Fantom z Blackwoodu

Fantom z Blackwoodu
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485319/bmid_fantom-z-blackwoodu-ez1-485319.png 4 822 822

Strašidelné domy série

Mara je dcerou spiritualistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti. Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Je připravena se svým snoubencem Neilem začít nový život ve světě, který je založený na racionalitě a faktech. Její minulost se jí ale ještě nechce pustit. Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu. Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat. Protože duchové přece nejsou skuteční… …nebo snad ano?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , Fobos

The Haunting of Blackwood House , 2015

kazatell
04.01.2022 5 z 5

Po přečtení všech předchozích "Strašidelných" domů, jsem měl veliké očekávání a zároveň veliký strach, aby kniha byla dobrá a příběh neupadl ve stínu ostatních titulů. Překvapilo mě (když už jsem si myslel, že už nebude moc co vymyslet a bude to jen stejný příběh v jiném domě), že se v tomto žánru dá najít další úplně jiný příběh, který vás opět vtáhne do děje.
Pokud se soustředíte na detaily (a platí že co se řekne v předchozích příbězích), děj a vyřešení, dokážete číst předem (možná je to i záměr)
Ze všech předchozích jsem se už poučil a knihu jsem se snažil číst hlavně po večerech a při čtení jsem poslouchal bílý šum v podobě deště až bouřky. Krásně to dokreslilo atmosféru a uplně mě to do Blackwoodského domu vtáhlo

Lucik666
03.01.2022 2 z 5

dávám 3 hvězdy za tu číču Maru. Ta je na potlamě už od začátku. Dlouho mě hlavní postava tak nelezla na nervy, jako tady tato. A jak do toho domu přijela Erika s tím Damianem, tak se mi úplně vybavila série V zajetí démonů a jeho hlavní hrdinové Ed a Loraine Warrenovi. A to mi vadilo. Nějak mi do toho příběhu nezapadli. Ale někdo tu holku zachránit musí, když celý život popírá, co je naprosto zjevné a ještě kolem sebe kope. Čekala jsem, že její rodiče jí přijedou na pomoc.

Alfinka
31.12.2021 4 z 5

Tak nesympatickou hlavní postavu Mary, jsem ještě v žádném příběhu nepoznala… opravdu mi vadila!
Jinak příběh je propracovaný a dobře se čte…

Luna7
30.12.2021 5 z 5

Moje čtvrtá kniha od autorky a musím říct, že nezklamala. Na začátek musím akorát vytknout, že anotace v pár věcech neodpovídá knize. Zaprvé v knize nikde nebylo, že by byli snoubenci. A zadruhé dům koupila pouze Mara, fakt jenom Mara (po přečtení pochopíte, že v tom je rozdíl).
Fantom z Blackwoodu má vlastně jenom dvě hlavní postavy a pak se tu vyskytne pouze někdy nějaká postava navíc, takže byste si ty dva měli aspoň trochu oblíbit. Neil byl pro mě velký sympaťák, ale Mara mi často lezla na nervy. Na konci jsem byla ráda, že se její postava nějak vyvinula. Také mě příjemně překvapily ilustrace a doufám, že budou i v další plánované knížce ze série.
Škoda, že se nikde objevil pronásledovatel s vařeným zelím :)

MonaR0se
18.12.2021 4 z 5

Fantom z Blackwoodu je v poradí už šiesta kniha z voľnej série o strašidelných domoch od Darcy Coates. Opäť to bola taká rozprávka s hororovým nádychom, presne ako všetky predošlé diely. Ja som s týmto príbehom veľmi spokojná, pretože som dostala presne to, čo som od knihy očakávala.

Darcy totiž píše veľmi jednoducho a čítavo. Ide priamo k veci, hneď na začiatok nám pekne predstaví hlavných hrdinov a ako sa do strašidelného domu dostali. Po zoznamovacom začiatku sa postupne prepracuje k jemne (ale nie príliš) mrazivej duchárskej zápletke, ktorá napriek rôznym klišé (ktoré k tejto sérii jednoducho patria a bez nich si ju ani neviem predstaviť) funguje ako hodinky.

Najviac na mňa zapôsobila perfektná temná atmosféra a dobre vybudované charaktery postáv. Hlavná hrdinka Mara bola "občas" úplne neznesiteľná a jej priateľ Neil na mňa sem-tam pôsobil akoby tam bol iba do počtu, no možno práve preto boli ich charaktery pre mňa uveriteľné a bavili ma.

