Motiv X

Motiv X https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418472/bmid_motiv-x-uvN-418472.jpg 4 699 171

Fabian Risk série

Jak chytit sériového vraha, který nikdy nezaútočí stejným způsobem dvakrát? Brutální vražda jedenáctiletého syrského uprchlíka postaví před helsingborskou policii případ s možným rasistickým podtextem. Zdánlivě náhodných vražd přibývá a tým kriminalistů se záhy ocitá pod příliš velkým tlakem. Situace donutí Fabiana Riska, aby se vrátil do práce, ačkoli by raději dál bděl u lůžka své postřelené dcery, která je v kómatu a Fabian si to dává za vinu. Vrací se i šéfka oddělení Astrid Tuvessonová, která přerušila protialkoholní léčbu. Je tu však ještě něco – informace, jež po sobě zanechal Fabianův mrtvý kolega Hugo Elvin a jež mohou dosud soudržný tým vyšetřovatelů navždy změnit. A v sázce je i Fabianův život... Motiv X je úvodní část diptychu v rámci bestsellerové série krimipříběhů Fabiana Riska.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Motiv X , 2018

konicekbily
02.01.2021 5 z 5

Autor to má v hlavě srovnané a rozhodl se nás potrápit řešením více případů najednou. Ani jsem nepočítal, že se vše dozvím v tomto dílu a proto ihned budu číst díl následující. Zde obdivuji vyváženost vyprávění formou krátkých kapitol a posouvání nenásilně děje kupředu, zbytečné odbočky v ději jsem nenašel, soukromé životy hlavních aktérů jsou přiměřené ději a tak jsem plně spokojen!

zdendula31
28.12.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší díl ze série....

c.svetlana
19.12.2020 2 z 5

Upřímně já ani pořádně nevim, co jsem to dočetla:)))....tolik postav, překombinovanýho děje, nikde žádný pořádný konec. Tam, kde jsem " chtěla", aby napětí vygradovalo, tak tam mi to pro změnu přišlo zase hodně vlažný....no, rozpačitost:) Přitom Oběť bez tváře je pro mě jedna z TOP knih!

petra5167
17.12.2020 4 z 5

Zatím nejslabší v sérii pro mě, ale přesto velmi čtivá. Možná to bylo tím, že příběh se zdál více reálný a ne tak brutální jako předchozí. A hrozně tam chyběla Dunja. Nicméně ten hlavní případ není ukončen, takže si rychle připravte i následující díl, kde se snad už dořeší Molander.

MatyMaty
12.12.2020 5 z 5

Velice čtivé. Bohužel jsem četla s delší prolukou po 3 díle, tak jsem musela občas vzpomínat co že to bylo v předešlých dílech. Ale díky stylu psaní, to zas takový problem nebyl. Jak už jsem psala, za mě velice čtivé :) a hnedka jsem se vrhla na další díl.

janastok
05.12.2020 4 z 5

Kniha chytne a nepustí, čtivá a napínavá. Několik dějových linek, některé dobré, jiné méně a jedna zcela zbytečná ( avšak velmi moderní). Vadily mi dvě věci. Fabian, ač hrdina, který lecos vydrží a padouši se ho bojí, je doma pěkný bačkora, se kterým hlavně děti neskutečně cvičí.
A potom, jestli jste na tom jako já, která při zakoupení nového dílu série utíká do lékárny pro ginko bilobu, jelikož si nic nepamatuje, připravte si rovnou další díl, neboť nic není dořešeno. Kdybych jej neměla, asi bych vzteky mrskla s knihou o zeď, a protože čtu ve čtečce, tak bych měla utrum.

nevřelka
26.11.2020 5 z 5

Tak tato detektivka měla spád, bavila mě od začátku do konce a moc se těším na další díl. Jsem zvědavá jak to dopadne s Molanderem.

Nikol117
21.11.2020 3 z 5

Nevim vlastne, co napsat...Asi pulka knihy byla pro me strasne nezazivna a opravdu jsem se musela hodne premahat, abych knihu vubec zacala cist. Nicmene dalsi polovina knihy nabrala na obratkach a obsah jsem hltala. Myslim si, ze dalsi knihu od autora si ale neprectu. Ve vysledku byla kniha takovy lepsi prumer.

dencazrnu
19.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Tentokrát se mé hodnocení přehouplo přes 3 hvězdičky :-) Za mě zatím nejlepší ze série, možná je to tím, že jsem si zvykla na více vyšetřovacích linek i množství postav (naštěstí jich v tomto díle nebylo tolik). Jediné co, tak chování Teodora i Matildy mi fakt leze na nervy, nejraději bych jim místo Fabiana dala pár facek :D Každopádně kniha super a těším se na uzavření série v podobě X způsobů smrti, jelikož plno věcí zůstalo nevyřešených.. :-) PS: Snad se dočkáme i Dunji...

