Fantastické zvery a ich výskyt

Fantastické zvery a ich výskyt https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51907/bmid_fantasticke-zvery-a-ich-vyskyt-P9e-51907.jpg 4 2405 2405

Príručka, ktorá nesmie chýbať v žiadnej čarodejníckej domácnosti. Toto vydanie je určené pre muklov, ktorí konečne dostali príležitosť, hoci iba na obmedzenú dobu, odhaliť, kde žije kvintaped, čo jedáva chumáčik a prečo je lepšie nenechávať v záhrade mlieko pre knarla.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Fantastic Beasts & Where To Find Them , 2001

Tevik
09.12.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem koupila dceři na vánoce a při balení jsem se do ní začetla. Moc pěkná kniha.

Viki0
30.09.2018 5 z 5

Na rozdíl od Bajek a Famfrpálu mě Fantastická zvířata bavila. Bylo zajímavé číst o nich a poznávat je, krásné obrázky čtení ještě zpříjemnily.

Leenah
24.09.2018 5 z 5

Krásná kniha na prohlížení obrázků i vtipné počtení :)

postrach
21.09.2018 3 z 5

Tento průvodce je spíš zajímavý pro děti a mládež.Mám moc ráda knihy a filmy.ale průvodce jsem přečetla pouze jednou a stačí.

LuiCJ
10.09.2018 5 z 5

Muklovskí čitatelia dostali opäť možnosť prečítať si ďalší výtlačok z Rokfortskej knižnice. Fantastické zvery a ich výskyt boli spomenuté v hlavnej ságe o Harrym Potterovi tri krát a to konkrétne:
Harry Potter a Kameň mudrcov (5. kapitola - Šikmá ulička, dielo spomenuté ako Nadprirodzené bytosti a ich výskyt)
Harry Potter a Fénixov rád (27. kapitola - Kentaur a Donášač)
Harry Potter a Dary Smrti (20. kapitola - Xenophilius Lovegood)
Knižka nemá veľkú spojitosť s hlavnou dejovou líniou ságy Harryho Pottera.
Má za úlohu previesť čitateľa svetom fantastických kreatúr z čarodejníckeho univerza a myslím si, že ju plní dokonale. Ja som si prečítal druhé upravené vydanie z roku 2017.
J.K.Rowlingová prostredníctvom fiktívneho anglického spisovateľa a magizoológa Mloka Scamandera oboznamuje fanúšika s bytosťami, ktoré mi nemáme zatiaľ možnosť vidieť. Avšak dúfam, že sa nám raz bytosti ako Yeti či Chiméra podarí objaviť. Áno, autorka si pri písaní tejto knihy požičala niekoľko zverov z gréckej mytológie a taktiež bytosti, ktoré ako som už spomínal, sú nedostupné, nikdy sme žiadne nevideli a pre to neexistujú, všakže skeptici. No Scamander popisuje aj tvory, ktoré sa v Harrym Potterovi neobjavili a o to zaujímavejšia je kniha.
Odporúčam si ju však prečítať až po hlavnej sérii pretože sa tu nachádza veľa živočíchov, ktoré boli v knihách spomenuté a tak osobám, ktoré si ságu neprečítali, nebudú hovoriť nič. Avšak skutoční fanúšikovia v nich spoznajú zvery, s ktorými sa neraz stretli či už u Hagrida alebo v Zakázanom lese.

Zaujímavý je aj Predslov autora (Mloka Scamandera), v ktorom rozpráva svoj príbeh ako aj o prácii magizoológa. Poslúži aj Úvod, odpovedá na otázky typu čo je to zver a prehľadne popisuje históriu klasifikovania zverov a obsahuje aj stručný historický prehľad o existencii fantastických zverov vo vedomí muklov či predkladá význam magizoológie.

Grafické spracovanie je úžasné, s fantastickými ilustráciami chorvátskeho umelca Tomislava Tomića sme sa stretli už pri Metlobale v priebehu vekov. Avšak škoda, že ich tu nie je viac. V porovnaní počtu popisov zverov a ilustrácií, prevažujú popisy, čo je trochu škoda. Existuje však aj ilustrované vydanie, ktoré v tomto vyhráva. Avšak na tomto vydaní je dobré to, že malé a prenosné. Dobré sa to číta (ja som to prečítal za 1 deň) a taktiež precvičí predstavivosť.

