Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376900/bmid_devaty-hrob-UGz-376900.jpg 4 1050 307

Fabian Risk série

„Konečně ten pravý nástupce Stiega Larssona.“ NDR Radio (Německo) Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci na druhé straně Baltu objevila dánská celebrita a televizní hvězda ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

TerezaaBaarova
12.04.2021 5 z 5

Zpátky do minulosti - prostě se dozvídáme, jak to bylo před tím, než Fabian odešel ze Stockholmu.
Kniha byla velmi napínavá a gradovala. Zas a opět hodně brutálních vražd,a brutální pachatel s promyšleným motivem a opět se Fabian plácal ve svém životě...moc dobrý!

MarkCarter
04.04.2021 3 z 5

Konečne. Dobojované. To sú moje prvé myšlienky po dočítaní (dopočúvaní) knihy. České knihy radšej počúvam, ako čítam, ale o tom možno niekedy inokedy. Po dokončení Obete bez tváre som sa tešil na druhý diel, ale očakávania zostali nenaplnené. Kniha je napísaná podobným štýlom ako prvý diel, dokonca sa autor viac vyžíval v erotických a vražedných scénach. Išiel do detailov, ale viac neznamená lepšie. Chronologicky sa dej odohráva pred prvým dielom, takže nejaké súvislosti nám už boli zrejmé, ale zostal aj nejeden moment prekvapenia. V čom je táto kniha slabšia je zápletka. Nejak extra ma nezaujala a s tým súvisí aj môj osobný boj s touto knihou. Trvalo mi 7 mesiacov ju dočítať a možno aj preto som sa v nej pekne strácal. Myslím, že si dávam od švédskych detektívok na chvíľu pauzu.

janik6969
27.03.2021 4 z 5

Tento díl dějově předcházel dílu prvnímu (to jen tak na okraj). Téma dobré, některé situace neuvěřitelné a nevím co Fabian Risk autorovi udělal, že se mu tak pomstil: "děj graduje, samou nervozitou si okusuju nehty a najednou z Fabiana udělal takového, nevím jak to říct slušně ....., že jsem propukla v tak hlasitý smích a nemohla uvěřit písmenkům. Za toto srážím hvězdičku a doufám, že už se to nebude opakovat. Pane Ahnheme, bylo to třeba? Ještě, že mají Dánsko se Švédskem schopné policistky.

Majuš333
25.03.2021 5 z 5

Super pokračovanie. Aj keď sa mi druhý diel zdal trošku slabší a chaotickejší, som rada, že som sa dozvedela o minulosti Fabiana Riska a teraz sa môžem ponoriť do tretej časti tejto série :)

garf
17.03.2021 2 z 5

(SPOILER) Dva ruzni pachatele a tim padem dve linie - OK, to autor zvladl. Napeti udrzel, konzistence pribehu v poradku, ale mam s tim uplne stejny problem jako s Lazarem od Keplera, na jakous takous uveritelnost to proste Ahnhem neuhral. Hlavni pachatel je svym zpusobem genialni superclovek se super fyzickou a nepremozitelny v kontaktnim boji, bez problemu se zdroji a financemi (coz uplne nejde dohromady s "povolanim"), perfektni znalosti anatomie a chirurgie... slovy klasika: sorry jako :) to proste nekupuju

Majdalenka
24.02.2021 4 z 5

Oproti prvnímu dílu slabší. Bylo to ho tam moc. Čeho? Všeho. Začátek trošku pomalejší.. Každopádně v sérii pokračuji dál :)

alexis818
17.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha.Velmi čtivý,napínavý příběh.Tento díl se mi líbil o hodně víc,než díl první.Příběh,ze kterého mrazí.Doporučuji.

rumova_kulicka
17.02.2021 3 z 5

Ztotožňuju se se spoustou komentářů pode mnou... Chvílemi mě to bavilo, chvílemi ne. Příliš mnoho postav na obou březích průlivu, přílíš překombinované. Příliš mnoho mrtvol dokážu zkousnout, to u seveřanů ani jinak nejde. Ale policistka v pokročilém stádiu těhotenství s dvojčaty s revolverem v ruce... Bez toho bych se vážně obešla. A ten motiv? Konec to zabil úplně a asi docela chápu, proč nejdřív vyšel druhý díl a až poté tento. Kdybych tohle četla jako první, asi bych už po dalším pokračování nesáhla...Dávám tři hvězdy, ale možná, že po přečtení dalších dílů ještě upravím.

katallinka
15.02.2021 5 z 5

Skvělý příběh!! Knihu jsem poslouchala, takže jsem měla trošku zmatek v postavách, kterých je tam poměrně hodně. Jinak naprosto bez chyby, už dlouho se mi nestalo, aby mě thriller tak moc bavil. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Těším se na další díl.

