Fakt šílená jako já

Fakt šílená jako já https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495891/bmid_fakt-silena-jako-ja-DrP-495891.jpg 4 169 45

Všechno to začalo rozbitým výtahem Frankie Paulsonová je instagramová hvězda, ale když se veřejně ztrapní rozchodem se svým dokonalým přítelem, všichni sledující se k ní obrátí zády. Když navíc o vlásek unikne smrti v rozbitém výtahu, kde se zasekla s dalšími dvěma ženami, nechce nic jiného než utéct. Město bez internetu by mohlo být ideálním útočištěm, ale Frankie byla dosud zvyklá všechno sdílet alespoň na jedné z mnoha aplikací, bez nichž si neumí představit život. Pořídit dokonalou fotografii snídaně je přeci mnohem lepší než ji jíst, nebo ne? Do ženina příběhu však zasáhne osud v podobě čtyřnohého společníka, který se ji snaží udržet ve městě, načež se Frankie začne pomalu sbližovat s místními obyvateli. Všechna pravidla, jimiž se dosud řídila, náhle přestávají dávat smysl a ona si není jistá, jestli její na první pohled #perfektnizivot nebyl jen přetvářka... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Truly, Madly, Like Me , 2020

Kristy.Seb
23.04.2023 4 z 5

Nic takového jako náhoda neexistuje.

Změnu někdy nejde zastavit. Přijde, ať jsme na ni připraveni nebo ne.

Některé věci je lepší nechat být.

Opravdová krása spočívá v tom, jak se chováme jeden k druhému, ne v tom, jak vypadáme navenek.

Problém dnešní doby - sociální sítě! Něco pro mě nepochopitelného, jak lidé sdílejí všechno a se všemi. A jak další lidé jsou závislí na tom, že sledují tyhle lidi a srovnávají se s nimi. Kam tahle doba povede...

Lucyk01
02.04.2023 3 z 5

Od autorky je tohle moje první kniha, takže jsem byla zvědavá, jaké její knihy jsou a jestli si autorku oblíbím.

Díky štafetě jsem si knihu mohla přečíst, jinak bych se asi ke knize nedostala. Autorka píše zajímavým stylem, který se čte lehce.

Kniha je čtivá, zajímavá, vtipná a místy se objevují trapné situace. Ze začátku jsem se do knihy nemohla pořádně začíst, ale popis afrického prostředí mi zpříjemnil celé čtení.

Hlavní postava Frankie mi byla ze začátku sympatická, ale v průběhu knihy mě začala vytáčet a zprotivila se mi. Její chování si někdy zasloužilo pár facek. Bohužel Frankie jsem zařadila mezi méně oblíbené postavy.

V knize se místy nic nedělo, což bylo nudné, naopak o pár stran zase toho bylo příliš. Ale nečekejte nějaké velké zvraty v příběhu. Příběh je oddechový, ale dosti předvídatelný. Po dočtení knihy jsem měla plno pocitů a emocí (hlavně, jak knihu mám hodnotit), ale není to kniha, kterou si budete pamatovat ještě po nějakou dobu po dočtení.

Věřím, že ostatní knihy autorky jsou mnohem lepší a určitě si ještě nějakou přečtu. Ale bohužel k této knize se už nevrátím, jedno přečtení mi bohatě stačilo.

Tesset
03.03.2023 3 z 5

Od spisovatelky určitě slabší kousek, ale i tak se celkem líbila. A měla podle mě dost zásadních myšlenek. Frankie a její dráha influencerky byla dost přehnaná (aspoň myslím, vůbec se v tom nevyznám), ale zase tak daleko od pravdy to úplně nebylo, což je smutné. Příběh byl celkem jednoduchý a nechyběl happy end a skvělý náznak na "pokračování".

mia.com
28.02.2023 4 z 5

Sice se to obcas kapku tahlo a nebylo to tak vtipne, jak u atorky byva zvykem, ale jinak nejsem zklamana. Je tu hezky ukazane, co s vama muze udelat premira socialnich siti, jak to muze vypadat a dopadat hlavne. Tak bacha na to :).

