběh, vyšetřování zločinu se proplétá s životními příběhy vyšetřovatelů, celek tak působí velmi lidsky a uvěřitelně.

Lenka27
12.01.2017 4 z 5

Konečně "severská" krimi bez detailního popisu krutosti, nadlidských výkonů hlavních hrdinů a policistů. Oceňuji především detailní vykreslení jednotlivých postav. Zpočátku trochu složitá orientace, ale kdo již několik knih tohoto typu četl, rychle se zorientuje. Začátek byl klíčovým okamžikem - to mě napadlo hned, nicméně i tak jsem se nechala unášet dějem (mimo jiné populární téma "uprchlíci") a jak už to v severských krimi bývá, o dobrém konci si čtenář může nechat zdát. Někdo tady napsal o osobních problémech, které se dotýkají profesního života. To je ovšem taky typické pro severské krimi (viz Nesbo a jeho tolik oblíbený Hary Hole, který by při svém alkoholismu, partnerských problémech nebyl schopen vyjít ani z domu, což často nebyl). Tento vyšetřovací tým měl dle mého názoru normální rodinné problémy, ostatně kdo je nemá. Chodící mašiny bez chyb by čtenáře nezaujaly. Ačkoli motiv byl pro mě předvidatelný, líbil se mi styl "puzzle" - skládání jednotlivých dílků.

davas
10.01.2017 5 z 5

Knihu jsem dostal od kamaráda,kterého zcela nebavila a po pár stránkách jí odložil ....já knihu neodložil a od začátku musím říct,že byla skvělá ...mně tenhle styl několika příběhů,který se pomalu skládá do sebe ,naprosto vyhovuje ..za mne pětka jak vyšitá

Michaela823
06.12.2016 5 z 5

To me proste bavi. Zezacatku odlisne deje, ktere pak splynou v jeden a souvisi spolu. Urcite prectu dalsi :)

Koka
22.11.2016 2 z 5

Abych nebyla tak totálně bez kontaktu s "hlavním proudem současné světové literatury", tj. severskou detektivkou, přečetla jsem Sedmikrásky. Lákalo mě na tom zejména téma kriminality navázané na uprchlictví z ohrožených oblastí světa do Evropy. Příběh jen potvrdil tušené - jde o mnohostranný byznys v němž se morální zájmy proplétají s finančními.
Ale pokud jde o autorčin popis vyšetřovacích metod, práce a života policistů, to bylo k uzoufání. Všechny pracovníky vyšetřovacího týmu, policisty i civilisty, autorka vykreslila jako "lidi s problémem". Ani jediný z nich nežije normálním rodinným životem, všem do jednoho se osobní trable promítají do profesního života, neustálé diskuze a telefonáty s jejich příbuznými mají vliv na vyšetřování. Těžko uvěřit, že by za takových okolností dovedla stokholmská policie vyřešit třeba jen krádež kola!
Neustálé vstupy do soukromí vyšetřovatelů děj sice neposouvaly, ale alespoň pořádně natahovaly počet stran. A když k tomu připočteme grafické řešení knihy s přemírou nepotištených ploch, tak dostaneme tlustou knížku s chudičkým obsahem. Děkuji, jako ochutnávka mi to stačilo, abych poznala, že nic pro mne.

Faustka
22.09.2016 5 z 5

Postihla mě lehká závislost. Nemůžu přestat.

vnimat_Krasu
10.08.2016 3 z 5

Nechtění byl slabej čaj, v Sedmikráskách Ohlssonová nachází seriálovej ajfr, schopnost dávkovat nové důkazy i umění příliš nenudit. A mně to prostě sedlo. Snad i proto, že už jsem si hlavní postavy dovedl zaškatulkovat a užíval si totálně nenáročnou severskou jízdu bez otravných berliček. A takovou knížku si s sebou chcete vzít na dovolenou. Lajk!

david5746
25.07.2016 4 z 5

Dobře napsaná severská detektivka na aktuální téma. Postavy z prvního dílu prodělaly jakýsi vývoj, zápletka docela zajímavě propletená. V porovnání s prvním dílem mi to vychází tak na stejno.

Marienka23
02.07.2016 5 z 5

Moje první kniha od teto autorky a moc se mi líbila ! :-)

Mesič
24.05.2016 4 z 5

Trochu se mi pletly postavy, ale to je u mě dost časté. Postupně jsem si zvykla na postavy, které mi byly v předchozím dílu dost nesympatické a zajímá mě, jak se vyvinou jejich vztahy.

bivkova
03.05.2016 3 z 5

Zajímavé opět čtivé, ale na první díl to nemá.

levánoha
12.04.2016 3 z 5

Vyhovuje mi autorčin styl psaní, který čtenáře "hodí rovnou do vody" bez nějakých zbytečností. Bohužel jsem od ní četla v poslední době několik knih a už začínám být jaksi přeOhlssonovaná. Sedmikrásky se mi líbily z jejích knih snad nejméně, mají zbytečně propletený děj.

severská krimi švédské detektivky

Kristina Ohlsson