Osmnáct pod nulou

Osmnáct pod nulou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402599/bmid_osmnact-pod-nulou-keL-402599.jpg 4 933 933

Fabian Risk série

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Arton grader minus , 2016

Merry001
17.07.2019 3 z 5

Kniha působila ze začátku velice nadějné. Zajímavé téma, několik paralelních dějů, které se postupně začaly propletat.
V polovině knihy byl zatčen hlavní podezřelý a čtenář netrpělivě očekává, o čem bude druhá část. A prave kvůli nerealnemu útěku podezřelého a snaze autora vytvořit scénář ještě propletenejsi začne být dej velice “laciny”.
Velké množství novych jmen v závěru, kdy každý odstavec popisuje dej na jiném místě sice vyžaduje a udržuje ctenarovu pozornost, ale me to nenadchlo.
Dvě hvězdy proste dolu.

Eliška82
17.07.2019 5 z 5

Nemůžu se dočkat dalšího dílu.Začátek sice trochu zdlouhavý ale stalo to za to.konec jako vždycky super

Ajina76
15.07.2019 3 z 5

Tak jsem dočetla knihu, na kterou jsem slyšela samou chválu. A byla jsem tedy trochu zklamaná. Na mě už bylo asi moc mrtvol a děj se dost protahoval. Oběť bez tváře se mně konkrétně líbila víc.

petrarka72
15.07.2019 5 z 5

Tohle byla jízda, myslím, že "nervydrásající" je to pravé slovo. Jednoznačně nejlepší Ahnheim, po kterém se houpá žaludek a špatně spí. Motiv ztráty identity (ať už krádeží či osobním zaviněním skrze alkoholismus, jiné závislosti či opakovaná špatná rozhodnutí) je děsivý.

Anette99
13.07.2019 5 z 5

Tak si myslím, že tohle je zatím nejlepší díl Fabiana Riska. Opět dobře čtivá kniha, rozdělená na krátké kapitoly. Zajímavý a svižný příběh,ale ne tak překombinovaný jako v Devátém hrobu, kde jsem se občas trochu ztrácela. Pachatelé geniální, jejich motiv vcelku originální, kdy nešlo jen o pomstu, která skončí jednou vraždou. Ale vyšetřovatelé také skvělí. A líbila se mi vedlejší dějová linka s Duunjou, Theodorem, Alexandrou a její partou a také krize v rodině Riskových, to všechno příběh pěkně zpestřovalo. Konec tajemný, a naznačuje, že série bude pokračovat. Tak doufám, že ano :)

kachnat
12.07.2019 5 z 5

Hned od první strany mě kniha vtáhla do děje. Přečteno jedním dechem.

v.e.v.er.ka
12.07.2019 5 z 5

Super knížka, která se čte sama.... A konec? Kdy vyjde další díl prosím????

Peťulka3
07.07.2019 5 z 5

Paráda,paráda,paráda. Prosím ať už je další díl.

Danago
01.07.2019 3 z 5

Nemůžu se připojit k ostatním. Tento díl mi přišel lepší než Oběť bez tváře, ale horší než Devátý hrob. Pro mě se knížka dlouho hodně vleče a napínavá mi připadala asi posledních 100 stran. Neustálé rozebírání všemožných vztahů nemám v detektivkách moc ráda, bohužel toho je tu docela dost.

axspevak
30.06.2019 5 z 5

Libilo se mi to moc,hodne se tam toho delo a vsechno bylo napinave a zajimave,zadna linie me nenudila.Strasne me bavi ten slizak Sleizner,doufam ze dostane treba v dalsim dile poradne na frak!

knihomolkadorfa
28.06.2019 5 z 5

Perfektní ! Napínavé, propracované, mrazivé a ten konec ? Těším se na další knížku.

SilvieSisinka
24.06.2019 4 z 5

Opět nezklamal. Mrazivé napětí od začátku až do konce. Zápletka zajímavá. Těším se na další sousto co napíše :-)

happy-smile
22.06.2019 5 z 5

Tento díl vlastně navazuje na první díl Otevřený hrob. Kniha dosahuje podobné kvality jako první dva díly. Opět se setkáváme nejen s Fabijanem, ale i s Dunjou. Vztahy ve švédském týmu už nejsou tak růžové jako v prvním díle. I tak si ale tito vyšetřovatelé se vším skvěle poradí. Těším se na další knihu.

kozisek1
21.06.2019 5 z 5

Moje první kniha od tohoto spisovatele a super napínavé čtení. Určitě přečtu i další.

FreckledCathy
18.06.2019 5 z 5

Zase to bylo mrazivě boží. Miluju jeho knihy a těším se další!♥

Ajuszka
17.06.2019 5 z 5

Tak jsem si v těch vedrech zvolila knihu s příhodným názvem
Ti,co už od Ahnhema něco četli nejspíš nebudou překvapeni,když napíšu jedno slovo a to BOMBA.
A to vážně.Zase jsme svědky dvou případů a konec,ten je dost otevřený a musím říct,že mě osobně hodně překvapil.Troufám si říct,že další kniha bude teprve jízda!

Morsie
16.06.2019 5 z 5

Ok, tak už přesně vím, jakého autora si zase na čas vystavím na piedestal.

Naprosto perfektně napsaná, kniha, které nechybí nic. Nic! Výborně vyprofilovaný vrah, zajímavá a nevšední zápletka, napětí, že nevíte, jestli číst celou knihu jedním dechem, nebo si ji dávkovat po maličkých kouscích a v neposlední řadě bezchybný, čtivý styl vyprávění.

Jo, knížky ze série jsou vždycky svízel. Stojí vás to menší jmění. Jenže mějte jen jednu knihu z řady. To prostě nejde.

Tenhle ledový nářez dělá čest severské krimi a thrilleru všeobecně. Takže za mě jedno velká páni!

astra3
14.06.2019 5 z 5

Velmi čtivé, ale rodinu Riskových bych nikomu nepřála. Policie je plná neschopných a všeho schopných velitelů. No prostě paráda.

kululinka
11.06.2019 5 z 5

Absolutní masakr...nemám dalších slov!!!

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Strašně jsem se na tu knihu těšila a měla jsem pravdu. Nic tak skvělého jsem dlouho nečetla

Stefan Ahnhem
švédská, 1966