Osmnáct pod nulou

Osmnáct pod nulou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402599/bmid_osmnact-pod-nulou-keL-402599.jpg 4 928 236

Fabian Risk série

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Arton grader minus , 2016

Bubun
30.08.2019 2 z 5

Bacha, spoilery... Nemám ráda, když jsou viníci, vrazi, pachatelé, devianti - to je jedno, až příliš geniální, a odhadnou všechny budoucí kroky kriminalistů a obyčejných lidí, prostě všech. Oni snad uměli předpovídat budoucnost a také zahráli na jasnovidce a věděli, co si která postava z knihy ve kterékoli chvíli myslí. To prostě neberu, v jiném žánru (komedie, tragikomedie, absurdní divadlo, prostě žánry, kde je prostor pro nadsázku) by mi to nevadilo, ale v tomto thrilleru je to prostě všechno až moc přitažený za vlasy. Jo, a asi jsem - i když jsem si to nemyslela - přece jen citlivá povaha, některá popisování těch zločinů a vražd a mučení byla až tak detailní, že mě to přimělo si o autorovi trochu začít myslet, že on sám je sadista a vychutnává si to. Například to s rozbuškou v hrdle jedné z obětí, to bylo fakt hnusný. Navíc mi přijde, že čekat přes dvě stě stránek, než mě to trochu vtáhlo do děje, je až moc, při celkovém počtu cca 460 stran.

hanka6036
30.08.2019 5 z 5

Druhá knížka od autora a opět mě nezklamala. Super námět, krásně napsané a dobře se četla. Závěr knížky byl na mě trošku rychlý, mohl být trošku delší, ale jinak bezva. Osmnáct pod nulou se mi líbila možná o něco víc než Obět bez tváře. Potěšila mě na závěr i menší vsuvka a "upoutávka" na další knihu.

katst
24.08.2019 5 z 5

Každá kniha série je o něco lepší než předchozí. Kniha Osmnáct pod nulou mě nadchla. Velmi zajímavý námět, velmi dobře promyšlené a psáno uvěřitelně. Skvěle a přehledně se prolínající příběhy hlavních postav. Závěr knihy překvapující, i když na můj vkus trošinku uspěchaný.

Sajmonik
23.08.2019 5 z 5

Tak tohle byla pecka, hlavně konec byl úplně nečekaný, nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Těším se na další díl. Opravdu skvěle napsané krimi.

Reat
21.08.2019 4 z 5

Většina uživatelů tu chválí konec a přitom ten mě už doslova umořil. Osobně jsem se strašně špatně orientoval v tom množství postav a zvratů. Ahnhem sice opět nabízí čtivou krimiromanci se zalíbením v mrtvolách, manželských krizích, zvratech ve vyšetřování, hierarchiích ve společenském postavení a sexu (kterou ovšem zvládá neskutečně rajcovně a přitom na úrovni), jenom si prostě nemůžu pomoct, dle mého zbytečně nafláká strašnou spoustu linií přes sebe. Navíc u Fabiana Riska v tomhle kousku nevíte, jestli mu fandit, nebo se mu smát, popřípadě si myslet, že je prostě jen "divnej", stejně jako celá jeho rodina. I když se mi to přes všechny výhrady moc líbilo, plný počet vzhledem ke geniálnímu prvnímu dílu nedám, ty knihy na jedné úrovni prostě neleží.

Hella
18.08.2019 5 z 5

No těpic - to byla (opět) pecka! Nadchlo mě, jak je kniha akční a přitom věrohodná, kolik různých konců se v ní míchá a jako absolutní bonbonek vnímám překvapivý konec. Moc se těším na pokračování.

kate333
14.08.2019 5 z 5

Super navázání na první díl a jsem ráda, že jsem se nespletla ohledně jedné osoby o které jsem něco tušila v prvním díle, tady je to naznačeno na konci knihy.

LittleK
12.08.2019 4 z 5

Příběh je neotřelý a promyšlený, ale nevím čím to, že jsem neměla potřebu se ke knize vracet tak horlivě jako tomu mám u jiných autorů, přestože jsem se do děje snadno začetla. Některé dějové linky mi přijdou nadbytečné jakoby měl autor potřebu toho do jedné knihy nacpat co nejvíce. Nehledě na to, že mi jednotlivé příběhy nepřišly dotažené. Hlavním hrdinům ale nejde nefandit. Upoutávka na další díl mě ale nenechala chladnou a autorovi dám opět další šanci.

nevřelka
10.08.2019 5 z 5

Skvělá severská krimi Dánsko/Švédsko. Ze začátku to trošku drhlo, ale zhruba od třetiny knihy jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Velice dobře zpracovaná témata zbytečného násilí mladistvých, ale i hlavní téma, a to kradení identit, bylo vynikající. Trochu jsem se ztrácela ve jménech postav, ale čert to vem. Ten konec, TEN KONEC!!! Brilantní! Nutně potřebuji další knihy od tohoto autora.

eva3992
09.08.2019 4 z 5

Další případ detektiva Fabiana Riska. Tentokrát má co dočinění s vrahem, který své oběti nejprve zamrazí, převezme jejich identitu a až po několika měsících je nechá umřít i pro veřejnost. Kolikrát už takhle zabíjel? Jak se mu to podařilo?
Fabian Risk tomu přijde na kloub :-)
Souběžně v knize sledujete ještě jiné vyšetřování, které, jak bývá zvykem, souvisí s hlavním příběhem, i když jen okrajově.
Zajímavá zápletka i jeji rozuzlení. Jen první třetina knihy mi přišla vlažná a zdlouhavá.

