Chlad

Chlad https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195373/mid_chlad-BVS-195373.jpg 4 138 30

Erlendur série

Aniž by si vzal komisař Erlendur dovolenou, odcestuje do Východních fjordů – do místa, kde prožil dětství a kde se jeho malý bratr ztratil ve sněhové bouři. Před několika desítkami let došlo na stejném místě ještě k další dramatické události: vojáky anglické okupační armády zastihla na stezce bouře a jen některým se podařilo s vypětím všech sil dostat zpět do obydlených oblastí. Téže noci zmizela i mladá žena, jejíž tělo se nikdy nenašlo. Osud této ženy nedá Erlendurovi spát a rozhodne se případ z minulosti objasnit. To však může vynést na světlo i události, které pro něj mohou být dost bolestivé... Kniha obsahuje mapu, jejímž autorem je Martina Mikulová.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Furðustrandir , 2012

astroweb
26.04.2015 4 z 5

Nezklamal. Tentokrát zase o trochu méně napínavá detektivka,ale čtivé, psychologicky hluboké.

Titi
19.01.2015 5 z 5

Moje první setkání s islandským autorem a jsem nadšená. Kniha má tajemnou, až mrazivou atmosféru, četla se mi velice dobře. Rozhodně si brzo přečtu další knihy od tohoto autora.

vincek1
13.01.2015 3 z 5

Knihu jsem dal do přečteno, ale nedočetl jsem ji. Těžko jsem se knihou prokousával a nakonec jsem ji odložil. Z tohoto důvodu jsem nedal ani hodnocení.

Melanka
07.12.2014 3 z 5

Island mě okouzlil, ale nějak tuhle knihu nedokážu dočíst. Něco tomu chybí.

skulenka
01.12.2014 3 z 5

Za mě průměr. Poněkud vleklý příběh s krkolomnými severskými jmény a názvy, občas mi vadilo i častá náhoda, která přispěla k vyřešení případu. Také mi vadilo neustálé setkávání naprosto cizího člověka s pamětníky oné události, kteří byli nadmíru vstřícní a vše mu postupně vyklopili, přitom se třeba jednalo o věci, které byly jejich tajemstvím a nikdo o nich nevěděl...

minirock
14.09.2014 5 z 5

Začátek je poměrně zdlouhavý, dlouho jsem se nemohl dostat do příběhu a popravdě, ty příšerný islandský jména mě taky trochu lezly na nervy. Před půlkou ale kniha dostala spád a to vydrželo až do konce. Celkově hodně povedená severská krimi, určitě to pro mě nebude poslední kniha tohoto autora.

keselylenka
27.06.2014 2 z 5

Bohužel kniha mě hodně zklamala a nebavila mě. Zápletka je sice zajímavá, ale to jak je knížka napsána z ní pro mě udělal plytký příběh.

BukaJ
30.05.2014 4 z 5

Povedená kniha, při které autor ponechává čtenáře téměř až do konce v nejistotě a napětí. Mohu jen doporučit.

evasamankova
15.04.2014 4 z 5

Zajímavý příběh, který se výborně četl. Naprosto věrohodné, postupné vysvětlení šedesát let starého zmizení jedné mladé ženy. Žádné nesmyslné zvraty, překrucování atd. V jednoduchosti je krása-) Moc se mi líbilo.

rencovav
10.04.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, autorův styl mne naprosto odrovnal. Vážně doporučuji! :)

Island islandská literatura severská krimi islandské detektivky

Arnaldur Indriðason
islandská, 1961