Sejna1955
31.01.2021 2 z 5

Druhý díl se mě zdál takový moc překombinovaný. Před třetí knihou si přečtu něco jiného, mám v hlavě trochu guláš.

GabrielaSim
20.01.2021

Čtu od Ahnhema druhou knihu a nejspíš přečtu, co u nás vyšlo. Dobrý styl, dobrý překlad, člověk se nenudí. Je třeba se připravit na krutost, bez které bych se zcela obešla, ale co se dá dělat:)
Nevím, proč by bylo těžké se orientovat v množství postav a v tom, kdo je Dán a kdo Švéd...( Doporučuji podívat se na výborný dánsko-švédský krimi seriál Most, je to ze stejné oblasti a ta spolupráce policie je tam také, a také, stejně jako v Devátém hrobě, není vůbec idylická).Za slabinu Ahnhemových knih považuji soukromý život hlavního hrdiny. To se prostě nedá, to se musí přeskakovat. Běžný český rodič by musel Fabianovu předpubertálnímu synovi utrhnout hlavu, pochybuji, že by si zrovna kriminalista, který snad musí mít v povaze nějakou tu dominanci, doma nechal vyrůstat takového spratka.

Veronika2692
19.01.2021 4 z 5

Výborná kniha, napínavý příběh. Hodně postav mi ze začátku dělalo problémy, ale postupně do sebe vše začalo zapadat. Konec tedy pro mě vlastně ne úplně, jak jsem očekávala, ale beru. Asi vyzkouším další díly.

Klobi
13.01.2021 5 z 5

No, naprostá spokojenost, paráda. Závěr tak strhující, že mě z toho mrazilo...

koki.veru
05.01.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Postavu Fabiana Riska mám moc ráda, a knížka byla opravdu super. Hlavně se mi líbili dva děje knihy. Napínavé až do konce.

Lenia1606
01.01.2021

Jsem v půlce a mám rozporuplné pocity. Masakry mi přijdou zbytečné a úsměvné. Příliš mnoho postav, ztrácím se v tom. A o jménech ani nemluvím :) Knížka mě nebaví. Nemám potřebu číst do rána, abych věděla, jak to dopadne. Asi ji odložím do nepřečtených, bude dělat společnost Žítkovským bohyním :)

MacDayl
20.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha, severské krimi je prostě fenomén posledních let. Doporučuji celou sérii tohoto autora. Rovněž vinikajici jako audio verze.

Nikusha
14.12.2020 2 z 5

Kdo? Kde? Proč? ...Joo tak takhle je to. Anebo ne? Pořád jsem se vnitřně prala s tím, jestli mě to vůbec baví. Dobrá myšlenka, ale zpracování pokulhávalo. Moc postav + ty jména, za mně těžko zapamatovatelné. Příběh Dunjy byl total unreal. No uvidím co další díl, jinak autora opustím.

hedus62
30.11.2020

Přečetla jsem všechny 3 knihy . Oběť bez tváře , Devátý hrob, Osmnáct pod nulou . Chápu spisovatele že se snaží protáhnout děj ale neubráním se pocitu že s vyšetřovatelů občas udělal idioty. Snad i úplný ignorant by po úspěšném opuštění auta , kde byl uvězněn s ostatky dvou zavražděných volal policii a nejel domů metrem. A to je jen střípek nesmyslného chování.

JiříM
22.11.2020 3 z 5

Po celkem zajímavém začátku začal děj upadat. Čekal jsem více, hlavne od závěru.

Restang
07.11.2020 2 z 5

Souhlasím s mnohými komentáři. První kniha mě vtáhla a líbila se mi. Ale tahle, proč je něco tak čtivého, tak strašlivě překombinované, o závěru ani nemluvě. A ten konec, to už jsem vážně přeskakovala, abych to rychle dočetla. A také jsem částečně ztracená ještě teď. Docela těžké dočtení, děsný konec. Méně znamená někdy více. Přemýšlím, zda bude za to vůbec stát další díl, ale rozhodně si teď musím dát pauzu. No já nevím, tak za 2+*

švédská literatura severská krimi švédské detektivky

Stefan Ahnhem
švédská, 1966