Nebola to najlepšia kniha zo série, stále u mňa vedie tretí diel ( Přízraky domu Carrowů), ten bol jednoznačne najlepší a najhororovejší, napriek tomu radím Fantoma z Blackwoodu medzi tie podarenejšie. No a na záver musím vyzdvihnúť to, čo je v tomto diele špeciálne. Ako jediný totiž obsahuje ilustrácie. Sú naozaj prepracované a dokonale dopĺňajú dej.

Ak ste ešte nesiahli po tejto sérii, tak jej určite dajte šancu. Všetky knihy sú také príjemné mrazivé oddychovky s rozprávkovým nádychom a sú úplne ideálne na večerné čítanie pod dekou a s čajom v ruke.

WowKokinko
08.12.2021 3 z 5

přijde mi, že autorka se snaží vrátit kvalitou k jiným dílům ALE!! v téhle knize je hrdinka tak příšerná, že bych jí klidně i něco ošklivého přála...

Acinore
08.12.2021 4 z 5

Četla jsem po nocích a fakt jsem se bála :) hvězdička dolů za ty romanticky ukňouraný pasáže.

AndulinaU
05.12.2021 4 z 5

Příběh jako celek se mi líbil. Trochu bych přidala po hororové stránce, až na konec, se tam toho strašidelného tolik nedělo. Mary mě trochu štvala tím, jak zarytě chtěla v domě zůstat a že tam chtěla zůstávat přes noc sama. Já bych v cizím domě sama být přes noc nechtěla, natož v takovém to a hrozně mě tím deptala :).

Hotovson
05.12.2021 3 z 5

(SPOILER) No nic moc. Nebyl to nejhorší dům ze série, možná kdybych ho čet mezi prvníma, tak bych byl víc spokojen, ale příde mi to všechno podle jedný šablony. Neni to špatný čtení, to vůbec, ale za poslední dobu jsem pár hororů přečet, takže to se mnou nic nedělá, prostě sem se nebál. Navíc duchové tady mi přišlo za moc nestáli, málo děsivý, což je škoda. Určitě šlo trošku přidat. Do toho mi nebyla moc sympatická hlavní hrdinka (hlavně furt zdůrazňování toho, že nežere salát) a klasický klišé ignorování naprosto zjevnýho nebezpečí a varování okolí. Okolí byl teda jenom přítel, ze kterýho mi přišlo, že autorka zbytečně dělala hňupa, co si neumí dupnout. Muj pocit. Nevyužitej potenciál prostředí, hlavně sklepa a lesů okolo. Klasickej happyend sem čekal, ostatně byl u všech předchozích baráků.

Morisius
05.12.2021 5 z 5

Čtivé díky dobrému překladu. Ideální oddechovka, která jako ostatní díly spadá podle mého názoru k ideálním nenáročným čtením, které chcete dočíst hned.

zuzana2599
03.12.2021 4 z 5

Ráda si občas čtení proložím knížkou Darcy Coates. Je docela příjemné cítit trošku toho mrazení a bát se, když ležíte doma v bezpeční teplé postele. I tato nejnovější Darcyna knížka mě malinko postrašila a byly i chvíle, kdy jsem pocítila něco jako strach.
Láska a sympatie Mary a Neila překonají všechny překážky, také hrůzu a přízraky domu u Blackwoodu !

Drahuska12
02.12.2021 4 z 5

Je to 3 kniha, kterou jsem od autorky přečetla a myslím si, že byla velmi čtivá jako předchozí díly. Musím říct, že jsem knize chtěla dát 5*, ale jelikož mi občas hlavní hrdinka pěkně lezla na nervy, musím jednu hvězdičku odebrat.
Ale jinak se mi příběh moc líbil, a všem milovníkům duchařských příběhů ho s klidným svědomím doporučuji!! :-)

Veronika2692
30.11.2021 4 z 5

Další fajn kniha od Darcy. Tato asi více uvěřitelna, než jiné od ní. Líbila se mi, všechny její knížky jsou výborně napsané, čtou se vlastně sami. Hlavní postavy taky sympatické.