Scheril89
01.11.2020 3 z 5

Příběhy F. Riska zase nezklamaly, knížka se četla dobře, zase vícero příběhů na více místech. Oproti předchozím knížkám mi přišla trošku slabší, ale i tak dobré čtení.

ViolettaCh.
16.10.2020 4 z 5

Další díl případů Fabiana Riska přímo navazuje na předchozí díly. Je opět zahlcen vícero souběžně běžícími případy u dánské i švédské kriminálky, tudíž o napětí není nouze. Míra brutality nepřekvapí, u skandinávských autorů je to spíše standardem. Některé případy se teprve ukazují a jejich konečného odhalení se snad dočkáme v následujícím díle X způsobů smrti. Co ale opravdu nemusím, je vrah z vlastních řad vyšetřovatelů, což odporuje základním principům správné detektivky. A jeden z řešených případů, jehož rozuzlení snad přinese poslední díl, takovým směrem ukazuje.

Theresa.2679
16.10.2020 5 z 5

Kniha se mi četla dobře, dočteno po pár dnech. Napínavá, nenudila jsem se ... těším se na další díl.

ADE138
08.10.2020 4 z 5

Zase velmi napínavé...

iveta3689
06.10.2020 4 z 5

Autor se více věnuje neoficiálnímu vyšetřování, které Risk rozběhl v předchozí knize. Vraždy, které se kupí v tomto díle jsou jen v epizodní roli. Nemůžu ale říct, že by to bylo špatné. Příběhy jsou dobře promíchané, nenudí to, kniha rychle odsýpá.

Evule81
24.09.2020 5 z 5

Opět skvělý díl, těším se na pokračování.

slunicko1958
17.09.2020 3 z 5

Těžko se mi tato knížka hodnotí. Mám v sobě rozporuplné pocity.
Román se čte velmi pěkně, děj rychle ubíhá, je napínavý. Vadí mi ovšem tři věci.
Přečetla jsem už hodně detektivek (či thrillerů), ale tato na mě působí mimořádně depresivně. Tolik brutality až morbidní krutosti! Pobuřuje mě i fakt, že důkazy míří k elitnímu policejnímu zaměstnanci. Pokud si dobře vzpomínám, jedná se o porušení zákonů pro tvůrce detektivek, ale to autorům ze severu těžkou hlavu nedělá. Po dočtení této knihy se o vyřešení případů nedozvíte téměř nic, vše by mělo být odhaleno v dalším románu. Doufám...
Pokud vám žádná z mých výše uvedených výhrad nevadí, neváhejte a čtěte. Těžko se vám bude od rozečtené knížky odcházet.

EricNor
09.09.2020 3 z 5

Komentar muze obsahovat spoilery. Udelat dve knihy z detektivky mi neprijde jako nejlepsi napad. Honi se tu mnoho zajicu a vyprávění je hodne rozbite. Z dejovych linek se ukonci jen jedna a je pěkně odbyta. Doufám, ze se to v druhem dilu zlepsi. Rodinnych problemu Fabiana je tam taky zbytecne moc. Neznam situaci ve Švédsku, ale se strany socialistu se delaji vrchni dablove - strana je zřejmě fiktivni, ale urcite reflektuje nejakou skutecnou. Zástupcem tech spravnych je Lilijova, ale svym chovanim mi prijde protivna a zcela netolerantní. Kazdopadne uz ctu dalsi dil.

Strnady095
06.09.2020 2 z 5

Je tam toho nejak moc...měl jsem problém se přinutit to dočíst...a konec tomu nasadil korunu...tak nevim

Zdenas5
04.09.2020 5 z 5

Opět velmi napínavé, vrhám se na pokračování.

studentice
30.08.2020 3 z 5

Je to napínavé, chytlavé, ale tak temné...chybí mi zde nějaké odlehčující pasaže, aby neměl po přečtení člověk uplnou depku