Freedomova
11.02.2023 3 z 5

Knížka se mi líbila, námět střetu reálného světa se světem sociálních sítí je rozhodně zajímavý a originální, ale romantická linka setkání bývalé baculky s jejím idolem z dětství mi připadala zbytečně přitažená za vlasy. Jiná knížka od téže autorky se mi líbila více, ale tato mne nenudila a byl to prima relax.

FejKýý
30.01.2023 4 z 5

Pokud hledáte oddechovku, tahle kniha je pro vás. Ze začátku jsem si s hlavní postavou vůbec nesedla, po čase mě přestala štvát, když začala být konečně normální. Příběh to byl určitě hezký a ke konci i trošku smutný. Kdo četl, tak víte o co šlo. Tahle kniha mi teď bodla, mám chuť častěji v tomhle období na odlehčenější témata než ty těžší. Po pravdě jsem na spisovatelku četla samé chvály a buď mě nepřijde úplně tak úžasná a nebo jsem měla příliš velká očekávání. Ale rozhodně není špatná. Kniha se čte velice rychle a i když víte jak to dopadne a s kým hlavní postava asi skončí, potřebujete číst dál. Všem kdo má rád romantiku určitě tuhle knihu doporučuji a já někdy v budoucnu určitě vyzkouším od spisovatelky další knihy. 3,5*

kristy.books
25.01.2023 4 z 5

Jo Watson je pre mňa autorkou, ktorú si spájam s vtipnými príbehmi. Prečítala som od nej zatiaľ len štyri knihy, no pri väčšine som sa dobre bavila, niekedy aj nahlas smiala. Fakt šílená jako já by som síce nezaradila medzi svoje topky, ale môžem povedať, že som si jej čítanie užila, bola to taká príjemná romantická oddychovka.

Frankie bola úspešná blogerka, ktorej sa náhle prevrátil život hore nohami - rozišiel sa s ňou priateľ, prišla o väčšinu followers a na verejnosť preniklo video, kvôli ktorému si z nej všetci robili srandu. Všetko jej prerastalo cez hlavu, preto sa rozhodla na nejaký časť odísť do malej dedinky uprostred púšte, kde nemajú signál ani wi-fi. Pomôže jej tento detox od internetu dostať vlastný život opäť pod kontrolu?

Musím sa priznať, že Frankie som zo začiatku moc nemusela, prišla mi dosť povrchná a tak trochu hlúpa, až som mala z príbehu zmiešané pocity. Postupne sme však mali možnosť spoznať aj jej druhú stránku a ja som si ju začala obľubovať. Pobyt v dedinke jej pomohol prehodnotiť určite veci a začať si viac užívať maličkosti bežného života. Niekedy mi jej bolo dosť ľúto, ľudia v jej okolí sa k nej nesprávali práve najlepšie, podkopávali jej sebavedomie, neustále jej niečo vyčítali, a tak sa musela hrať na niečo, čím nebola, len aby sa im zapáčila a necítila sa taká opustená. Na druhej strane to bola taká neriadená strela, ktorá každú chvíľu vyviedla nejaký trapas, až som nevedela, či sa mám smiať, alebo hanbiť.

Prostredie malého mestečka sa mi páčilo, aj obyvatelia boli poväčšine priateľskí a snažili sa Frankie pomôcť. Dokázali sa zabaviť aj bez internetu a mobilov, neustále sa tu niečo dialo, takže sa nenudili. Zamilovala som si aj Frankienho psieho kamaráta, bez ktorého si tento príbeh neviem predstaviť, dodal mu osobité čaro a neraz mi vyčaroval úsmev na tvári.

