První život

První život https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342992/bmid_prvni-zivot-RoS-342992.jpg 4 135 44

První život série

1. díl

Everlife série

1. díl

Tenley „Desítka“ Lockwoodová je obyčejná sedmnáctiletá dívka, která posledních pár měsíců strávila v ústavu Prynne. Proč? Není to kvůli její posedlosti čísly, ale protože odmítá dovolit, aby její rodiče rozhodovali o tom, kde bude žít… až zemře. Všichni lidé už přijali jednoduchý fakt – život na Zemi je pouhá zkouška a opravdový život začíná po smrti. Na věčnosti vládnou dvě říše – Troika a Myriad, odvěcí rivalové a nepřátelé na život a na smrt. Obě říše udělají cokoliv, aby dostaly Desítku na svou stranu. Pošlou za ní své nejlepší agenty. Desítka se brzy ocitne na útěku, zatímco světem zmítá válka mezi dvěma říšemi, které bojují o její duši. Komu může věřit? A co když kluk, do něhož se zamilovala, nepatří do říše, která je jí milejší? Rozhodne se správně?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

Firstlife , 2016

anavi2009
14.03.2019 2 z 5

Nula! Tahle kniha byla zklamání.. Hlavní hrdinka absolutně nesympaticka, postavy nelogicky jednající.. To se jako FAKT nemohla celou knihu rozhodnout..? Konec uz jsem dojela se setrvačnosti, další díl ani vyhledávat nebudu. Docela mě i rušil překlad jména - Tenley, pro přátele Desítka. Mohli klidně nechat Ten, na začátku třeba vysvětlit pod čarou a hotovo.

Julinka679
10.03.2019 3 z 5

Ze začátku celkem táhlé, skoro nic se nedělo, pak to začalo mít spád ale ten wow moment tomu chyběl. Archer i Killian jsou fajn týpci, co jsou opravdu sexy ale ani ti tomu moc nepomohli :-/ Desítka sice byla fajn a občas měla dobré hlášky ale ani tak to nestačilo na 4*... Za mě tedy průměr a uvidíme jaké budou další díly :-)

Čtenářka602
15.02.2019 3 z 5

Nevím co si mám o knize myslet. Kniha se mi líbila, ale začátek byl výslovně hrozný. Iritovalo mne, že se Tenley pořád nemohla rozhodnout, do jaké říše bude zapsaná, --začínalo to být vleklé. Tenley mne povětšinu času naprosto štvala. Zato velké plus přičítám konci (takhle jsem ho nečekala), e-mailům a tomu, že když šla Tebley za svou matkou, šli oba dva mladíci s ní. Celkově dobrý nápad, ale neuškodilo by kdyby kniha byla trochu zkrácená.

šneki
13.02.2019 2 z 5

Ze začátku to vypadalo slibně, ale postupně jsem začínala být tak znuděná, že jsem skoro přeskakovala. Myslím, že jsem snad měla všechny postavy radši než Desítku, což take uškodilo.

gfdsa123
18.12.2018 4 z 5

Knížka se četla rychle, ale mohla být o pár desítek stránek kratší a vůbec by to nevadilo. Skoro celou dobu se tam nic moc neděje jen rozhodování Tenley, jakou Říši si vybere a to že 3x málem umřela mi přišlo trochu moc.
Přesto očekávám, že druhý díl bude lepší, když už jsme se dočkali rozhodnutí Tenley do jaké Říše se zapíše a případné řešení války a to zda je opravdu tím za co jí obě Říše považují.

spursfan
04.12.2018 1 z 5

Dostal jsem jako dárek a nedočetl jsem. Mrzí mě, že jsem se nechal unést vysokým hodnocením na databázi. Jedna hvězdička za ty dopisy na začátku. Přitom kolik je krásných knih, které mají co říct, je to prostě plýtvání času, nemůžu si pomoct.

Beky
30.11.2018 5 z 5

Za mě úžasné čtení!
Pro mne změna žánru, takovéhle fantasy jsem ještě nečetla ...
Strhující, zajímavé, tajemné, má to náboj a grády !!!
Je tam láska, přátelství, násilí, nenávist, důvěra, pochyby, smutek, radost ...
Tahle kniha má vše ... A autorka má úžasnou fantazii !!! :-))
Dalšího dílu se už nemůžu dočkat!

andrejci
07.11.2018 5 z 5

Ten začátek mě moc nebavil. Čekala jsme až se to pořádně rozjede a ono pořád nic. Už jsme přemýšlela, že to vzdám a najednou jsme se nemohla odtrhnout. Od útěku z ústavu to bylo super. Ten konec jednoduše řečeno bomby. Opravdu se těším na další díl. Jestli bude tomuhle aspoň trochu podobný bude to super.

Nicol6756
07.10.2018 5 z 5

Krásný příběh někdy se mi chtělo brečet a někdy smát. Řekla bych že jsem se docela vžila do hlavní postavy.

