Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1139 381

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

Barush64
16.11.2020 2 z 5

Těšila jsem se na něco jako Sedmilhářky, ale ty byly zcela mimořádné. Obávám se, že ani Moriarty už v životě nenapíše nic s podobnou hloubkou. To je ale odbočka... počkat od čeho odbočka? Co jsem to jen chtěla... jo, Fáma. Dočetla jsem ji předevčírem a už ani nevím, o čem to bylo. Takže tak.

LivB
14.11.2020 5 z 5

Parádní příběh. Napínavý až do konce. Četla jsem jedním dechem.

bookbug_cz
11.11.2020 3 z 5

Nenadchne, ani neurazí. Celkově ale zklamání - čekala jsem asi trochu víc...

Theresa.2679
09.11.2020 5 z 5

Kniha se mi četla skvěle, děj mi rychle utíkal. V knize je hodně postav, což mi nevadí, takové mám nejradši. Zajímavý příběh, klidně bych brala delší.

boeink
09.11.2020 3 z 5

Tak tohle bylo hodně přestřelené. Měla jsem trochu problém se začíst, na začátku tam byla spousta ženských postav (přišlo mi to jako matky v Sedmilhářkách), rozvíjel se těžko uvěřitelný příběh s naprosto neuvěřitelným rozuzlením. Ještěže se to autorce dokázalo vtěsnat do snesitelných necelých 300 stran.

JaKa1974
05.11.2020 5 z 5

Kniha plná napětí a to je přesně to, co mě u knihy drží a nechce pustit.

kalimaskry
03.11.2020 4 z 5

Byl to hezky napsaný příběh, nad kterým musíš přemýšlet. Konec bravurní.

Vlaďkaa4
02.11.2020 3 z 5

Určitě jsem četla i lepší knihy. Tady jen přemýšlím nad tím jak blbá veta může ničit lidi a dokonce i ty co ji vyrkli.

FejKýý
29.10.2020 3 z 5

Kniha byla velice čtivá, čekala jsem samozřejmě od knihy příběh co byl v anotaci, jen jsem děj čekala úplně jiný. :D Každopádně kniha byla super, ten konec samozřejmě může někoho mírně zaskočit. Ale už jsem četla lepší. Další knihu od autorky která u nás nedávno vyšla, určitě přečtu, ač prý není tak dobrá, co jsem slyšela recenze. Hodnotím 3,75*. Nemohu se totiž rozhodnout zda dát 3,5 nebo 4*.

PetikH2O
29.10.2020 5 z 5

Tohle je přesně ten typ knihy, kterou ja muzu! A nebo kecam? ????????

Audrina
27.10.2020 3 z 5

Nejsem tradiční konzument thrillerů a detektivek, přesto čas od času po podobném žánru ráda sáhnu.
Příběh fámy nebyl špatný, přesto jsem od toho asi čekala něco trochu víc. Především mi v tom chybělo nějaké větší stupňování napětí nebo strachu...
Na autorce bylo vidět, že není zatím moc zkušená. Bylo vidět, že se snažila čtenáře mást a přednést mu více možných linek a vyústění, za mě to ovšem nebylo úplně přesvědčivé.
Dobrá oddechovka pro podzimní večery

bigben
26.10.2020 2 z 5

Hlavní hrdina mi připomínala jednu z postav ze Sedmilhářek a i ten styl knížky mi přišel velmi podobný Sedmilhářkám...a samotný příběh mi přišel úplně přitažený za vlasy. Za mě je to okopírovaná Liane Moriarty.

kikies
26.10.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Nebylo to tak divoké a krvavé, jak bývá poslední dobou u thrillerů zvykem, ale zase to bylo promyšlené a celkově i to téma je takové hlubší. Příběh je tajemný a neprohlédnete jej snadno a závěrečné vyvrcholení stojí za to. Doporučuji.

JessieEx
23.10.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla a musím říct, že jsem velmi velmi mile překvapená - navzdory všem negativním recenzím!
Po delší době jsem sáhla po svém oblíbeném žánru a stálo to za to! Knížka se rozjíždí velmi pozvolna, což mi ale vůbec nevadí, protože je čtivá od prvních stran (i přes pomalejší děj) a to především díky skvělému psychologickému vykreslení postav a krátkým kapitolkám. Měla jsem problém knihu odložit...

Atmosférou mi velmi připomínala Sedmilhářky i Jeden z nás od Shari Lapeny, taky trochu Ztichlý dům. Námětem je však velmi originální.

Myslela jsem si celou dobu, že vím... tuším... No opět jsem byla vedle jak ta jedle. Zvrat v poslední třetině se povedl dokonale no a ten "sharilapenovský" šokující poslední odstavec byl třešničkou na dortu! Perfektní! Bez něj bych možná nedala 5*, ale takhle je to jasný plný počet.

Upřímně moc nechápu ty negativní recenze, možná je tam málo akce, pokud ale máte rádi psychologické romány s trochou krve :) a autorky jako jsou již zmiňované Moriarty a Lapena a další, můžu vám knížku jedině doporučit!

janina66
22.10.2020 2 z 5

První polovina absolutní nuda. Tuto první část jsem četla víc jak týden a musela se nutit číst dál. Teprve v poslední třetině knihy došlo k mírnému napětí, které gradovalo až do konce. Mámy Joany mi bylo líto. Kniha půjčena v knihovně. Ale kniha co se předem moc vychvaluje, nakonec nestojí ani za čtení. Škoda času.

ivka67
14.10.2020 4 z 5

Trošku pomalejší rozjezd,ale konec stál za to.

janyska13
13.10.2020 3 z 5

Opět jsem doplatila na to, že jsem si koupila vychvalovanou knihu. Čekala jsem od ní mnohem víc a dostala jsem průměrnou knihu s celkem očekávaným zvratem.

Hvězdinka
11.10.2020 3 z 5

Na knihu byla obrovská reklama, ještě že jsem nekupovala za plnou cenu... Drbny všech zemí spojte se! Pomalé a utahané, konec knihy lepší.

Lucie_1986
01.10.2020 2 z 5

Myslim ze tohle je prvni kniha, kterou jsem kdy odlozila, protoze se mi dej zacal hnusit. Asi jsem slaba povaha :-) a priste radeji sahnu po necem humornem. Knihu bych pravdepodobne docetla, kdybych sama nebyla matkou malych deti.

Renca.ch
28.09.2020 1 z 5

Kniha velmi nudná, pořád jsem čekala kdy se thiller rozjede a napínavější to začalo být až skoro před koncem..i když hlavní hrdinka podezírala kohokoli, už od začátku byly náznaky jak by to mohlo být,takže konec až tak moc mě nepřekvapil..námět byl zajímavý, škoda že autorka nevyužila potenciál a příběh víc nerozpracovala...postavy plytké, charakterově nepopsané, hlavní hrdinka ne moc sympatická, vztah s Michaelem neslaný nemastný..