Romantická linka bola rozkošná, jedna z tých, pri ktorej som sa stále prihlúplo usmievala. Mužský hrdina bol veľký sympaťák a páčilo sa mi na ňom, že bral Frankie takú, aká bola, nesnažil sa ju zmeniť, dával jej najavo, aká je krásna, snažil sa jej ukázať, že skutočný život jej dôležitejší než sociálne siete. Od začiatku som vedela, že aj on skrýva nejaké tajomstvo, kvôli ktorému sa sem presťahoval, takže som bola zvedavá aj na jeho životný príbeh.

bezzink
22.01.2023 2 z 5

Musim rict, ze me knizka nezaujala. Frankie byla uplne mimo, nemyslim si, ze existuje nekdo, kdo by byl az takhle ulitlej co se tyce socialnich siti.
Na neustale omilana slovicka “hihnat” a “chichotat” jsem si behem cteni vybudovala slusnou averzi.
Od Jo Watson jsem cekala lepsi pocteni. Snad priste.

alzbeta4340
08.12.2022 3 z 5

Pro mě to byla kniha na jedno přečtení. Dalo se u ní vypnout, ale čtenářkám, které ještě nemají tolik načteno, určitě doporučuji i jiné romány paní Watson. Na rozdíl od tohoto kusu se v nich dá najít originální i pěkná romantická zápletka napsaná v humorném stylu. Tady jsem toho moc nenašla.

knihomolkajanca
07.12.2022 4 z 5

Ačkoliv mi většina knih Jo Watson odpočívá doma pěkně na poličce, Fakt šílená jako já je první z nich, do níž jsem se opravdu ponořila. „Jen do ní nakouknu,“ říkala jsem si. Nakoukla jsem. A najednou s údivem zjišťuji, že je polovina knihy pryč. Chvílemi jsem měla pocit, jako kdyby se mi k ruce zázračně přilepila a ne a ne se pustit. Musela jsem prostě číst, nešlo to jinak…

Frankie dělá názvu knihy opravdu čest. Je šílená, ztřeštěná a taky hodně povrchní. Zpracování pozlátka sociálních sítí mě ale bavilo a nutilo k zamyšlení. To, jak se člověk pod jejich vlivem může změnit, jak pokrouceně vnímat realitu a jak jiné může mít priority. Hon za lajky a zaprodání části svého života póze, která bude uchvacovat ostatní. Jaké to asi je v kůži člověka, kterého denně hodnotí obrovská kvanta lidí? Jaké to je neustále předstírat?

Jistě, některé momenty byly hodně přitažené za vlasy a vyhnané do extrémů, ale zároveň mě často právě ony nutily se smát. K tomu tady máme malé odlehlé městečko na konci světa, které dokázalo navodit dost specifickou atmosféru a nabídlo širokou škálu různorodých charakterů postav, kdy každá má svůj osobitý a často pohnutý příběh. Nebudu lhát, hlavního krasavce jsem si z postav oblíbila nejvíce, ale zajímavým elementem byla i čtyřnohá příšerka, která si Frankie adoptovala. Na můj vkus měla sice až příliš polidštěné a nereálné chování, při čtení mi ale bylo okamžitě jasné, že autorka zvířata zkrátka musí milovat.

Co tady ovšem nenajdete, jsou velké a nečekané zvraty. Jistě, nějaký ten zádrhel, který Frankie cestu za štěstím zkomplikuje, se tu najde. Žádné šoky se ale nekonaly. Zato budete svědky proměny hlavní hrdinky a hezkého milého příběhu. Příběhu, který vám zvedne náladu a zahřeje u srdce.

Protože to je to, oč tu běží. Tohle je to pravé „feel good“ čtení na léčbu přepjatých nervů, čtení, které vám prozáří i ten nejpochmurnější podzimní den.

Hodnocení: 75%

Za knihu k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský

Zomy
06.12.2022 3 z 5

Já mám Jo Watson ráda, podle mě má dar slova i bláznivý smysl pro humor.

