Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1139 381

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

TerezaaBaarova
12.04.2021 3 z 5

Taková ta typická kniha pro ženy, která má přízvisko thriller... nic extra žhavého se nekonalo. Hodnotím knihu jako průměrný ženský román, podkategorie lehce napínavý.

Monuli36
07.04.2021 2 z 5

Jediné co mě bavilo,byl konec.Očekávala jsem od ní víc....Celkově pro mě zklamání bohužel

Sabina335
03.04.2021 5 z 5

Tato autorčina prvotina mě nadchla. Hltala jsem ji každou volnou chvíli a nebyla jsem schopná ji odložit. Docela bych ji přirovnala stylem ke knihám Shari Lapeny. Závěr mě absolutně překvapil, stále jsem čekala, že se tato "fáma" bude týkat někoho jiného. Hodnotím plným počtem, lehké čtení, napínavost a skvělé rozuzlení.
Už se vrhám na další knihu od této autorky, tak snad budu stejně mile překvapená.

TerezaaBaarova
23.03.2021 3 z 5

Peggy2711
22.03.2021 2 z 5

Do poloviny knihy totální nuda, pak se to trochu rozjelo a chvíli jsem si i říkala, že je to docela dobré. Celkově téma úplně nesmyslné, vůbec jsem tomu nevěřila, že tu fámu někdo takhle řešil a hrotil a nebo se dokonce dotyčné mohl bát. Myslím, že jedna kniha od autorky mi stačila. Je pravdou, že rozuzlení mě překvapilo, ale konec zase totální nepochopitelný nesmysl.

HŠ
20.03.2021 1 z 5

Těžko se mi vžívá do prostředí, kde matky vozí děti do školy na malém městě autem, ač je vše v docházkové vzdálenosti, nepracují, mají klub na hlídání dětí a ve městě mají jen jednu hospodu:) Téma mohlo být dobré, ale nepochopila jsem, proč odsuzovat ženu, která v deseti letech někoho zabila. Naprosto souhlasím s komentářem RadimWiniarski.

RonnieSmithx
18.03.2021 1 z 5

Původně jsem chtěla dát dvě hvězdičky, ale konec mě tak nudil, že jsem se rozhodla je na lepší jednu. Za mě dostane nálepku světový bestseller každá hovadina.
Téma knihy mi nepřišlo vůbec zajímavé, hlavní hrdinka mi nepřišla zajímavá a já obecně bych asi neřešila něco, co se stalo před několika lety. První zvrat jsem očekávala, druhý zvrat jsem očekávala a zvrat v podobě poslední věty se mnou taky nic neudělal, protože je mi nějak jedno, co udělala týraná desetiletá holka.

Je to hrozně nudná knížka a na to, jak jednoduše je napsaná, tak stejně není nějak čtivá. Mám tu ještě jednu knížku od autorky, tak doufám, že to bude lepší než její prvotina, ale tohle teda slohově, tématem ani dějově něco převratného opravdu nebylo.

Kalima206
08.03.2021 3 z 5

Hodně pomalý rozjezd. Už už sem chtěla knihu odložit, ale zajímalo mě, jak to teda celé dopadne. Konec už byl fajn, ale nemůžu říct, že by mě kniha nějak zvlášť oslovila :-/

MMacicekk
25.02.2021 4 z 5

Začátek byl velmi zdlouhavý a moc mě nebavil. Jednu chvíli jsem přemýšlela, že knížku odložím, protože jsem se nemohla vůbec začíst. Nepomohl ani fakt, že byl děj vyprávěn v první osobě, s čímž nemám problém, spíše naopak a preferuji ho. Joanna působila nesympaticky a lepší to nebylo ani s prostředím, do něhož byl děj zasazen. Už si přesně nepamatuji, ve kterém momentu se ona nuda a zdlouhavost zlomila. Poté jsem však nemohla knihu ani na okamžik odložit. Vtáhla mě a nepustila, a to v tom momentě, kdy už jsem přestala doufat. Nenechte se tedy odradit začátkem, konec a vyústění vám jej vynahradí. V závěru budete velmi překvapení (stejně jako já), autorka si děj i stavbu příběhu velmi dobře promyslela. Můj celkový dojem z knihy musím označit jako pozitivní a určitě zkusím i další autorčinu knihu.

