Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399776/bmid_devaty-hrob-jxS-399776.jpeg 4 1051 307

Fabian Risk série

Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci objevila manželka dánské celebrity a televizní hvězdy ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

kululinka
08.11.2018

Super kniha. Už z prvního dílu jsem byla nadšená, ale tento byl ještě lepší! Jen dánská dějová linka zůstala nevyřešená...

SilvieSisinka
06.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavé až až. Opravdu velmi originální zápletka. Všechno je propracovanou do každého malého detailu. Super konec :-)

Dani25
01.11.2018 4 z 5

Velmi dobra detektivka a zaujimavy motiv vraha. Dve linie, kde nakoniec bola vyriesena len jedna. Mozno to bude vyjasnene v dalsej knihe ????

Heluše852
31.10.2018 5 z 5

Autor sleduje více dějových linek, ve kterých jsem se na začátku trošku ztrácela. Nicméně, jako každá severská krimi mě nezklamala. Knížka byla čtivá, vtáhla mě do děje a nemohla jsem se utrhnout. Už se těším na další pokračování.

Jido
30.10.2018 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Skvělá detektivka.

Hustoles380
27.10.2018 4 z 5

Výborná detektivka, drsná, napínavá, dojemná zároveň, doporučuji.

kytarka
19.10.2018 5 z 5

Nooo... co k tomu napsat, abych toho neprozradila příliš?! Mám strach se nad knihou takhle zasnít... tohle byla prostě naprostá bomba a ohodnocení 5 hvězdičkami je málo zaslouží si daleko více. Fabian Risk je zpět po knize Oběť bez tváře. Devátý hrob je asi ještě lepší! Tohle je tak propracované do detailů, že naprosto žasnu, já bych se u psaní ztratila. Nicméně je to skvělé napsáno. Jsem ráda, že jsem si knihu koupila a už teď se těším na 3 díl opět s Fabiánská Riskem. Snad to bude brzy ...

tulip131
17.10.2018 3 z 5

Co napsat, dvě linie příběhu, prolínající se vyšetřování v Dánsku a ve Švédsku, celou dobu to působilo tak, že jedno se nevyřeší bez druhého. A dramatický konec. A právě tady ubírám hvězdičky, protože spoustu věcí nebylo dořešeno, třeba jak dopadl případ na kterém pracovala Dunja, zda Sleizner zůstal bez potrestání a jak to dopadlo s Fabianovou rodinou a zaměstnáním. Až na závěr skvělé čtení.

vybusna
12.10.2018 5 z 5

Premýšľam, že kedy by som prišla na to, že druhá autorova kniha je vlastne prequel jeho prvej. Nebyť tunajšieho komentu Anuszky, ktorý mi to prezradil, bola by som nesmierne zmätená minimálne do poslednej štvrtiny príbehu a až tam by som začala niečo šípiť. Vôbec tomu nerozumiem, prečo to tak napísal, ale zjavne mal na to nejaký záhadný dôvod.Mám chuť znovu prečítať Obeť bez tváre aj keď som ju dočitala len pred týždňom, aby som bola v aktuálnom obraze :-)
Stále mi vadila nepreložená priama reč, alebo texty skladieb z angličtiny . Tá angličtina síce neposúva nijako dej, ani nie je nijako dôležitá, ale skrátka mi to vadilo.
A to je ako sa zdá to jediné.
Deviaty hrob bol ešte lepší ako Obeť bez tváre. Napriek spletitosti deja som bola neustále v obraze. Dej ma drásavo napínal a nemohla som sa od knihy vôbec odtrhnúť. Skvelá, skvelá detektívka, ktorú staviam na môj rebríček na prvé miesta. Nesmierne sa mi páčila.
Tretí príbeh kriminalistu Riska vyjde v slovenčine už o mesiac a a ja dúfam, že kvalita bude naďalej gradovať.

ddkk
12.10.2018 5 z 5

Promyšlený a komplikovaný děj, popisující mimořádně odporné zločiny. V knize se prolínají dva domnělé, na pohled nesouvisející kriminální činy, odehrávající se navíc na dvou různých územích. Samozřejmě se dá předpokládat, že se v určitém okamžiku propojí...Knihu není možné číst bez soustředění a je potřeba si při čtení stále uvědomovat, kde, kdo a co se právě děje. V poslední části se vynaložené úsilí zúročí, všechno se postupně vyjasní a rozkryje.

