Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376900/bmid_devaty-hrob-UGz-376900.jpg 4 1049 306

Fabian Risk série

„Konečně ten pravý nástupce Stiega Larssona.“ NDR Radio (Německo) Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci na druhé straně Baltu objevila dánská celebrita a televizní hvězda ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

Kekik
06.02.2022 5 z 5

Velmi povedená kniha. Autor umí psát poutavě. Člověk téměř ani nestíhá obracet stránky. Kniha má skoro 500 stran, a přesto není jediné místo, kde bych se nudila. Trochu jsem se ztrácela ve jménech, a občas i v případech, což není divu. Ale naštěstí jsem se nakonec vždy zorientovala.
Těším se na další díl.
Ze začátku jsem byla hodně zmatená, ale není divu. Nějak mi unikla informace, že se příběh odehrává před knihou Oběť bez tváře. Až teprve po přečtení 9 kapitol jsem si na Databázi knih v komentářích přečetla, oč se jedná. Netuším proč jsou knihy vydané (či napsané) takto, ale vůbec to není na škodu.

Faila
30.12.2021 4 z 5

Děj je komplikovanější, ale o to více zajímavý. Na postavy, které se v knihách pravidelně objevují, si začínám postupně zvykat. Nejsou prvoplánově sympatické a kladné, a to se mi na nich asi hodně líbí. Uvidíme, na další díla Stefana Ahnhema se určitě chystám.

Evina74
15.12.2021 2 z 5

Tohle asi nebude úplně autor pro mě. Děj mi přijde hodně překombinovaný. Hlavní vyšetřovatel mi ani v druhé knize ze série není sympatický, obzvlášť jeho chování v rodinných záležitostech mi bylo vyloženě nepřijatelné. Poslouchala jsem jako audioknihu pěkně namluvenou Pavlem Soukupem, knihu bych asi odložila.

gambinka87
12.12.2021 4 z 5

Ze začátku jsem měla rozporuplné pocity, což mám často, když autor rozjíždí několik dějových linek najednou a ty se rychle střídají. Jakmile ale dochází ke spojení příběhu, dostává to grady a konec se čte se zatajeným dechem. Jak uz tu někdo psal, Člověk by chtěl Fabianovi fandit, ale nejde to uplne... Zajímavé je zjištění, že kniha vlastne předchází Obetem bez tvare.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Mrazivý, temný příběh, který vás chytne a nepustí. Doporučuji

Gleam
11.11.2021 4 z 5

Další díl série, hlavní hrdina sice vše vyřeší, nevnímám ho ale úplně jako kladnou postavu příběhu, další díl si ale určitě přečtu

tami1
09.11.2021 3 z 5

Páni, tak tohle byla jízda. Obě dějové linky jsou napínavé, ale asi by jim prospěla samostatná kniha. Myslím si, že autor se do nich solidně zamotal. Mé pocity kolísaly od naprostého nadšení, zhnusení, nudy až po rozčarování a vztek.
Dokážu překousnout přeplácaný děj, do kterého se autor snaží narvat co nejvíce mrtvol, spoustu brutality, moře krve a postav. Přimhouřím oko nad některými nesrovnalostmi a dějovými linkami, které pak nikam nevedou. Ale strašně mě štvali vyšetřovatelé. Ti byli na jednu stranu schopni vyvěštit stopy z "čajových lístků" a na druhou stranu nedokázali vystřelit na pachatele i když jím míří na hlavu. Jejich neschopnost, stupidita a naprostá ztráta intuice mě iritovala nejvíc.

Anna27
25.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Přijde jenom mně, že v předchozím i v tomhle díle jsou ty oběti/vyšetřovatelé úplně blbí? Proboha, v prvním díle se jedna bojí tmy, po bytě si všimne položené potravinářské fólie na zemi a skříně ze které jde bílý kouř a ji nenapadne nic lepšího, než tu skříň otevřít?! V tomhle díle je Duna v bytě, kde si všimne odpojeného telefonu, indicie v koupelně jí naznačují, že tam někdo je a ji nenapadne nic lepšího, než do té koupelny jít. Potom má v ruce telefon a nenapadne ji ztlumit zvonění. Jako jestli tahle debilita má vyvolat napětí, tak tedy vůbec. Byla by to dobrá detektivka, ale něco je fakt uhozené. To, že Fabian kašlal na děti v 1. díle ok, ale že na ně kašle i teď a navíc i se ženou, to je taky příklad absurdna. V 1. díle nechali doma 13letého kluka a vůbec neřešili, že se s ním nemůžou spojit osobně/zavolat, postačili jim jen smsky, i přes to, že byli v jednom domě. Není to vůbec promyšlené a odmítám srovnání na titulce se Stiegem Larsonem! :) Až na konci mi došlo, že tento díl předchází obsahově tomu prvnímu. Přečtu si i další díly, ale už teď vím, že to nebude můj favorit mezi detektivkami.

