Eugenie

Podtitul: Příběh české hoteliérky. Román je inspirovaný skutečnými osudy Eugenie Egertové Janečkové a plzeňského hotelu Continental. Eugenii jako většinu žen té doby čeká smluvený sňatek. S manželem se stará o chod hotelu, kde prožijí okupaci i válku. Bombardování Plzně poškodí hotel a připraví ji o otce a manžela. Až osvobození americkou armádou přináší do jejího života nejenom novou naději, ale i lásku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421919/big_eugenie-Gwj-421919.jpg 3.7276

Kniha Eugenie

TaJeMa

Tak tohle se mi nelíbilo. Vše bylo napsané jen po povrchu, vztahy, válka, prostě vše. Nemá cenu se zeširoka rozepisovat, co bylo nezajímavé, protože z mého pohledu celá kniha byla nezajímavá. A to jsem z Plzně a i tak mě příběh této osoby nechává zcela chladným.

bronulka

(+ SPOILER) Má druhá kniha od Poncarové. Co se týká autorčina stylu, stejně jako u Podbrdských žen jsem měla dojem, že ten konec je strašně urychlený - delší časové odstupy, dle mého i nedořešené nějaké věci.
Každopádně kniha je povedená, moc ale nerozumím Eugenii. Chápu, byla provdána proti své vlastní vůli, ale strašně mě vytáčel i její chladný vztah k dětem. Také její neustále stěžování si mi bylo trochu proti srsti, protože si nežila tak špatně a manžel jí poskytoval na můj vkus až celkem moc volnosti.

Fidibus

(+ SPOILER) Po přečtení Cyklistky trochu zklamání. Dívka, které lásku projevují místo rodičů strýc a teta, je kvůli hotelu, který chtějí rodiče získat, provdána za o něco staršího nepříliš přitažlivého majitele. Neměla to lehké, ale dal to nechápu. Muž je celkem tolerantní, ona si žije celkem slušně a mají spolu dvě děti (o sexu v knize ani slovo). Eugenii děti moc nezajímají (přitom to sama zažila) a vše ji dusí. Ano, za války to neměli jednoduché, ale jinak je vlastně ráda, že přišla při bombardování o muže i rodiče. Odvážně se pustí do práce a hotel opět rozjede, statečná. Do toho potká amerického generála, konečně miluje, ale on odejde. I přes jeho nabídku a lásku odchází s jiným do Ameriky...
Přečteno rychle, ale jednou stačilo. Eugenii občas nechápu a nepřišlo mi to zajímavé, spíš zasazení událostí války do života. Ty však poznamenaly skoro všechny v té době a znám zajímavější osudy i knihy.
"Copak jsem mohla tušit, co všechno se prožene mým životem?"
"To bolno se převalí, přejde. To sladkou zůstane."

ještěrka38

Pěkný příběh na základě událostí, které se opravdu staly.

Pistácie

Další autorčina kniha mě nadchla a přesvědčila o tom, že próza založená na skutečných příbězích, je prostě nejlepší. Nic nevykreslí zajímavé a dechberoucí příběhy jako sám život. V Plzni jsem dosud nikdy nebyla, ale tato kniha mě přesvědčila, že se chci jednou ocitnout nejen v tomto městě, ale chci navštívit i slavný hotel.

zimolka
16.12.2021

Druhá v pořadí od této autorky a opět krásně napsané.

Zuzanak4
05.12.2021

Struhující příběh podnikatelky, která se jen tak něčeho nezalekla. Jana Poncarová opět dokázala, že umí.

lucakuca
16.11.2021

(+ SPOILER) Halo halo! Byla jsem okradena! Někdo mi ukradl listy s příběhem! Cca po 34 letech (pouze odhaduji) života Eugenie je skok k její osmdesátce (kde je těch cca 40 let) ? To do tý Ameriky šla pěšky? A pak už jen zmínka ve 4 listech?

Dobře, jestli to tak má být a máme snad očekávat díl druhý, třeba Eugenie příběh ženy diplomata? Dobře. Beru.
A proč má kniha tak prozrazující anotaci? Já knihu vlastně nemusela číst. Já se všechno nejzásadnější dozvěděla z anotace.