Vlastní spravedlnost

Vlastní spravedlnost https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89714/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-vlas-EJp-89714.jpg 4 601 118

Po klidné zimě, vyznačující se především rutinní prací, musí Patrik Hedström řešit komplikovaný případ vraždy, která se zpočátku jeví jako nehoda. Smrt mladé ženy se nápadně podobá nevyjasněným úmrtím, k nimž došlo před lety. Krátce nato se v Tanumshede začíná natáčet televizní reality show, během níž zemře jedna z účastnic. Souvisí brutální vražda osmnáctileté dívky se záhadnými vraždami z minulosti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

Olycksfågeln , 2006

Lu89
23.02.2016 4 z 5

Pro mě asi nejslabší kniha od této autorky. Příběh nebyl špatný, ale některé pasáže už mi přijdou dost přitažené za vlasy.

lea735
14.02.2016 5 z 5

Zase pěkné čtení , překvapivý konec. Kniha , měla spád. Ale Krotitel to nebyl , tahle kniha od této autorky u mne zatím vede

Bramhr
29.11.2015 5 z 5

Miluju jeji styl psani. Ty flashbacky prolinajici se s pritomnym dejem,ktere mi zpusobuji,ze mi mozek jede na plne obratky dvakrat tolik.

dwarfik1
11.10.2015

Česky vyšlo jako Vlastní spravedlnost :
Patrik Hedström na stopě sériového vraha Po klidné zimě, vyznačující se především rutinní prací, musí Patrik Hedström řešit komplikovaný případ vraždy, která se zpočátku jeví jako nehoda. Smrt mladé ženy se nápadně podobá nevyjasněným úmrtím, k nimž došlo před lety. Krátce nato se v Tanumshede začíná natáčet televizní reality show, během níž zemře jedna z účastnic. Souvisí brutální vražda osmnáctileté dívky se záhadnými vraždami z minulosti?

macer1991
04.08.2015 4 z 5

Velmi dobre spracovaný príbeh ....záver vygradoval

Pet007
15.07.2015 3 z 5

Příběh se odvíjel v několika rovinách a až ke konci se spojil. Proto mne skoro dvě třetiny knihy příliš nebavily, ale konec byl skvělý.

Lamanai
09.06.2015 4 z 5

Příjemné překvapení. Od autorky už jsem něco četl, špatné to sice nebylo, ale ani nikterak úchvatné. Vlastní spravedlnost otevírá řadu sociálních témat, může se pochlubit velmi neotřelou zápletkou a také hloubka postav je po prvotním mělkém náhledu stránku od stránky lepší. Pobavily mě diskety, ty už se snad nepoužívaly ani v roce 2006, kdy měl vyjít originál :-D I když jsem podle některých vodítek tušil, kdo je vrah, zcela mi unikala motivace. Ta pak nebyla jen tak lehce odmávnuta, ale pěkně propracována. Zábavné jsou i linie dalších protagonistů, Mellberga mi bylo až líto, přestože to bylo od začátku jasné :-)

LolaSta
12.05.2015 4 z 5

Camilla jako vždy nezklamala. Knížku jsem přečetla jedním dechem, napínavý příběh od začátku do poslední stránky, člověk se nenudí a myslí jen, jak to asi dopadne.Můžu doporučit.

KLHannah
26.02.2015 4 z 5

Další napínavá kniha od mé oblíbené autorky. Na čtení jsem se vždycky moc těšila a jen nerada jsem knihu odkládala. Mylně jsem dle anotace čekala, že se příběh bude víc točit kolem reality show, ta tam ale moc prostoru, dle mého názoru, nedostala, nevadí. A hurá na další...

Kopretina_aku
08.02.2015 5 z 5

Opět jsem spokojená. Sice bych měla výhrady k práci policie, proč je už dávno nenapadly některé skutečnosti a jestli ve Švédsku neexistuje něco jako rejstřík trestů, aby si ověřili minulost obětí a co by mohli mít společného. To byla asi první, co mě během čtení napadalo. Tentokrát mě pobavil ředitel policejní stanice a jeho románek a stejně tak se vždy těším i na další soukromé osudy policistů a hlavních postav. Myslím, že je to příjemná vsuvka, kdy si člověk při čtení chvílemi odpočine od všech těch činů psychopatů, kterými se to v knihách jenom hemží. Trochu mi vadila reality show, která se ve městě točila, připadala mi zbytečná, i bez ní by byl příběh napínavý a o nic bychom nepřišli.

iva.mikova
13.01.2015 5 z 5

doporučuji přečíst

Evik30
21.10.2013 5 z 5

Podle názoru čtenářky Myskuly je tato kniha nejslabší. Já bych spíše řekla že nejslabší je Ledová princezna.
Tahle kniha mě docela zaujala. Myšlenka zasadit pachatele do blízkosti vyšetřujícího týmu byla geniální. Jen na pachatele mohli přijít o něco dřív. Samo se to nabízelo. S příběhem z minulosti to úzce souviselo. A proč název Vlastní spravedlnost? Asi proto že pachatel vražd viděl za každou vraždou svou "vlastní" spravedlnost. A důvod vražd? Ten už se dočtete v knize.

evelinaevelina
31.05.2013 4 z 5

Docela jsem si oblíbila knihy této autorky s "nesupermanovským" detektivem Patrikem H. z malého švédského města. Na pozadí hlavního příběhu (kdy vyšetřování má poměrně překvapivý závěr) sleduje jeho soukromý život i dalších z osazenstva místní policejní stanice.
Knihu rovněž v samostatných kratičkých kapitolkách prolínají současné myšlenky a vzpomínky pachatele.
Dílo paradoxně nemá pochmurnou atmosféru typickou pro severské autory.

kadgam
11.05.2013 3 z 5

Kniha sa mi páčila, napätie od začiatku do konca a na záver nečakané rozuzlenie.

myskula
30.05.2012 3 z 5

Přečetla jsem všechny knihy od C.Läckberg,tato je dle mého názoru nejslabší.

RADOST
14.03.2012 4 z 5

Stejně jako sachista vyčítám knize pomalý rozjezd a předvídatelný výsledek . Připojuji i rozčarování nad názvem knihy. Proč se jmenuje Vlastní spravedlnost a ne Smolař či Nešťastník, jak vyplývá z textu, názvu originálu i názvu slovenského vydání?
Příběh je to zajímavý, trochu překombinovaný, ale za přečtení stojí.

bookcase
07.02.2012 5 z 5

Detektivka, kterou jsem nemohla odložit, protože byla šíleně napínavá.

sachista
06.10.2011 4 z 5

Camilla Läckberg je bezesporu vynikající spisovatelka detektivek a hned po prvním dílu série Patricka a Eriky jsem si ji oblíbil. Doslova jsem všechny čtyři díly zhltal. Nejraději mám umně konstruovanou zápletku sahající vždy do minulosti, kdy se vytahují kostlivci ze skříní a otevírají dveře dávno zabouchnuté. Vlastní spravedlnost mi připadla trochu pomalá v rozjezdu, dosti nečekaně bylo hodně prostoru vymezeno Mellbergovi, pak už jsem byl dějem opět naprosto pohlcen, nicméně závěrečné rozluštění mě zklamalo, protože mě napadlo už v půli knihy. Nejsem žádný čtenář, jenž rozluští každou detektivku, ale tady se mi zdá, že nám to Camilla servírovala přímo pod nosem a nešlo to neodhalit. Takže proto hvězdička dolů, avšak přesto se těším netrpělivě na další díl...