Pavlnka
05.08.2019 5 z 5

Zajímavé, napínavé a brutální. Některé věci, ať už z vyšetřování, či soukromého života hlavních postav, jsou pro mě těžko uvěřitelné. Těším se na další díl.

peter5739
04.08.2019 5 z 5

výborné, napínavé akčné, dobre vykreslené postavy....

Dumicek
03.08.2019 5 z 5

Moje druhá přečtení kniha od Stefana a musím říct, že určitě lepší než Devátý hrob..u Devátého hrobu jsem se chvílemi ztrácela, ale tady to bylo naprosto jiné. Skvěle napsané, úžasně promyšlené a dech beroucí dílo, které jen tak neodložíte. Ke konci mě teda Fabian opět trochu zklamal, jako u předchozí knihy..je to skvělý detektiv, který ale dosti často váha se správným rozhodnutím a než se rozhodne, tak je pozdě..Opět tu máme Dunju, kterou jsem si oblíbila a o to vím mě mrzelo, jakou má chudák smůlu..snad v příštím díle dostane prostor a všem to pořádně nandá :) každopádně super čtení..

cetriolo
31.07.2019 5 z 5

SPOILERY!!

Zdálo se mi, že konec přišel hrozně náhle (i když to mohlo být tím, jak jsem byl do knihy zažraný) a stejně jako ve druhém díle mě Fabian velice zklamal když váhal se střelbou... Nicméně ten Epilog??? Člověk si myslí, že je všechno vyřešené a zbývá to jen nějak kosmeticky zakončit a najednou BUM rána mezi oči. Fascinuje mě, jak jsou spolu knihy provázané a mám podezření, že autor měl všechny 4 díly promyšlené než napsal první díl. :)

Agatha84
29.07.2019 3 z 5

Netrvám na realističnosti za každou cenu,ale čeho je moc ... Nenapadá mě lepší slovo než "přeplacané". Ve třetím dílu autora,který mě mimochodem dost zklamal,najdete snad úplně všechno. Dějových linek je tolik,že stěží stíháte,a autor asi taky,protože je ukončuje takovou rychlostí,že nestačíte koulet očima a odcházíte s pocitem výrazné frustrace. Rozhodně klesající tendence příběhu, Risk je mi čím dál tím více protivný,jejich rodina je zralá na terapii. Tři hvězdičky jsou z mé strany pouze odrazem nostalgie.

namornice
29.07.2019 5 z 5

Další případ Fabiana Riska mě bavil ze všech Ahnhemových knih asi nejvíc. Už se těším na další díl, snad vyjde brzo.

Simstr
22.07.2019 5 z 5

Já tuhle sérii miluju. Výborně se čte. Od první stránky až do poslední jsem se nemohla odtrhnout :-) Nějaké scény malinko surové až brutální, ale výborné. Nemohu se dočkat pokračování. jen tak dále :-)

Mája777
20.07.2019 5 z 5

Tak začátek byl pro mě zmatek. Dokonce jsem knihu odložila a četla jinou. Možná to pomohlo. Když jsem se k ní vrátila a četla dál, všechno jako by si sedlo, zapadlo na své místo a já se začetla a během dvou večerů dočetla. Opět zajímavé případy, které se jakoby náhodou prolínají. A nyní nezbývá než čekat, co bude dál. Téším se.

jalejale
19.07.2019 3 z 5

Tak ja som s Riskom skončila. Niektoré postupy vyšetrovania nereálne a tak nejako celé zamotané medzi rodinou, kolegami a páchateľmi. Sú kvalitnejšie knihy alebo série z tohoto žánru a pre mňa to bola strata času.

Mark26
18.07.2019 2 z 5

Kniha se ke mně dostala spíš náhodou a to byla chyba. Chladno tak akorát na vraždu... na vraždu? Tak to vypadalo, že se bude vyšetřovat vražda. Jenže v knize byly mraky vražd, hromady mrtvol (myslím, že čtenář ani nemůže spočítat), potoky krve a spousta násilí. Nic pro slabší povahy. Za mě špatný výběr, jinak kniha napínavá a čtivá. Pro nadšence násilí asi fajn.

Stefan Ahnhem
švédská, 1966