První život

První život https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342992/bmid_prvni-zivot-RoS-342992.jpg 4 135 44

První život série

1. díl

Everlife série

1. díl

Tenley „Desítka“ Lockwoodová je obyčejná sedmnáctiletá dívka, která posledních pár měsíců strávila v ústavu Prynne. Proč? Není to kvůli její posedlosti čísly, ale protože odmítá dovolit, aby její rodiče rozhodovali o tom, kde bude žít… až zemře. Všichni lidé už přijali jednoduchý fakt – život na Zemi je pouhá zkouška a opravdový život začíná po smrti. Na věčnosti vládnou dvě říše – Troika a Myriad, odvěcí rivalové a nepřátelé na život a na smrt. Obě říše udělají cokoliv, aby dostaly Desítku na svou stranu. Pošlou za ní své nejlepší agenty. Desítka se brzy ocitne na útěku, zatímco světem zmítá válka mezi dvěma říšemi, které bojují o její duši. Komu může věřit? A co když kluk, do něhož se zamilovala, nepatří do říše, která je jí milejší? Rozhodne se správně?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

Firstlife , 2016

milunka21
16.04.2018 5 z 5

Naprosto skvělé a originální. Těšila jsem se od první zmínky o knize a když konečně vyšla, tak zážitek překonal očekávání. Rozhodně doporučuji.

Veve721
16.04.2018 5 z 5

Tahle knížka je opravdu dokonalá! Dokonalá, dokonalá a ještě jednou dokonalá! Hlavní hrdinka mi byla okamžitě sympatická - není to žádná křehkoučká květinka, kterou musí chlap na každém kroku zachraňovat. Naopak je soběstačná, chytrá, zajímavá a její posedlost čísly ji odlišuje od mnoha tuctových knižních postav. Navíc má skvělý smysl pro humor.

(Moje nejoblíbenější scéna je, když ji donutí navlíct se do holčičích šatiček s volánky a ona to komentuje slovy: "Super, budu ta nejkrásnější princezna v ústavu." :D)

Byla jsem napnutá a až do poslední stránky jsem netušila, jak první díl této skvělé série dopadne. Teď, když už to vím, netoužím po ničem jiném, než po dalším díle... Já nutně potřebuju pokračování! A vám, kdo jste první díl ještě nečetli, říkám: "Na co proboha ještě čekáte?" ;)

jaspis
10.04.2018 5 z 5

Dovolím si hodit mírný spoiler - většinu knihy a ke konci s každou přečtenou stránkou jsem si říkala "tak si už konečně vyber"!!! Byl to ale nervák... při kterém jsem z Desítky šla často do vývrtky. A teď vážně, četlo se to skvěle, ani začátek mi nevadil, i když se trochu vlekl. I slza mi ukápla. Doufám, že se dočkáme pokračování.

karinga
10.04.2018 4 z 5

Z počátku mi to připadalo jako hodně ukecané YA, které jakoby vykradlo něco z Divergence a něco z Hunger games. Po asi sto stranách se konečně začalo něco dít a nakonec mě kniha úplně pohltila a já už se těším, až vyjde pokračování. Takže jí dejte šanci a nevzdávejte to hned.