Eugenie

Podtitul: Příběh české hoteliérky. Román je inspirovaný skutečnými osudy Eugenie Egertové Janečkové a plzeňského hotelu Continental. Eugenii jako většinu žen té doby čeká smluvený sňatek. S manželem se stará o chod hotelu, kde prožijí okupaci i válku. Bombardování Plzně poškodí hotel a připraví ji o otce a manžela. Až osvobození americkou armádou přináší do jejího života nejenom novou naději, ale i lásku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/421919/eugenie-Gwj-421919.jpg 428
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Motto

Kniha Eugenie

lubtich
včera

Poetické pasáže, historický motiv, barvité popisy a samotný děj jsou doopravdy strhující, JENŽE... samotná hlavní postava, po níž je tato kniha pojmenována, není natolik zajímavá či odlišná, abych dychtil po vidění z jejího úhlu pohledu. Odtažitost od dětí mi přišla chvílemi skoro jako zášť... celkově je to tak i tak vydatné čtení, ale osobně se mi líbily mnohé historické romány více :)

VladkaBU
včera

...krásný příběh podle skutečné události. Těšila jsem se na něj. Ač nebylo její první manželství šťastné, nakonec lásku poznala. Jednou bych její hotel ráda viděla.

mončičáček

Zaujal mě název a podtitul, anotace s příslibem příběhu podle skutečných událostí mě definitivně přesvědčila a prvních pár stránek naprosto pohltilo... Klobouk dolů před autorkou, Podbrdské ženy určitě nevynechám.

DracoMalfoy

Ačkoliv život paní Eugenie byl zajímavý, jeho zpracování už tak moc ne. Nesedl mi příliš poetický jazyk, neuvěřitelně dlouhé popisné pasáže a ani prapodivné skoky v příběhu. Za mě tak těch 2,5 hvězdy.

Hakrr

Hotel Continetal znam uz jsou to 3 roky co prijizdim na oslavy osvobozeni
Plzne a jednou jsem mel prilezitost si v hotelu popovidat s veterany a pri te prilezisosti
videt obraz Eugenie ( moc hezka zena ) a jeji zajimavy pohled

Jana Poncarova autorka romanu hezky popsala cast jejiho zivota . Knizka se hezky cte .
Doporucuji k precteni i muzum (romantickym ) ktery se zajimaji o historii hotelu, Plzne a Ceskoslovenska

Preji autorce plno uspechu

eva3992

Román podle skutečných událostí o Eugenii Egertové Janečkové a plzeňském hotelu Continental. Eugenii čekal domluvený sňatek právě s majitelem hotelu, kde spolu prožili okupaci a válku. Po tragické události a osvobození Československa najde Eugenie snad novou naději i lásku…

Příběhy podle skutečných událostí mám moc ráda. Mám pocit, že s hrdiny více cítím a prožívám více jejich osud. Ani tady to nebylo jiné a příběh se mi líbil. Smutný příběh Eugenie mě zasáhnul.

Kniha se mi moc dobře četla. Líbilo se mi i popisování prostředí a jednotlivých míst, které umocnilo autentický pocit a to nejen v hotelu a v Plzni, ale také v Praze nebo třeba v České Třebové a v Kutné Hoře. A hlavně skvěle popsané pocity hlavní hrdinky, ze kterých Vám bude určitě smutno.

Až se jednou dostanu do Plzně, rozhodně vím, kam se půjdu podívat :-)

Joyce24

Zase jednou knížka od které jsem se nemohla vůbec odtrhnout a vše ostatní šlo stranou. Příběh mě velice zaujal už i z toho důvodu, že prostředí hotelu Continental znám a samotnou Eugenii Janečkovou jsem měla možnost na sklonku jejího života osobně poznat. Moc hezky napsaný příběh, umně popsány pocity hlavní hrdinky. Doporučuji k přečtení.

Petra21

Možná je mé hodnocení příliš subjektivní, protože se daná lokace silně dotýká mého srdce. Možná že jsem Eugenii zkrátka četla v pravý čas, tedy v období předvánočního shonu a těžko uvěřitelné lidské bezohlednosti. Možná jsem potřebovala poněkud archaické pohlazení po duši (oproti všemu zlu a šokujícím tragédiím, o nichž lidská duše bohužel tak ráda slýchá), toužila jsem číst milá slova a vnořit se do hlubin té vskutku krásné literatury. A možná jsem prostě snílek, jemuž podobný styl čas od času vůbec neublíží. Tento román rozhodně nepatří k těm nejskvělejším v mém knižním životě, ovšem zanechal ve mně hřejivý pocit sentimentálního úsměvu a nostalgické vzpomínky.