Ja osobne som veľmi spokojný, ďalšie rozšírenie z čarodejníckeho sveta J.K.Rowlingovej prináša krátky príbeh a mnoho zaujímavých a pobavujúcich faktov, ktoré určite ocenia praví fanúšikovia tohto stále rozpínajúceho sa vesmíru.

dancav28
04.09.2018 5 z 5

Určitě knížka, kterou musí mít každý fanoušek Harryho Pottera doma. Knížka mě bavila a přečetla jsem jí rychle. Jsem ráda, že jí mám v té červené verzi a ne v té nové ( i když dalo docela dost práce ji sehnat) :)

medvídě
29.08.2018 4 z 5

Rozhodovala jsem se, zda dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale díky obrázkům, které mě zaujaly a dostala jsem velkou chuť je vybarvit (ne neudělala jsem to, do knížek nepíšu, natož je nevybarvuji) jsem se rozhodla pro 4.
Je to pěkně zpracovaný seznam stvoření, na které můžeme narazit ve světě slavného kouzelníka Harryho Pottera.
Je to hezký doplněk ke knižní sérii, která neztrácí na oblibě.

Dagros
29.08.2018 4 z 5

Učebnice o fantastických zvířatech z bradavické knihovny. Krásně zpracovaná knížka, ve které se dočtete o zvířatech z kouzelnického světa. Já ocnuji i velmi povedené kresby. Vizuálně je knížka nádherná. Co se textu týče, je to ve velmi přehledných kapitolách, poutavě napsané. Knížka mě sice svým obsahem nechytla tak, jak jsem čekala, nicméně ráda jsem si jí přečetla :)

Lil30
25.08.2018 3 z 5

Pro fanoušky série HP to musí být velice zajímavé. Mně se popisy zvířat líbily a historie také, ale nejvíce mne zaujala zvířata, která se v sérii objevila. Ostatní si nejspíše dlouho nezapamatuji. Více se mi zalíbily Bajky Barda Beedleho, ty si určitě znova přečtu.

molly22
23.08.2018 4 z 5

Nebilo to uplně nejlepší.

Žožik
07.07.2018 5 z 5

Velice krásná a zajímavá kniha. Pro fanoušky Harryho Pottera naprosto úžasné.

Ellissabeth
26.06.2018 4 z 5

Mohlo být u některých více textu. A ilustrace mám raději jiného typu. Ale jinak kniha byla krásná a rychle se četla. Moc pěkné

coppacabana
25.06.2018 5 z 5

Nevím, co je fantastičtější - tvorové, o kterých kniha vypráví, nebo ilustrace těch tvorů. Rozhodně ale můžu říct, že s obrázky každého zvířete to byl úplně jiný zážitek, než když jsem si četla klasické vydání. Navíc to byly velice originální a zajímavé ilustrace a já se nachytala nad některými zírat hned několik minut. Ilustrované vydání určitě doporučuji. Je to umělecký kousek.

havranice
23.06.2018 3 z 5

Není to špatné, ale je to postradatelné. Člověk se dozví trochu něco víc o kouzelnickém světě, o historii přístupu k tomu, kdo je či není osoba a kdo je či není zvíře a jak to rozdělovat, nebo o tom, jak to, že mudlové o kouzelných tvorech neví (to mi běhalo hlavou při čtení knih HP, takže tady se člověk dozví nějaké odpovědi), ale povětšinou je to opravdu výčet kouzelných tvorů a v krátkém odstavci jejich vlastnosti. Tyto informace o daných kouzelných tvorech buď už člověk ze série knih HP zná a nebo ne, pak ale zase ti daní kouzelní tvorové nikdy v těch příbězích nehráli moc roli, a tak člověka vlastně až tak nezajímají. Je to fakt na jedno přečtení, spíše z knihovny, osobně bych neměla potřebu zrovna tuto knihu vlastnit.

čtenářka301
11.06.2018 4 z 5

Příjemná a hravá.

AnnaNes
03.06.2018 5 z 5

Líbilo se mi to více než famfrpál. Bylo to zajímavé, ráda jsem se něco dozvěděla o nejrůznějších zvířatech. Spoustu zvířat jsem znala z filmů.

heliiinka
29.05.2018 5 z 5

Miloučká knížka psaná hravým a hodně jednoduchým jazykem. Myslím, že zaujme spíše HP fanoušky než "obyčejné" čtenáře. Moc se mi líbí i grafika vnitř i na obálce.
pozn. Co mozkomoři? Snad se neřadí mezi osoby.

Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

Abecední seznam kouzelných zvířat je zajímavý, obsahuje i úsměvné pasáže, ale co si budeme namlouvat, příliš čtivý není :) Díky útlosti knížky jej však přelouskáte za chviličku a poskytne vám alespoň malý záchvěv radosti z objevování oblíbeného kouzelnického světa.

Nixa
10.05.2018 5 z 5

Pro milovníka Harryho Pottera a kouzelnického světa je tato kniha nutností :-)

Tesinka_Laufey
07.05.2018 5 z 5

Moc pěkná oddechovka pro milovníky světa Harryho Pottera, která doplní znalosti o světě okolo něj.