IVANA0123
13.10.2021 3 z 5

Celkově kniha špatná nebyla. Námět i zápletka byly zajímavé a celkově knížka, hlavně druhá půlka, byla hodně napínavá. Co se týká postav, ty nesympatické - a že jich nebylo málo - mi plně vynahradily obě policistky. Co mi vadilo, bylo velké množství linií, které se začaly splétat až od půlky a přišlo mi, že některé se nakonec nespojily vůbec. Trochu zmatená jsem byla i tím, že až během čtení mi došlo, že tento "druhý díl" je vlastně časově první a nesedl mi ani závěr. Při rozsahu knihy si myslím, že už pár stránek navíc s podrobnějším dořešením by čtenář ještě zvládl a vlastně uvítal. Trochu mě to mrzí, protože autor psát umí, ale tentokrát jsem se s knihou trápila. Rozhodně, ale v dalších dílech pokračovat budu. 3,5*
(10/21)

ctenarkaEva
10.10.2021

Oběť bez tváře se mi líbila víc. Tato kniha se mi asi úplně netrefila do správného období, proto je možná můj dojem z ní ovlivněný mým momentálním rozpoložením.

playada
27.08.2021 5 z 5

Ja jsem okouzlena vykreslenim kriminalistů. Mne zkratka vsichni hrozne bavej. I to, jak se v mnoha pripadech chovaji iracionalne , a tak trochu na palici. Zamilovala jsem si je vsechny !!

mataj
19.08.2021 4 z 5

Napínavé čtení - určitě, zajímavý motiv - to jistě... ale... Postavy detektivů se (stejně jako v prvním díle - i když ne chronologicky) chovají pro mně dost nepochopitelně a nelogicky. Kromě toho jsem dost dlouhou dobu měla problém s množstvím jmen (obětí) a střídáním prostředí. Pak se to všechno propojilo a už to bylo v pohodě.

March
12.07.2021 3 z 5

Zklamání z toho, že se vracíme do minulosti, i když tento typ zápletky zboznuji, autor chce vysvětlit co se vlastně událo, než se FR ocitl zpět v rodném městě. Ale....je to takove ne moc zajímavé, tento dil bych si precetla jako prvni, kdybych to vedela...napětí se knížce odepřít nedá, ale něco občas přes hranu a zdlouhavé, policajt, který se bojí vystřelit...poradne nám to autor nevysvětlil, neshrnul....no, neva, dávám další šanci:)

Vendula84
24.06.2021 3 z 5

Kniha dobrá, ale...
Příliš mnoho nepravděpodobných situací.
Knihy se čtou dobře, když člověk nad některými věcmi přimhouří oči.
Určitě si přečtu i další knihy ze série.

Lena78537
22.06.2021 3 z 5

Tak tady jsem se tak nějak trápila a po dočtení jsem si akorát tak oddechla. Příběh je to zajímavý, ale hlavní hrdina mě prostě až tak moc nebaví. Uvidím, možná se po čase pustím do dalšího dílu.

VeruMalfoy
18.05.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla jako první v sérii a podle komentářů jsem udělala dobře. Detektiva jsem si moc oblíbila. I když má chyby, tak má úžasnou povahu, kterou si zamilujete. Samotný příběh byl plný napětí a překvapení.

standadanda
22.04.2021 4 z 5

Mám v celku rád tuto sérii i když mě Fabian Risk moc sympatický není. Většinou se chová jako slon v porcelánu a někdy naprosto nelogicky . Naštěstí ho vyvažuje plno jiných sympatických postav a slušný děj.
Poslouchal jsem jako audioknihu a Pavel Soukup má velký podíl na mé spokojenosti. Takže za mě dobrý.

Nixa
21.04.2021 3 z 5

Toto je druhá kniha ze série s Fabianem Riskem, ale časově se odehrává před první knihou. To mi trochu vadilo a možná kdybych to věděla, začnu s touto a až pak bych četla první díl série.
Dlouho jsem se nemohla začíst, ale jak jsem se začala orientovat v postavách a děj se trochu rozjel, nemohla jsem knihu odložit.
Konec mě trochu zklamal, hlavně teda chování jedné hlavní postavy.

Marekka
13.04.2021 2 z 5

Zaujimava tema ako v prvej knihe, ale logika sla opat na vandrovku.

TerezaaBaarova
12.04.2021 5 z 5

Zpátky do minulosti - prostě se dozvídáme, jak to bylo před tím, než Fabian odešel ze Stockholmu.
Kniha byla velmi napínavá a gradovala. Zas a opět hodně brutálních vražd,a brutální pachatel s promyšleným motivem a opět se Fabian plácal ve svém životě...moc dobrý!

švédská literatura severská krimi švédské detektivky

Stefan Ahnhem
švédská, 1966