Eugenie

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Podtitul: Příběh české hoteliérky. Román je inspirovaný skutečnými osudy Eugenie Egertové Janečkové a plzeňského hotelu Continental. Eugenii jako většinu žen té doby čeká smluvený sňatek. S manželem se stará o chod hotelu, kde prožijí okupaci i válku. Bombardování Plzně poškodí hotel a připraví ji o otce a manžela. Až osvobození americkou armádou přináší do jejího života nejenom novou naději, ale i lásku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421919/eugenie-Gwj-421919.jpg 3.9149
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Motto

Kniha Eugenie

Jabkovžupanu

Eguenie vůbec nebyla špatná kniha, bohužel mi ale přišla těžkopádnější než Podbrdské ženy. Na druhou stranu je také poetičtější, pomalejší, člověk se u ní zastaví a nespěchá...

keselylenka
30.12.2020

Kniha je napsaná čtivě což o to, ale za mě příběhu něco chybělo. První půlku mi hlavní hrdinka vadila, pořád jí něco nevonělo, chyběly mi emoce. V druhé půlce jsem si už zvykla. Taky mi celkem vadily časové skoky, které nebyly přesně určené a dost mě mátly.

Toňula
27.12.2020

Ve srovnání s Podbrdskými ženám se mi jevil tento román o něco slabší, trochu mi vadily skoky v ději a změny vypravěče,které mi jinak spíše vyhovují.Tady to bylo trochu zmatené..celkově ale zajímavé téma a pro mne i nové informace o hotelu a jeho historii,což oceňuji.

JitkaSatavova
26.11.2020

Dobrá kniha, dobře vystaveny příběh, výborně vykreslene vnitřní vnímání reality z pohledu Eugenie. Melancholie je sama o sobě neuchopitelna a pustit se s ní ještě do vyprávění chtělo odvahu... Knihu jsem si užila. Děkuji za ní autorce.

Kočičáci
21.11.2020

Velmi oceňuji, že si tento příběh Jana Poncarová vybrala jako svou předlohu pro knihu. Díky těmto autorům, kteří se nebojí zapátrat v historii, se čtenáři dozvídají o osudech, které by jinak zůstaly zapomenuty. Historie plzeňského hotelu Continental a jeho paní hoteliérky Eugenie je moc zajímavá a já jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Eugenie samotná mi bohužel nepřirostla k srdci, byla mi vyloženě nesympatická (těžko říct, nakolik taková opravdu byla a nakolik ji takto plochou vylíčila autorka), a to mi celkový náhled na knihu mírně pokazilo. Jako protiváha naopak působila živelná a milá teta Vilma. Ráda knihu doporučím.

kratochvilhana
29.10.2020

Už při prvních větách mě kniha vtáhla, vychutnávala jsem si každé slovo.

Pavouček2
12.10.2020

Po 70-tý stránce jsem to vzdala. Vadil mi styl psaní, krátké kapitoly, kdy se hodně popisovalo okolí, ne děj, pak skoky v příběhu... A to jsem se na ní po Podbrdských ženách těšila.

kamipapaja
06.10.2020

Jana Poncarová si zvolila skvělé téma, četla jsem i Podbrdské ženy a musím říct, že příběh Eugenie mě zaujal mnohem víc. Nechápu, jak někdo může vyčítat autorce, že její postava je chladná, nesympatická atd. v ostatních komentářích mi toto připadá jako výčitka, ale vždyť Jana Poncarová líčí skutečnou osobu, skutečný příběh a člověk v takovém případě musí být velmi opatrný, aby se někoho nedotkl. Líbila se mi část, když přišli do Plzně Američané, miluju příběhy podle skutečné události a její setkání s generálem mi připadalo uvěřitelné, toto se autorce povedlo. Já bych spíše knize vyčetla otázku čtivosti. Někdy se objevují zbytečné popisy, které má člověk tendenci přeskakovat, myslím, že ohromně zajímavý příběh Eugenie se dal zpracovat i čtivěji, zábavněji, jako by si autorka už ťukala na hodinky, že chce mít práci hotovou.