lenka4043
24.02.2021 4 z 5

Knihu jsem měla docela dlouho rozečtenou, protože jsem se nějak nemohla začíst. Ale tak od 3. kapitoly už to začalo být lepší. Nakonec jsem se do knihy zabrala tak, že jsem ji přečetla za dva dny. Závěr mě překvapil, protože vše nakonec bylo jinak, než se zdálo.

Trolice
19.02.2021 2 z 5

Na to, že kniha nemá velký počet stran jsem ji četla celkem dlouho. Přezdívala jsem jí "uspávač hadů". Ráno, odpoledne, večer, kdykoliv jsem ji vzala do ruky, stačily mi 2 až 3 strany a spala jsem. Do čtení jsem se nutila.

michaela0810
29.01.2021 3 z 5

Dobře se čte, překvapivý konec, ale zase taková "pecka" to není. Na prvotinu ale dobrý. Určitě si přečtu i další autorčiny knížky.

Nikol681
28.01.2021 2 z 5

Knížka se mi četla pěkně, z pár postav jsem byla zmatená, hlavně kvůli stejným iniciálům, ale to byl záměr knížky. Závěr mě překvapil. Za mě docela dobré čtení :)

zimolka
27.01.2021 5 z 5

Tak závěr mě tedy hodně překvapil.Vubec mě to nenapadlo.Kniha se čte opravdu dobře.

evin84
22.01.2021 5 z 5

Prvně jsem se ztrácela v množství postav. Od půlky pro mě začla být kniha zajímavá a ten konec byl brilantní. Přesně takové knihy mám ráda kdy vše je jinak než to vypadá.

Sarkasokol
21.01.2021 3 z 5

Kniha se mi docela líbila, ale znovu bych jí asi nečetla. Spousta jmen, trochu jsem se v postavách ztrácela, kdo je kdo. Závěr byl zajímavý, pro mě nečekaný, to se mi líbilo, nemám ráda knihy, kde od začátku tuším, jak to dopadne. Téma je to rozhodně zajímavé, stojí za zamyšlení.

deny_ba
19.01.2021 5 z 5

Do knihy jsem se nemohla první dvě kapitoly vůbec začíst, ale vlastně tak trochu svou "chybou". Poslední dobou jsem četla převážně české autory, takže jsem si musela zvyknout na cizí jména i jiný druh četby.

Naopak potom se nešlo odtrhnout. Zvrat v posledních kapitolách a nečekaný konec mě zcela pohltil. Mimo jiné je kniha hezky napsaná, přesně takový ten neunavující, lehký styl psaní včetně kratších kapitol. Zároveň u některých okamžiků dokáže vyvolat husí kůži, vtáhne čtenáře do děje, kdy i čtenář sám začne podezřívat jednotlivé hrdiny. A třešnička na dortu - absolutně nečekaný konec.

Januli
17.01.2021 3 z 5

Než jsem se vyznala v postavách tak byl závěr knihy. Není to žádná hitparada, ale za přečtení stojí. Vracet se ke knize nebudu. Závěrečná kapitola mi nahodila husí kůži. Příběh sám o sobě o mladé vrazedkyni je dost strasidelny...

veronika8042
15.01.2021 2 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila, protože se o ní všude mluvilo. Knížka se četla hladce, ale jako bestseller bych ji nezarazovala. Po přečtení mě moc nezaujala, nebudu mít chuť si ji znovu přečíst. Takový průměr..

akinomV
14.01.2021 3 z 5

Z počátku jsem se docela nudila, ale závěr byl výborný. Celkově to nebylo špatné, ale utvrzuji se, že mám raději klasické detektivky.