Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399776/bmid_devaty-hrob-jxS-399776.jpeg 4 1051 307

Fabian Risk série

Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci objevila manželka dánské celebrity a televizní hvězdy ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

SonaJelinek
10.01.2019 5 z 5

Kniha se mi cetla sama, za den precteno, ale trochu me vykolejil konec. Muze mi nekdo objasnit kdo je vlastne ten muz z posledni kapitoly?

Sonik1974
05.01.2019 2 z 5

Kniha se četla dobře. V rámci detektivního žánru ji však považuji za průměr.

Jamra
02.01.2019 4 z 5

Moc dobrá kniha. Čtivá, občas zdlouhavé pasáže, že se může zdát, že se děj vleče, ale rozhodně stojí za přečtení.

derminator
30.12.2018 5 z 5

Wow, tak tato kniha mě opět dostala! Anhem prolíná vše co správný thriller potřebuje, krev, napětí, sex no zkrátka této knize nechybí nic. Je obzvláště temná a drsná a do poslední chvíle vlastně nevíte! Je vrah jeden nebo více? Nebudu prozrazovat přečtěte si sami a budete moc překvapeni. Za mě super kniha a musím říct, že Risk je lepší než Hole! Knize dávám 90%.

cadic
26.12.2018 4 z 5

Knihu jsem si pořidil hned jak vyšla a je to super napsáno jen mi vadí, že dějově je před první knihou a tím pádem je to trošku zmatené. Dějová linka s Dunjou nemá vlástně pro příběh zásadní význam. (pozor spoiler- a na konci mi vadí, že vlasně po všech těch zločinech není ani nikdo potrestán) Ale jinak uznávám, že je kniha velmi čtivá, má to spád a ke čtení ji určitě doporučím....

josska
25.12.2018 5 z 5

Knížka se mě moc líbila,byla napínavá,pěkně se četla až na ty sadoscény a tu brutalitu,konec mě teda překvapil a těším se na další,jediný co mě vadilo ta tíha té knihy.....

birgitte
15.12.2018 5 z 5

Naprosto fantastické, opět skvělý Fabian Risk, nečekala jsem takový závěr ... doporučuji všem

astra3
14.12.2018 4 z 5

Začátek rozvleklý, střed napínavý, čtivý. Konec zdlouhavý. Inteligence Dunji a Fabiana na bodu mrazu. Spolu by možná vydali za jednoho schopného policistu. Jak už ňěkdo napsal, tento případ předchází ději autorovy první knihy. Na to, že kniha má pečet - bestseller, to jde. Jsou i horší.

Tammy11
14.12.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Eva514
11.12.2018

Nevím jestli se mi to zdá,ale tady druhý díl, mi přijde spíš jako 1.díl. Synovi přece bylo v 1. díle 14, teď je mu 13 atd....
Jinak za mě celkem dobré. Ale teda pěkně mě to štve, nevím kdo udělal chybu, jestli zde, že je to 2.díl a nebo to vydal autor takhle záměrně. Za mě je to hrozné, protože v 1. díle se dovíme jak do dopadlo v 2. díle.

Valeyman
29.11.2018 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšil a rozhodně mě nezklamala. Překombinované mi to vůbec nepřišlo, ba naopak se mi ta rozmanitost líbila a seděla mi tam. Příběh tajemného dopisu, linka Dunji, Fabiana všechno se mi četlo dobře. Na rozdíl od prvního dílu zde bylo méně nereálných a za vlasy přitažených věcí, snad jen chování Fabianova syna mi přišlo přes čáru. Trochu rozpačitý jsem byl akorát z toho závěru. Na každý pád za mě jasných 5 hvězdiček :-)

Didi15
27.11.2018 4 z 5

Ale ano, proč ne:).Mně se to líbilo. Oceňuji zapletku, akorát bych vynechala linku Dunji, celkem zybtečné.
Pro někoho to může být lehce překombinované, ale já se nenudila, takže čtyři hvězdy :)

pifffka
25.11.2018

No co k tomuhle napsat. Prostě bylo to neuvěřitelně neuvěřitelné a překombinované. Jednoduše bylo to blbý. I takové knihy je někdy potřeba si přečíst, aby si člověk uvědomil krásu jiných.