Vladii
30.11.2021 4 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Příběh slabý, konání postav kolikrát nesmyslné, hlavní postava "na facku"... A i překlad má značné rezervy. Na druhou stranu jsem se do knihy rychle začetla a navzdory výše zmíněnému mě bavila. A co víc... Bála jsem se! Vždycky jsem si přála, aby už bylo ráno...:) Kniha tedy splnila, co měla, takže dávám 4 hvězdičky. Hezkým zpestřením jsou i povedené ilustrace.

Johny_H.
28.11.2021 5 z 5

Tak tato série je opravdu celá povedená. Doufám že co nejdříve vyjde další díl. Nádherně podaná atmosféra a charakter postav. Jediné co se dá těmto knihám vytknout je, že spíše nežli hororové knížky jsou to knížky s Horovým nádechem. Tedy nejsou strašidelné spíše mají jen atmosféru hororu. Nic méně strach je relativní pojem a každý má tu hranici jinde číst je na druhém stupni asi se u nich budu bát i já.

terezarath
26.11.2021 4 z 5

Zatím asi nejlepší kniha z celé série. Příbeh byl poutavý, námět zajímavý, občas u toho oravdu člověku naběhne husí kůže. Není to sice horor, u kterého se budete klepat strachy celý čas čtení, ale má své mrazivé momenty, Jediné, za co jsem musela strhnout jednu hvězdu dolů, byl přístup hlavní postavy. Hlavně mám na mysli její rychlou změnu názorů. Když si za něčím hlavní hrdina svéhlavě přes půl knihy stojí a pak během půl stránky naprosto obrátí, to se mi moc nezamlouvá.

andrea7459
26.11.2021 5 z 5

No teda, to bylo něco. Já měla takový strach..za mě 5 hvězdiček. Už jdu hledat něco klidnějšího, poslední knihy ,co jsem četla, byly z této série, takže teď potřebuji trochu klidu.Uf.

nela3812
25.11.2021 3 z 5

Fantom je 6. dílem série Strašidelných domů a mé druhé setkání s touto sérií. Ačkoliv zde nebylo mnoho mrazivých a děsivých kapitol, tak bylo toto setkání o něco lepší než přechozí.

Už vím, že od knihy nemám očekávat děsivý horor, nicméně i tak tam okamžiků, k hororu přirovnatelných, bylo pomálu. Autorka s tím velmi dlouho otálela a proto je velká část knihy především příběhem o rekonstrukci domu a vztahu Mary a Niela. Čtivé to bylo, o tom žádná, ale kde je alespoň ta špetka strašidelna, které je čtenářům slibováno?

Co musím vyzdvihnout, jsou zajímavé hlavní postavy. Racionální Mara a nábožensky založený Niel, kteří se skvěle doplňovali. Ze začátku mi byla Mara velmi sympatická, ale po čase už mi její počínání přišlo hloupé a ztratila tím u mě dost bodů. Naopak Niela jsem si s každou stránkou oblíbila více a více, především když postupně odkrýval historii spojenou s domem. Ta byla sama o sobě velmi propacovaná a pro mě opravdu zajímavá. Rozhodně je to část, která mě na knize bavila nejvíce.

V prvních 2/3 knihy lze jen stěží hledat kapitoly, ze kterých vás bude mrazit. Zato poslední 1/3 knihy je naprosto nabitá nadpřirozenými jevy a duchovnem. Kéžby to autorka více rozložila v průběhu celé příběhu a neschovávala si vše až na závěr příběhu. Nakonec to však trochu vyrovnala rozuzlením celé zápletky, která se kolem domu postupně stáčela. Osobně jsem to nečekala a autorka tím získává body navíc za překvapivý konec.

Než vyslovím verdikt, musím ještě pochválit ilustrace, které tuto novinku doplnili. Vidím to jen já nebo Vám také jedna z nich připomínala A.Jolie?

Za mě je to tentokrát 3,5-4/5 a rozhodně nad autorkou ještě nelámu hůl. Další knihy ze série na mě už doma čekají a já se upřímně těším, která z nich ve mně probudí nejvíce mrazivé pocity.

kolacky
24.11.2021 4 z 5

Dobré počtení. Jen souhlas - Mara by chvílemi potřebovala proplesknout.

barack
22.11.2021 2 z 5

Velmi slabé. Pokud stojíte o napětí, přeskočte první 2/3 knihy. Hlavní postava nesympatická, až to bolí. Z knih autorky jedna z těch nejslabších.