Pro mne je to jedna z nejlepších detektivek poslední doby, i když i jedna z nejkrvavějších. Naštěstí se autor zas tak moc nebabrá v odporných detailech a jde mu především o Fabianovo pátrání...Doporučuji.

A jen poznámka na závěr - divím se, že (aspoň pokud vím) Izrael při své přecitlivělostí dosud nevznesl k obsahu knihy žádné protesty...

Klarinecka
10.10.2018 2 z 5

Docela jsem se na knížku těšila. Ale ve výsledku jsem docela zklamaná. Šíleně moc postav, propletenec několika dějových linek, kdy jsem musela listovat zpět, protože už jsem v tom měla bordel :) A jako “bonus” rozuzlení o motiv - oboje bylo fakt ujeté a celé to prostě bylo takové divné. Některé věci navíc zůstaly nedovysvětlené, no prostě jsem zklamaná.

Lindulinek
09.10.2018 5 z 5

Skvělá detektivka. Děj a závěr měl spád. Přečetla jsem na jeden zátah. Doporučuji a těším se na další.

Raviola
04.10.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha.

Ajuszka
03.10.2018 5 z 5

Ja teda nechapu,co je dneska za modu,ze druha kniha predchazi dejem te prvni.Nez mi to doslo,byla jsem trochu zmatena.Nicmene!Tohle je zase pecka,ja jsem si pribeh uzila,na konci i pobrecela nad osudem Malin.. Ale tesim se na dalsi knihu!

martinka07
02.10.2018 4 z 5

Postav bylo v knize opravdu hodně a někdy dalo práci se zorientovat, kdo je kdo, ale ve finále jsem byla z knihy nadšená. Mám ráda,když mě knha vtáhne do děje a mrazí mě při čtení v zádech a to mi u téhle knihy rozhodně nechybělo. Překombinovanost už k tomuto spisovateli tak nějak patří, ale neměli bychom zapomínat, že je to stále jen kniha a tam se fantazii meze nekladou.

Ivi835
01.10.2018 5 z 5

Příjemně napínavé čtení

sépie
30.09.2018 2 z 5

Když už kriminálka, tak se ráda zúčastňuji pátrání. Ovšem toto? Přečtu několik stran a přemýšlím, kdo je kdo.....no, a dialogy v angličtině?? Fakt dobrý ((((((
A jen tak mimochodem, nabrat 25 kg a běhat do poschodí?? Hmmmmm????

jalejale
27.09.2018 3 z 5

Tiež neviem ako okomentovať túto knihu. Dej je rozsiahly plno postáv, dve pátrania v dvoch krajinách, osobné problémy to mi však až tak nevadilo, lebo kniha sa číta dobre je napínavá.Totálne ma ale sklamala posledná časť knihy, nie ako to skončilo ale postup vyšetrovania. POZOR SPOJLER : Prišlo mi že po svojej unesenej kolegyni Malin pátrajú len tak aby sa nepovedalo aj to len Risk + 2 kolegovia a ešte tajne.

Leninkka
26.09.2018 2 z 5

No tak nevím, jsem z toho nějak rozpolcená. Jak už tady někdo psal, zdá se mi to strašně překombinované. Také mi trvalo než jsem se v postavách zorientovala. Myšlenka dobrá, ale myslím že by námět vystačil na další dvě knihy. Kniha mě docela zklamala.

rodak
26.09.2018 5 z 5

Přesně jak níže Čef .Tolik děje, nápadů, pocitů a přitom kniha drží tak pohromadě.Na to jak je dílo rozsáhlé a zdánlivě rostříštěné jsem ho přečetl za 3 dny a opět plný počet.Jediná osoba která mě neskutečně štvala byla Fabiánova žena Sonja.Té příště trochu méně.