Exodus. Knihy III.-V.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha líčí osudy Židů, kteří zasvětili život vytvoření vlastního státu. Monumentální román vypráví o tragických osudech židovského národa a o postupném vzniku státu Izrael. Děj je upředen z řady autentických příběhů, které se pojí s milostným příběhem americké ošetřovatelky a mladého hrdiny Mossadu. Kniha zároveň zachycuje nejen život v evropských židovských ghettech, pogromy v Rusku, zrod sionismu a kibuců, vznik státu Izrael, ale také třeba principy tzv. ropné politiky či dobu britského mandátu v Palestině. ISBN pro soubor: 80-7038-144-2...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59164/exodus-iii-v-uVu-59164.jpg 4.523
Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Panorama
Orig. název

Exodus, 1958

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Exodus. Knihy III.-V.

Přidat komentář
novecento
05.10.2019

Možná se bude některému čtenáři zdát kniha jednostranná, bez názoru druhé arabské strany. ale určitě to není odpad, jak níže uvádí čtenářka gwineth. Přečetl jsem hodně knih o holokaustu a připomenu podobným čtenářům jednu myšlenku-informaci spisovatele Chaima Potoka: Přes neúspěchy a zklamání, které prožíváme, kdy jsou sny poskvrněny špínou skutečností a slabostí lidských bytostí, je Izrael pro Židy kdekoliv na světě hřejivým místem. Jakou cenu jsme za tuto zemi zaplatili? Sedm tisíc mrtvých v roce 1956 při suezském tažení a v Šestidenní válce v roce 1967, tři tisíce mrtvých v říjnové válce roku 1973, stovky mrtvých při teroristických útocích. Nabízí se nám hrozivá útěcha: všechny války nás stály méně mrtvých, než tři dny v Osvětimi.

Babo
21.09.2018

Rozsáhlý román Exodus mi pomohl pochopit aspoň částečně složitou situaci v Palestíně. Není to sice literatura faktu ,ale myslím,že ta základní fakta jsou zde obsažená . Začínám chápat postoje "západu" respektive Británie a není to moc veselé zjištění . Že by Československo nebylo jedinou zrazenou zemí ?
Nemohu ani napsat, že chápu , že se jim těžko opouštěla země , kterou spravovali .
Můj obdiv k západním zemím pomalu bere za své .
Jakobych Mirka Dušína přistihla při krádeži .
Jojo, s věkem přichází prohlédnutí .
Doporučuji hlavně mladým lidem číst podobné knihy .
Nemusí samozřejmě věřit všemu ,ale kritické myšlení začíná být nutností . Aby jednou nebyli překvapení , tak jako byli naši rodiče překvapeni v roce 68 .

gwineth
17.03.2016odpad!

Musím říct, že mě kniha velmi zklamala: Zaprvé, absence psychologie postav. Zadruhé, nevěrohodnost, strojenost rozhovorů. Zatřetí, nemožné popisy. Začtvrté, příšerný patos (tak silné téma ho nepotřebuje). Zapáté, neuvěřitelná jednostrannost a téměř hmatatelná předpojatost. Autor není schopen objektivity; na založení Izraele se sice zdánlivě snaží dívat i z pohledu druhé strany, avšak nejde do hloubky. Vůbec by to nevadilo, kdyby knihu napsal ich-formou a ne z pohledu přemoudřelého vypravěče. Za šesté, velmi, velmi volné nakládání s historickými fakty. O daném tématu existuje řada skvělých románu. Tento mezi ně bohužel nepatří. Celkové hodnocení: pro mě kolosální mrhání časem.

Koka
24.11.2015

Znovu po letech jsem si to přečetla jen kvůli té "věcné" pasáži, v níž se vyjmenovávají příznaky psychóz a diagnozy těch dětí, které jako siroty, nalezenci, bezprizorné bytosti bloudící po bezdomoveckých táborech či cestách Evropy, ochuzené o rodinu a "obohacené" o otřesné zážitky, dostaly pomoc a domov. A připomělo mi to, že i po tolika letech se to opakuje a opět se tábory a evropskými městy potloukají vykořeněné děti bez rodičů. Co jen s nimi / z nich bude?!