Osmnáct pod nulou

Osmnáct pod nulou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402599/bmid_osmnact-pod-nulou-keL-402599.jpg 4 923 236

Fabian Risk série

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Arton grader minus , 2016

janina66
30.01.2021 4 z 5

Audiokniha, už třetí od začátku. Opět spoustu mrtvol, na to už jsem si u Fabiana zvykla. Ale neskutečně mě štve jeho manželka se synem. Mám ráda Dunju a stále doufám, že by se z Dánska mohla dostat do party k Fabianovi. To by se mi líbilo. Už se těším ma další pokračování.

miloslav0399
19.01.2021 3 z 5

Průměr. Na nelogičnosti v severské krimi se dá zvyknout, ale zde k ní přistupuje ještě neuvěřitelná neschopnost policie, včetně hlavních postav. Např. na útěk z vězení jen tak nezapomenu, ale je tu toho mnohem víc :) Doporučuji jako oddech pro chvíle, kdy se vám nechce shánět nic lepšího.

Peslik
06.01.2021 4 z 5

Prvních 30% byla trochu nuda, ale pak se to přehouplo a knihu nešlo odložit. Obávám se, že budu muset sehnat pokračování, protože......

pastelka53
02.01.2021 4 z 5

Autor se opět předvedl a naservíroval nám příběh plný napětí a nečekaných zvratů.
Chvíli vždy trvá než si zvyknu na dvě dějové linky, ale to je jen jeden malý zádrhel v tak skvělé knize.
V příběhu též nesmí chybět rodinné drama a problém s alkoholem. To už by nejspíš nebylo ono, v dnešní době je to snad knižní standart bez kterého se neobejde ani jeden spisovatel.

Hakate
01.01.2021 5 z 5

Pro milovníky severu a velkého množství mrtvol, ideální volbou.
Stefan opět nezklamal.

kykyna42
01.01.2021 4 z 5

Těch mrtvol na mě bylo nějak moc,ale jinak dobře napsané a člověk se nenudí :)

Evina74
26.12.2020 4 z 5

Klasická severská detektivka - po dočtení máte pocit, že většina seveřanů má kostlivce ve skříni v podobě domácí mučírny, incestu či vražedných choutek.

withoutchild
05.12.2020 4 z 5

První Fabian Risk, protože jsem to dostal jako dárek. Z toho důvodu jsem trochu plaval v postavách a jejich vztazích, ale nakonec jsem to zvládl v pohodě. Mělo to spád a napětí, jen bych řekl, že to bylo trošku překombinované. Ale hlavně v čem jsem se neorientoval, tak byli Helsingborg a Helsingor. To jsem si musel vždy otevřít mapu, abych věděl, co se děje v Dánsku a co ve Švédsku :)

nicoolka25
01.12.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře

rekon
20.11.2020 3 z 5

Kniha je o něco lepší než Devátý hrob, už jsem si zvykla na dvě linie příběhu a změť jmen. Také Fabian to nemá jednoduché, ať už s dětmi nebo s manželkou. Zdá se mi, že je to v detektivkách skoro standard, ono skloubit rodinný život s prací kriminalisty není jednoduché. Mrzí mne, že byl závěr trochu useknutý, chtělo to o pár stránek navíc.

dencazrnu
07.11.2020 4 z 5

Musím říci, že na sérii s Fabianem mám rozporuplné názory. Po přečtení prvního dílu jsem byla nadšená, pak však přišel Devátý hrob a s ním i velké zklamání. U knihy Osmnáct pod nulou se mé hodnocení opět zvedá. Je fakt, že si pořád nemohu zvyknout na více dějových linek a neskutečné množství postav. Já v tom mám prostě bordel a musím se často vracet o pár stránek, abych si urovnala v hlavě, kdo je kdo. Na druhou stranu cca od poloviny knihy jsem se přistihla, že místy téměř nedýchám a srdce mi buší jako splašené. Závěr knihy byl opět trošku uspěchaný, myslím, že o pár stran více by neuškodilo. A autor si krásně nachystal půdu pro Motiv X, tak jsem zvědavá, jak se mi bude líbit... :-)

martina.culik
01.11.2020 4 z 5

V prvních dílech jsem měla problém s většinou hlavních postav, protože mi byly velmi nesympatické. Tento díl už na tom byl o něco lépe, ale pořád ještě to není úplně můj šálek kávy.

