Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1139 381

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

Janík61
17.01.2022 3 z 5

Kniha se četla dobře, rozhodně doporučuji. Stojí za zamyšlení jak se většinou šíří fámy a pomluvy.

Kskaja
16.01.2022 3 z 5

Nenadchne / neurazí. Fajn čtení.

kathla
16.01.2022 4 z 5

Pomalu se šířící fáma žije vlastním životem a nabírá na síle. Přesně takto by se to v reálu muselo vyvinout, navíc hodně postav jako podezřelých, co se chovalo podivně nebo podezřele. Plus úvahy hlavní postavy - nic nebylo přehnané, přijde mi, že bych uvažovala naprosto shodně a zvyšujeto napětí v knize. (Každopádně dost možná se s hrdinkou ztotožní více čtenářky, co jsou taktéž matkami). Rozuzlení bylo překvapivé, posledních 20 stránek hodně napínavých, i když jsem už tam nic moc převratného nečekala a posledních pár vět jsem dočetla s otevřenou pusou... to se mi ještě nestalo. Bravo!

BlueTer
16.01.2022 5 z 5

Tahle spisovatelka rozhodně umí! Její druhá kniha se mi taky líbila, ale tahle neměla žádnou chybu. Chytlavá už od první stránky! Nemohla jsem se odtrhnout. Vinu jsem házela na všechny, ale ten skutečný viník mi vzal vítr z plachet.. A ta poslední věta... Naprostá bomba.

ivusse
08.01.2022 3 z 5

Rozjezd zdlouhavý, finále vcelku ušlo.

Karoley
07.01.2022 5 z 5

Zlo je možná blíž, než by se mohlo zdát.

Všechno začne jedním drbem. V malém ospalém městečku na pobřeží se rozšíří fáma, že prý zde žije pod novou identitou žena, která v dětství zabila malého chlapce. Obyvatelky městečka se začnou navzájem podezřívat a obviňovat. Kdo je Sally McGowannová?

Zpočátku mi dělalo trochu problém se v tom babinci zorientovat ;)) A ač se mi to často nestává, poměrně brzy mě napadlo, jak se to asi celé vyvine.. ale i tak mě čekalo několik dalších překvapení. Poslední dvě věty mě uzemnily a vytáhly hodnocení na 5 hvězd! Jsem spokojená, kniha mě bavila.

"Každý má v duši temnotu.. Za určitých okolností jsme všichni schopni zlých myšlenek a zlých činů."

katpas76
07.01.2022 4 z 5

Kdo je žena, která zabila malého chlapce? Otázka, která se line celým příběhem. Poslední věta v tom všem udělá dokonalý AHA efekt. Rozhodně stojí za přečtení.

Belanna
28.12.2021 4 z 5

Dost často se mi stává, že když od knížky nic nečekám, překvapí mě. To je i tento případ.
Knížka se mi četla velmi dobře. Bylo to plynulé, zajímavá zápletka a dobře rozběhnutý příběh. Velmi zdařile je tu vykreslen život i charakter všech postav, ale i zdánlivé drobnosti na pozadí, které vypadají, že nejsou podstatné, ale opak je pravdou.
Navíc mě autorka překvapila velkým množstvím dialogů.
Zdařilý psychologický román.

ivetdos
17.11.2021 4 z 5

Někdy se nechám zbytečně odradit od dobré knihy a jedním z takových příkladů je i Fáma. No... Škoda, že jsem si ji nepřečetla už dřív. Za mě je opravdu originální, čtivá, není rozvleklá a do posledních stránek jsem neuhodla hlavního záporáka. U čtení jsem si zrelaxovala hlavu, byla jsem napnutá. Takhle nějak by přece měl vypadat správný psychothriller. Určitě vám knihu doporučuju, nenechte se odradit, já ji zhltla za jeden den. Pro tohle podzimní, sychravé počasí jako dělané :)

sarkaditt
05.11.2021 3 z 5

Příběh nemastný, neslaný, celkem se táhne. Poslední třetina už začíná být zajímavá, nicméně příběh to už nezachrání. Neustále jsem si říkala, koho by proboha ještě po XY letech zajímala ona osoba? Koho by ten příběh ještě zajímal? Mimo tedy rodiny, která si přála pomstu...
Kniha je oddychové pohodové cteni, styl psaní mě baví, ale napětí se v knize najde jen poskrovnu.

evineckY
01.11.2021 3 z 5

Jedna vteřina a tolik zmařených životů. Poslouchala jsem audioknihu.

vekkr
31.10.2021 3 z 5

Audiokniha.začátek se velmi vlekl ,ale nakonec mě to bavilo.Rozhodně jsem to nečekala a byla jsem překvapená.

dencazrnu
24.10.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, který mě bavil od začátku do konce. Závěr knihy mě překvapil, to jsem asi úplně nečekala. Určitě se pustím i do druhé knihy od autorky. Je to taková příjemná oddechová četba, není nijak náročná. :-)

Hema
15.10.2021 5 z 5

Miluju tenhle typ příběhů, kdy se lidé přestěhují za dobrodružstvím, aby mohli začít znovu. Možná proto, že na to já bych nikdy neměla odvahu. Tohle je navíc spojeno s pěkně napínavou zápletkou. Z knihy jsem dost nadšená. Bavily mě ženské hrdinky, jejich přemýšlení i styl komunikace.

micha-ella
06.10.2021

Nemůžu hodnotit, nedočetla jsem. To už je třetí odložená knížka, která mě nalákala zlatou peckou Světový bestseller - a zklamala. Zjistila jsem, že když jsem nadšená z nějaké opravdu kvalitní knihy, tak potom další tři knížky dočtu jen do strany 100 a vzdám je, protože se mi zdají jako úplná slabota.

š.m.i.k
09.09.2021 4 z 5

Přímo nenávidím jakékoli drby a pomluvy, tak pro mě byla první půlka hotovým utrpením. Nebavily mě hlavové konstrukce stále o tomtéž. Pak se to najednou přehouplo a naopak mě to začalo bavit, děj se rozjel a už to mělo spád. Závěr pro mě byl překvapivý a poslední věta ještě víc.

Jessica007
07.09.2021 5 z 5

Co všechno může spustit fáma.. Knížka mě bavila, nutila k dalšímu čtení, hlavně asi od poslední třetiny jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Různá překvapení.. No - a poslední věta.. Dobrá prvotina, přečtěte si.

Sazinek
23.08.2021 4 z 5

Příjemné čtení, hlavní hrdinka sympatická. Od této knihy jsem popravdě nic nečekala a předčila mé očekávání. Rozuzlení jsem tedy nečekala ani náhodou a poslední věta mě vlastně dost šokovala.
Stojí za přečtení.

Martina166
21.08.2021 4 z 5

Fáma. Našla jsem v ní pro mě nové téma: život se skrytou identitou a nedozírnou ničivou sílu ,,fámy" a hlavně pomsty. Příběh, který mě k sobě volal, čti, čti...Paní Lesley Karo, parádní prvotina!

Lucc93
15.08.2021 5 z 5

SUPER! Vůbec jsem od toho nečekala mnoho a bylo to opravdu parádní. Autorka skvěle píše, takže to bylo hodně čtivé a knihu jsem stihla přečíst za 24 hod. Příběh neobvyklý a moc se mi líbila hlavní postava, společně s jejím synem. Určitě doporučuji.