Ale nemůžu si pomoct, její první knihy pro mě byly lepší. Jsou to jednoduché bláznivé romantické komedie, kde se zasmějete, ale hlavně sledujete vývoj nějaké dvojice.

Už v předchozí knížce (Já a ty, navždy) a v téhle obzvlášť, jde ta romantická linka tak nějak stranou. Je to vážnější, což by nevadilo. Naopak to ukazuje, jak jsme všichni součástí dost bláznivého virtuálního světa. I důvody, proč a jak se k tomu Frankie dostala, jsou hezky zpracované. Mark je dokonalý. Ale to, jak se tam ti dva do sebe zamilují, vlastně dostává jen minimální prostor.

Ale příběh je to hezký, to zas jo. Jen úplně netoužím knížku otevřít znovu.

kikikrat
02.12.2022 4 z 5

Další povedená kniha spisovatelky. Ze začátku jsem trochu bojovola protože to bylo samé #něco ale nakonec jsem si užívala vývoj Frankie. Zamilovala jsem se do městečka bez wifi a jeho obyvatel. Zápletka s Markem mě sice hned napadla ale i tak jsem si ji užila. Cujo, satanův pomocníček nebo Harůn chceteli byl ten nejlepší pes. Pobavila jsem se, dojala a zamyslela nad životem na sítích. Doporučuji.

mag097
28.11.2022 4 z 5

Ačkoli se jedná o romantickou, lehce bláznivou komedii, příběh vás donutí se i zamyslet nad tím, co a jakým způsobem sdílíme na sítích, a co všechno jsou lidé ochotni udělat pro dokonalou instagramovou fotku.

Čtení jsem si moc užila, přestože má knížka přes 400 stránek, děj se nijak nevlekl, bylo to milé a vtipné, což je u romantických komedii celkem umění najít, navíc mě autorka dokázala i pár zvraty překvapit, což se cení ještě víc.

Pokud tedy hledáte odpočinkové čtení, můžu vám Fakt šílenou jako já doporučit, a co jsem koukala na recenze ostatních knížek od autorky, tak ani s těmi asi nášlapnete vedle.

knihomolkaL
14.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Bylo to krásné, velmi romantické, s kapkou sexu.
Jo Watson mám hodně ráda a opět jsem se u její knížky pobavila, rozněžnila i rozesmutnila.
Frankie a Mark mi byli sympatičtí, ale hlavně mě dostal Hárún, který se ze "Satanova pomocníčka" vlastně propracoval do role "Andělského pomocníčka". Hodně jsem si u jeho odchodu poplakala.
Líbilo se mi téma sociálních sítí i téma vlastního sebevědomí, které v dnešní době - bohužel - hodně ovlivňuje kult štíhlosti.

nina3905
09.11.2022 4 z 5

Pohodová, oddychová romantikuš kniha.

Ketfl
01.11.2022 4 z 5

Další povedená komediální romantika od autorky. Je fakt, že některé ty scény s Instagramem a hashtagy byly spíš smutné než vyloženě k smíchu - zvlášť vezmu-li v potaz, že někdo takhle ujetě i žije, ale některé scény byly doslova k popukání. Například když si hlavní hrdinka půjčovala auto, nebo ta scéna mobil-pes-zadek. No to jsem se nasmála! Člověk od knihy nemůže očekávat nic světoborného, ale když k tomu přistupuje jako ke komedii, tak to žádné zklamání být opravdu nemůže. Mně se to prostě moc líbilo. Sympatické hlavní postavy, vtipný pes a poselství příběhu - že internet prostě skutečný život nikdy nemůže nahradit. Hezké.

punkgirl97
31.10.2022 4 z 5

Má druhá kniha od autorky. Tady mi trvalo výrazně déle, než jsem se začetla. Zpočátku mě totiž strašně iritovalo chování hlavní hrdinky Frankie.

Proto jsme knihu na chvíli odložila a pak o pár dní později (fakt to pomohlo) jsem četla dál a byla jsem odpoutaná od těch prvních pocitů a četlo se mi to lépe.