gad
31.10.2020 5 z 5

No, co bych se dlouze rozepisoval, opět skvělé počteníčko. Škoda jen, ze tento díl jsem četl až po následujícím, takže už jsem něco málo tušil. Netýkalo se to však vyšetřování samotného, ale rodinného života Fabiana Riska. Nic to však neubralo na napínavosti knihy. Ovšem kam autor na ty nápady chodí snad ani raději nechci vědět. Doporučuji celou sérii.

ViolettaCh.
14.10.2020 5 z 5

Další bezva po seversku drsná detektivka s bohatě rozvinutým dějem, kdy je řešeno více případů, a to na jedné straně oresundského baltského zálivu dánskou kriminálkou a na druhém břehu Švédy. Případy mají - jak se ukáže - vzájemnou souvislost. Protože jsou zde opakovaně připomínky starších příběhů i osob, je dobré číst knihy tak, jak jdou za sebou. Nejstarší je sice Oběť bez tváře, ale dějově předcházející je Devátý hrob, kdy hlavní hrdina Fabian Risk působil u stockholmské kriminálky. V dalších dílech už pracuje v Helsingborgu. Zápletka, jejímž hlavním motem je v Osmnácti pod nulou krádež identity bohatých osob, byla povedená, dobře propracovaná. Ten konec sice vzal až příliš rychlý spád, což nikterak neneguje celkovou kvalitu knihy, ale zato dal tušit další případy, které Fabiana čekají v následujících dílech. Takže nyní hurá na Motiv X!

Amízek
03.10.2020 5 z 5

Bohužel jsem nečetla knihy předcházející tomuto příběhu, ale i tak mi nedělalo problém knihu pochopit. Skvělých několik dějů které nemají, což se vražd týče, spojitost, ale zároveň tvoří jeden kruh, co má hlavu a patu. Děj narvaný záhadama, zápletkama ...... Kniha velmi bohatá jak dějově, tak postavami. Je pravda, že se toho děje hodně a v něčem detektivové nemohli dlouho hnout, tudíž je na konci odhaleno moc najednou, ale to mi nevadilo. Jediné, co mě mrzelo byl rychle ukončený konec. Za mě kniha nádherná bohatá pestrá a velmi čtivá. Opravdu doporučuji a z knih co jsem četla, chválím celkem dobrou originalitu.

Petrasuvicka
28.09.2020 4 z 5

Ukvapený konec. Hodně. Geniálně sestavená zápletka, vše provázané a na konci, jako by to už autora nebavilo, tak to utne na poslední třech stránkách. Je to škoda. Jinak super čtení a kvantum severské zvrhlosti.

polednice1705
08.09.2020 5 z 5

Skvělé, Fabien mě zase bavil a v podání Pavla Soukupa se kniha poslouchala úžasně.

MartinJay
17.08.2020 5 z 5

Velice dobře napsaná kniha. Doporučuji však číst chronologicky vydané knihy od autora. Mohlo by se stát, že vám utečou souvislosti .
Oceňuji styl psaní, tj. několik dějových linek které se na konci protnou.

petra5167
16.08.2020 5 z 5

Trochu přitažené za vlasy, ale mně to vůbec nevadilo. Skvělé, napínavé, čtivé.

Lukaso
04.08.2020 5 z 5

Paráda, opět dobré čtení, napínavé

Stefan Ahnhem
švédská, 1966
2017  84%Oběť bez tváře
2018  80%Devátý hrob
2019  85%Osmnáct pod nulou
2019  87%Motiv X
2020  87%X způsobů smrti

Kniha Osmnáct pod nulou je v

Přečtených1 375x