Finsko: Stručná historie států

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Monografie popisuje historický vývoj nejvýchodnější země Skandinávie od nejstarších dob po současnost. Publikace přibližuje čtenářské veřejnosti základní data a události finských dějin a ukazuje, jak geografická poloha země mezi Východem a Západem ovlivňovala finskou historii, kulturu a společnost. Kromě základní orientace ve finské historii kniha obsahuje také informace o vývoji česko-finských vztahů a současných podobách společenského života obyvatel této země. Publikace je doplněna charakteristikou Finska jako turistické destinace a přehledem geograficko-politických reálií v kapitole "Encyklopedické heslo"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14225/finsko-14225.jpg 4.611
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Historie
Vydáno, Libri
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Finsko: Stručná historie států

Přidat komentář
Varjohukka
05.09.2020

Na vysoké škole jeden z povinných studijních materiálů, ale zakoupila a přečetla jsem už dávno před studiem. Autorku jsem měla tu čest poznat osobně a to nejen v rámci studijních přednášek, ale i jako organizátorku Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě.

L_Into
17.03.2017

Kniha je velmi stručná, pro základní přehled o finské historii a do jisté míry i kultuře však postačující. Koho téma zajímá, u Hejkalové určitě neskončí; začít by ale klidně mohl.


Štítky

Finsko historie měst, obcí a regionů

Autor a jeho další knihy

Markéta Hejkalová
česká, 1960

všech 16 knih autora

Kniha Finsko: Stručná historie států je v

Přečtených14x
Knihotéce11x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x