Jak si Fiškus sbalil saky paky

Jak si Fiškus sbalil saky paky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520087/bmid_jak-si-fiskus-sbalil-saky-paky-65ba6a90e0fd5.jpg 5 23 5

Fiškus série

Každičké ráno je to stejné. Děda Pettson si spokojeně pochrupuje zachumlaný v peřině, když vtom ho probudí prapodivné zvuky, které znějí asi takhle: bong-kchrrr-bong-kchrrr-bong-kchrrr. Kocourek Fiškus totiž dostal novou postel s báječným pérováním, na které se náramně skáče. Jenže Pettson už má toho jeho hopsání ve čtyři ráno plné zuby. Kdo má v takovém randálu spát? Jednoho dne děda kocourkovi pohrozí, že jestli s tím nepřestane, budou muset jeho postýlku odstěhovat jinam. A Fiškusovi to připadá jako dobrý nápad. Pak bude moct skákat na posteli kdykoliv se mu zachce! A tak si sbalí saky paky a odstěhuje se do kadibudky. Ale je to opravdu taková zábava bydlet sám?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Host

Findus flyttar ut , 2012

Petrush
24.03.2024 5 z 5

"Bong-kchrrr-bong-kchrrr-bong-kchrrr." Opravdu moc povedené, líbilo se.

Knihomura
25.01.2024 5 z 5

Co dodat? Zkrátka naše celorodinná srdcovka. :-D

IVANA0123
01.01.2024 5 z 5

Tyto pohádky miluju. Fiškus je lotr, který neustále vyvádí kočičí nepravosti, ale miluje dědu Pettsona, který by pro něj udělal cokoli. Občas je pro oba společné soužití náročné, ale kocourek i děda nakonec zjistí, že když toho druhého nemají u sebe, je jim smutno. Příběh je milý a vtipný a hlavně ho skvěle doplňují úžasné ilustrace, bez nichž by bylo vyprávění poloviční. První knihu jsem objevila, když byl syn malý a dodnes ráda vzpomínám, jak jsme si ji četli. A tento díl mě nadchnul naprosto stejně. 100%
(1/24)

Vilvit
13.12.2023 5 z 5

Synovi se líbily obrázky a oba jsme se bavili. Jednoduchá zápletka je milá. Řeší hledání vlastního prostoru-pokoje, osamostatnění, které je i tématem pro děti, ale také samoty. Jako rodič soucítím s Pettsonem - ranní skákání v posteli nenapadá pouze kocourky, ale i děti.

Luciluc
04.12.2023 3 z 5

Knížka čtená dceři. U nás v pořadí již sedmá knížka, narazila jsem na ni v knihovně, kam ji teprve nedávno pořídili. Bohužel už se pro mě ztratilo počáteční kouzlo téhle dvojice. Kocourek Fiškus mi přišel nevděčný, celkově mě příběh zas tak moc nezaujal. Tentokrát jen 3,5 *