Příběh mě pořádně chytl až chvíli před stranou 200, neboť se tam trochu i proměnila hlavní hrdinka ve více snesitelnou osobu. Zatímco Mark mě bavil od začátku, co se objevil v příběhu.

Přestože příběh nebyl tak humorný jaký jsem očekávala, bavil mě. Měl své kouzlo. Především Hárum, který měl podíl na hodně věcech a ten konec mě pak trochu mrzel, na druhou stranu bylo to nevyhnutelné

Knihu vřele doporučuji všem romantickým duším. Nenechte si tento příběh s trochou humoru ujít. Byly tam scény, u kterých jsem opravdu vyprskla smíchy. ️

Hatshepsut
26.10.2022 4 z 5

Autorku a její knihy mám moc ráda a vždy se těším na její novou knihu, jelikož vím, že píše příběhy romantické a vtipné. Zde nám hlavní postava Frankie ukáže, že sociální sítě nám lásku a pravé přátelství nenahradí. A člověk si musí přiznat, že ikdyž je internet přínosná věc, skutečné zážitky nám rozhodně neumožní. Navíc je nešťastné, že jsme na něm stále více závislí a dnes už si málokdo umí život bez něj představit.

mysterygirl
23.10.2022 3 z 5

Nevím,jak hodnotit,pohodový čtení, zavřu oči a vidím se v té vesnicce..
Na druhou stranu, znám lepší knihy,které napsala.
Tady mi vytvořený humor moc nesedl.
Vtip nebyl vtipný a míjel se u me účinkem. možná v knihách pro mládež,by ho děti a náctiletí ocenily,tady mi fakt přišel infantilní.

blanka5960
06.10.2022 4 z 5

Od autorky jsem četla dvě knížky, má nejoblíbenější Mám tě ráda, nemám tě ráda. Knížka byla velmi čtivá, vtipná, měla svižné tempo. Takže když vyšla autorce nová kniha věděla jsem, že ji chci číst. A očekávání jsem měla obrovská, která se bohužel nenaplnila. Nevím čím to, ale nemohla jsem se pořádně začíst. Zpočátku byl děj hodně pomalý, plný pojmů z Instagramu a facebooku, druhá polovina knihy byla už mnohem lepší.
------------------------------------------------------
Hlavní hrdinka Frankie je influencerka, její život řídí sociální sítě, internet a různé aplikace, je tím vším doslova posedlá. Jako dítě nebyla štíhlá, sama na vlastní kůži zažila šikanu, posměch, zakusila jak krutá může být společnost kolem ní. Poté co se jí povedlo vypracovat své tělo k dokonalosti, spojila svůj profesní i osobní život s ilfuencerskou hvězdou Kaylem. Všichni je znají, sledují, společnosti a firmy jim nabízejí spolupráce. Společně vylepšují své profily, vymýšlejí různé projekty.
A na jeden takový se Frankie nešťastnou náhodou nedostaví, čímž odstartuje sled událostí, které ji srazí až na samotné dno. Frankie cítí, že potřebuje detox od všech a hlavně od sociálních sítí. Jen jedno místo jí může nabídnout co hledá. Je jím komunitní město, kolem něhož se rozprostírá poušť a není zde vůbec žádný internetový signál.
Dokáže se Frankie od toho všeho internetového chaosu odstřihnout?
Holka která si fotí snídani, hodiny ji aranžuje , ale nakonec ji nejí.
Vydrží bez sociálních sítí?
A co jsou zač ti lidé, kteří dobrovolně žijí na takovém místě, jaká mají tajemství?

Knihu můžu doporučit všem, zpracovává téma, se kterým se setkáváme dnes a denně. Já sama jsem si vědoma, toho vlivu, zatím odolovám.
Jak to máte vy, jak moc vás ovlivňují sociální sítě, různá očekávání dnešní doby?
Hodnocení 3,75⭐
Spolupráce s @knihydobrovsky