Jak Fiškus s Pettsonem vyrazili stanovat

Jak Fiškus s Pettsonem vyrazili stanovat https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476622/bmid_jak-fiskus-s-pettsonem-vyrazili-sta-qef-476622.jpg 5 45 6

Fiškus série

Voňavé dálky a romantika pod stanem v podání Fiškuse a Pettsona! Kocourek Fiškus objeví na půdě podivný buřtík, ze kterého se vyklube — považte — stan! Přesně takový, v jakém se spí, když člověk putuje po horských masivech a rybaří u jezera, zasní se Pettson. Dědu napadne, že by s kocourem mohli vyrazit na dlouhou túru kolem jezera, tam by se utábořili a on by při té příležitosti vyzkoušel svůj nový vynález. „Tak honem pojď, jde se!“ nemůže se dočkat kocourek. Jenže jejich plány zkříží povedená partička neodbytných slepic — ony přece nejsou žádný vosk. Jdou taky! Takže celá výprava možná skončí dřív, než pořádně začne… A když se do toho ještě přimotá obrovská štika a všetečný soused Gustavsson, je o zábavu postaráno!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Host

Pettersson zeltet , 1992

Vendyorit
04.06.2023 5 z 5

Překrásná kniha. Syn (2,5 let) Fiškuse a dědu Pettsona miluje a já taky. :))

Luciluc
20.05.2023 4 z 5

Knížka čtená dceři. Konečně se nám do rukou dostal poslední díl, který nám chybí k dočtení série (z těch, které jsou dostupné v naší knihovně). Tentokrát dcera i více hledala detaily v ilustracích. Příběh hodnotím jako průměrný, osobně bych ho dala na stejnou úroveň jako Dort pro Fiškuse a Masovou kuličku.

Aleen
05.03.2022 5 z 5

Tak už u nás doma nečtu Nordqvista jen já a maminka, ale i můj manžel a tatínek. My hospodaříme a to, co předvádějí v této nápadité a vlídné knize slepice, je přesně to, co známe z našeho hejna. Jak jsou zvědavé a všetečné :-) Humorný a milý, takový je příběh o stanování a rybaření a já jsem moc ráda, že jsem objevila pro sebe a svou rodinu takové vyprávění.

TyttoMetsasta
18.02.2022 4 z 5

Tato knížka je oproti ostatním dílům asi nejslabší. Bavila nás nejméně ze všech. Nicméně krásné ilustrace a takové to kouzlo švédského venkova zůstává. Ubírám jednu hvězdu.

Metla
22.01.2022 4 z 5

Tentokrát (k mé lítosti) tak trochu zklamání. Výtvarná stránka je stále skvělá, ilustrace jsou příjemně barevné a plné vtipných detailů, dá se na ně s úsměvem i smíchem koukat celé minuty. Příběh je ovšem slabší, navzdory slibnému tématu stanování. Proti předchozím knížkám neměl děj šťávu, cácorka většinu času naslouchala vlažně a za 20 minut bylo po všem. Nepostřehla jsem ani výraznější poučení do života nebo nějakou výchovnou pointu. Za hodně peněz málo muziky, před nižším hodnocením zachránily kocourka Fiškuse a dědu Pettsona akorát ty báječné obrázky. 70-75%

capricornus
14.01.2022 5 z 5

Vtipné ilustrace, knihu stačí jenom prohlížet. Příběh je zábavný, pobavíte se.

stanování

Sven Nordqvist