Pípasek
23.11.2018 5 z 5

Měl jsem za to, že už jsem z nich vypsal všechny dojmy a že mě nemůže nic překvapit, hlavně co se brutality, sadismu týká. Spletl jsem se chyběl kanibalismus, tak tady je plně zastoupen.
Co mě nazdvihlo, bylo chování pubertálního synka, asi bych u jedné facky nezůstal a pokleknout před ním s omluvou? Ani omylem!

LittleK
20.11.2018 3 z 5

Z druhého dílu jsem nebyla nijak zvlášť nadšená. Často jsem se ztrácela. Příběh Dunji se mi zdál vachrlatý a nedotažený. Spíš, než že by příběh obohatil, v něm způsobil větší zmatek. Ze závěru jsem také nebyla dvakrát moudrá. Zápletka samotná byla poměrně zajímavá, ale celkový dojem z knihy výrazně nezlepšila. Jsem ale rozhodnutá dát Fabianovi Riskovi ještě šanci a doufám, že nezklame.

FreckledCathy
13.11.2018 5 z 5

Těšila jsem se moc, Stefan Ahnhem se hned od první první knížky zařadil mezi mé oblíbené autory a bylo to zase super! U této knihy jsem celou dobu čekala, kdy se případy propojí, co jsem ale nečekala, byl konec.
Celou dobu jsem si ale pohrávala se jmény, které už jsem znala a čekala na souvislosti. Pár maličkostí mi secvaklo, ale jelikož jsem Oběť bez tváře četla hned jak vyšla, tak jsem musela hodně štrachat v paměti. Jediné co by mě zajímalo, jestli to má nějaký vyšší cíl prohodit dvě časové linie, jelikož na to každý čtenář tak nějak časem musí přijít sám a v tomto okamžiku bych ocenila, kdybych měla čerstvě přečtenou Oběť bez tváře, aby mě nerušily myšlenky, co o které osobě vlastně z první knihy vím a proč je mi to předhazováno opačně.

konicekbily
13.11.2018 5 z 5

Kniha určitě přinese rúzná hodnocení od čtenářů, o tom nepochybuji. Možná je tam hodně nerálných věcí, hodně chyb vyšetřovatelů, zbytečné podrobnosti z osobního života hlavních postav a nadměrná spletitost děje v obou skandinávských státech. Všechno toleruji, neboť toto vše autor nezneužil, ale využil k realizaci výborné zápletky. A to se mu povedlo dokonale.

harena
12.11.2018 3 z 5

Opravdu hodně akčí, komplikované, spousta zápletek, jeden vyšetřovací tým z Dánska, druhý ze Švédska, ale dobře, za chvíli se v tom člověk zorientuje. První díl Oběť bez tváře. který by měl být druhým dílem (nevím, kde se to popletlo) se mi líbil moc, ale tady mi dost vadila jakoby roztržitost při popisování pátrání, nedovysvětlené věci a pátrání po unesené těhotné kolegyni jakoby vůbec nebylo podstatné .

A jen taková perlička. Když třináctiletý kluk křičí na svého tátu kriminalistu "...,co to do prdele děláš..... ty máš v hlavně nasráno" a táta když mu dá facku, tak přece není normální, aby si táta před ním hned klekl a chtěl, aby na něho syn, kvůli facce, podal trestní oznámení. Nemají to ti Švédi jednoduché. Doufám že tady u nás v Čechách to zůstane v rozumných mezích.

Hella
11.11.2018 4 z 5

Ubírám jednu * za to, že tahle kniha předchází dříve napsanému příběhu Oběť bez tváře a je výhradně na čtenáři, aby tohle pracně dříve či později pochopil. Jinak velmi čtivé, byť pár nedotažených nitek určitě zůstalo. Snad se tedy jejich rozuzlení dočkáme v dalším pokračování příběhů Fabiana Riska.

katka.oo
09.11.2018 5 z 5

Super, výborná kniha, napínavá, teď nevím jestli se mi víc líbila tato nebo ta minulá, uvidíme, počkáme si na další :-).