Anne95
28.08.2018 3 z 5

Pouze pěkná obálka?
Knihu jsem začala číst s tím, že jsem nevěděla, že spadá do žánru Young adult. Obvykle tento žánr nečtu, takže jsem zapomněla, že jsou v těchto knihách všichni nadpozemsky krásní a hlavní hrdinové se chovají naprosto iracionálně, což mě vytáčelo celých 430 stránek.
Kniha mi velmi připomínala sérii Pád, nejspíše tím, že je psaná podobným stylem a hlavní hrdinka se rozhoduje mezi dvěma muži (spíše chlapci). Přičemž jeden se přiklání na stranu světla a druhý na stranu temnoty. Do obou je samozřejmě velmi zamilovaná a nemůže se rozhodnout.
Nejvíce se mi líbil začátek knihy. Postupem času, jak se příběh rozvíjel, byly události stále předvídatelnější a pohár iracionality začal přetékat. Knihu jsem dočetla s přemáháním a samozřejmě v nejnapínavějším okamžiku končí řádky, které oznamují, že pokračování se dočkáme v dalším díle. Pro mě má kniha pouze hezkou obálku, díky té jsem si knihu i přečetla, ale druhému dílu se určitě vyhnu. Dospívajícímu čtenáři by se kniha mohla zalíbit.

wotana
28.08.2018 3 z 5

Super kniha zase něco úplně jiného. Chvílemi mě sice rozčilovalo to protahování než se rozhodne, ale celkový dojem z knihy je za čtyři hvězdičky, tu jednu si nechám na další díl :-)

ivedoo
27.08.2018 5 z 5

Nádherná kniha s nesmírně poutavým příběhem. Chtělo se mi brečet, smát, někdy jsem byla napjatá jako struna

LilianaFalcon
08.08.2018 3 z 5

Velké zklamání, čekala jsem víc hloubávých úvah ve stylu Smrtky, místo toho jsem dostala průměrné YA s nelogicky jednajícími postavami a opravdu nedomyšlenou verzí světa. Spíš než k Hunger Games, které byly mnohem lepší, se to blížilo Divergenci nebo Rudé královně.

vzpoměnka
26.06.2018 5 z 5

Miluju tuhle knihu.

Lethania
05.06.2018 3 z 5

Čekala jsem mnohem lepší zážitek. Měla jsem jistá očekávání, ale dostalo se mi jen zklamání. Nápad rozhodně zajímavý a originální, ale potenciál nevyužitý. Styl psaní mi nevyhovoval, postavy se chovali nelogicky a hlavní hrdinka mě vyloženě iritovala. Zkusím i další knihu, jestli se autorka zlepšila, ale knihu doporučuji jen patnáctkám.

NikkiJ
02.06.2018 3 z 5

Čekala jsem víc. Námět zajímavý, postavy i děj průměrné a minimálně pro mě velice předvídatelné. Kniha měla svoje lepší i horší chvilky. Celkově průměrné YA, které nenadchne ani neurazí.

Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

První život je fantasy z žánru young adult a je potřeba počítat se stylem vyprávění, který tomu odpovídá. Děj je rozvláčný a akčnější části jsou až v samotném závěru, který ale alespoň navnadí na další čtení. Jako celkový nápad na příběh mi přijde série Everlife zajímavá, dovedu si ji ale představit o něco lépe zpracovanou. Další díly si ale ráda přečtu – už jen pro to, abych věděla, co z toho autorka tedy vymyslí :-)

TerkaM
09.05.2018 4 z 5

Můžu říct, že tahle knížka se rozhodně skvěle četla, o tom nemůže být debaty. Bavilo mě to, stránky mi utíkaly pod rukama, přesto tomu cosi chybělo. Eh... nevím, asi mi na tom vadilo to, že se celou dobu řešilo a rozhodovalo jen to, kam bude Tenley patřit. Kterou z Říší si nakonec vybere. A připadalo mi, že se tam prakticky nic jiného neděje.

Nicméně mi něco říká, že druhý díl bude lepší. Tenley už se pro jednu z Říší rozhodla a tak může pokračovat dál ve své cestě životem. A mě hodně zajímá, jaká ta její cesta bude, takže druhý díl si jistě přečtu. Tedy až vyjde.

Dávám čtyři hvězdičky, mělo to určité rezervy, které - jak doufám - se v druhém díle ztratí. :)

LucyBooks
05.05.2018 5 z 5

Super knížka od začátku až do konce! Je oproti všem knížkám v YA žánru tak jiná. Hned od začátku mi byla Desítka sympatická. A Archerovi a Killianovi dopisy na začátku byly skvělé a Bow, to je kapitola sama o sobě :-D. Knížka má hezké poslání a ty citáty jsou také moc krásné, skvěle se ke knížce hodí.
Jen mě u konce rozhodila jistá část (nechci spoilerovat). Každopádně se moc těším na pokračování, tato série má dost dobře našlápnuto.

Vampucha
28.04.2018 4 z 5

Knihy žánru YA pravidelně nečtu, ale tato mne na první pohled zaujala obálkou a na druhý anotací. Mínus hvězdička je za to, že mi trošku chybí popis tohoto světa a více informací o Říších. Nicméně, čte se to samo a můj první dojem po dočtení: Nutně potřebuji další díl! :D :D Doporučuji.