Farma zvířat

Farma zvířat
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277/mid_farma-zvirat-ahT-277.jpg 5 10172 10172

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Práce

Animal Farm , 1945

Janadvorackova
06.05.2019 3 z 5

Připomíná to jak minulost, tak i dnešní dobu, stejně tak cestu k budoucnosti. Lidi se prostě chovají pořád stejně. Dějiny se přelévají ve vlnách a nikdy tomu nebude jinak.

Kniha se mi obsahem zamlouvala, nikoli však zpracováním, ale chápu, že doba vzniku byla pro něj příhodná.

Filip555
04.05.2019 5 z 5

Nemám slov. Kniha mě neuvěřitelně zaujala a myslím si, že by si ji měl přečíst každý. DOPORUČUJI!!!

Kočí357
04.05.2019 5 z 5

Krásná bajka, která ukazuje, že "pravý" komunismus nemůže nikdy fungovat, protože v praxi prostě nefunguje, takže z velitelů se stanou oportunisté. Zajde to tak daleko, že sami se stanou kapitalisty. Takhle stejně dopadla Čína ;).

markulka
14.04.2019 5 z 5

Nečekala jsem, že bych kdy mohla být z povinné četby takto nadšená. Farma zvířat je krásnou ukázkou toho, co se dělo, děje, a nejspíš vždy dít bude.

Adellll
11.04.2019 5 z 5

Sice se mi 1984 líbilo trochu víc, ale i tuhle knížku mužů zařadit mezi nejzajímavější knihy co jsem kdy četla.

Marci18
09.04.2019 5 z 5

Krásný a pravdivý příběh!

guardian
08.04.2019 5 z 5

Z téhle knihy nejde nebýt emocionálně poznamenaný.

freestyla
02.04.2019 5 z 5

Animalismus - ehm, chci říct člověčismus - nejhrubšího zrna.
Velice nadčasová kniha, která bude aktuální vždy a za každého režimu, protože takových prasat se mezi námi vždy najde dost..

Pár citátů z knihy:

"Zvířata tomu všemu věřila. Popravdě řečeno, Jones a všechno ostatní z oné doby se jim už ze vzpomínek dost vytratilo. Věděla, že dnes se žije tězko, že mají často hlad a často je jim zima a že pokud zrovna nespí, tak pracují. Nepochybně to však za starých pořádků bylo horší. Ráda tomu věřila. Mimoto tenkrát byla otroky, dnes jsou svobodná. A to je právě ten hlavní rozdíl - jak Pištík nikdy nezapomněl upozornit."

"Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější."

leona_m
01.04.2019 5 z 5

Tuto knížku jsem si vybrala ke své maturitní četbě a musím uznat, že byla jedna z těch nejhezčích. Krásný pravdivý příběh, který se moc hezky čte. Rozhodně jsem po ní nesáhla naposledy. Doporučuji všem :-)

hayalet
28.03.2019 5 z 5

Farma zvířat se dá přečíst asi kdykoliv a stále bude aktuální. Neuvěřitelně čtivá a i po dočtení myslíte na to, co všechno autor knihou vyjádřil. Nesmrtelná klasika od dobrého autora.

Messilina
27.03.2019 5 z 5

Prase vládnoucí farmě.
Prase vládnoucí čemukoliv.
Krásná představa, že?
Orwell napsal bajku, zajímalo by mě, kolik pohlavárů se v ní poznalo. Asi žádní. Škoda.
Zato já poznávám pár prasat.
Bohužel se nedá říct, že by kniha nebyla aktuální. Snad ne v České republice, ale v některých částech světa je aktuální stále. Bohužel.

warca
16.03.2019 5 z 5

Farma zvířat, klasika, která rozhodně nezklamala. Jedna z těch zábavnějších, záživnějších knih k maturitě :)

ThePeace135
12.03.2019 5 z 5

Neuvěřitelně nadčasová věc. Byť napsaná už před více jak sedmdesáti lety, má neuvěřitelný přesah do současnosti a věřím, že bude mít ještě daleko do budoucnosti. Na obrazu zvířecího společenství na jedné farmě je krásně ukázáno, jak snadné je dostat se k moci, jak snadné je ovlivnit ostatní a stát se "vůdcem"... Ačkoliv se kniha zabývá vážným tématem, je napsaná naprosto lehce a není problém ji pochopit ani pro mladší čtenáře. Orwell tohle prostě uměl a škoda, že zemřel tak mlád neboť by jistě vyprodukoval více takovýchto skvostů :)

Greenfingers
08.03.2019 5 z 5

Myslím si, že v hlavně v dnešní době, kdy mladá generace již nezažila, co je to totalita, měla by se s její podstatou, projevy a důsledky důkladně seznámit. Geniální Orwellova kniha psaná alegorickou formou nabízí přímo esenci totalitních praktik.

yvett239
07.03.2019 3 z 5

Ačkoli je Orwell bezesporu skvělý, tahle knížka mě nějak nebavila, čekala jsem od ní asi víc. 1984 jsem četla se zatajeným dechem a neodvažovala se předvídat následující děj či dokonce konec, oproti tomu Farma zvířat mi přišla dost předvídatelná, průhledná a nezačetla jsem se, což mě mrzí. Ani jsem si nijak zvlášť neoblíbila žádnou postavu, i když Boxera mi bylo líto a fajn byli Benjamin a Lupina. V četbě Orwella ale budu pokračovat, mám od něj vyhlédnutou další knihu.

Venny345
06.03.2019 5 z 5

Po této geniální knize jsem sáhla zcela dobrovolně, žádná povinná četba. A musím říct, že jsem nešlápla vedle. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do příběhu vžila, ale po pár stranách mě kniha pohltila.
Ještě teď ve mně doznívají všechna přikázání napsaná na stěně farmy...

Gret21
28.02.2019 5 z 5

Som rada, že som si dopriala čas a knihu nečítala na strednej ako povinné čítanie. Určite by som jej neporozumela a neocenila ju tak ako teraz.

Lachtaan
21.02.2019 5 z 5

Farma zvířat je unikátem ve svém žánru a pevně věřím, že jen tak nedostane nějakou silnou konkurenci. Nemohu konstatovat, že je ke svému útlému obsahu zrovna lehká na pochopení, což si většina lidí před přečtením myslí. Není ovšem nikterak komplikovaným filozofickým dílem, nad kterým byste museli bloumat celé hodiny. Svižně uteče a hůře se od ní odvrací. A to je nejpodstatnější známka dobrého knižního titulu.

Omnis
17.02.2019 5 z 5

Alegorie na komunismus v jeho nejhorší podobě je umně skryta pod vrstvou skoro milých zvířátek. Postav vám bude upřímně líto až do chvíle, než vám dojde, že situace u nás o moc jiná není...

jfialova
11.02.2019 5 z 5

Přečíst se to dá za chvíli, ale z paměti jen tak nevymizí. Tak vypadá opravdu geniální kniha. Téma neustále aktuální, těch prasat se kolem motá tolik...