Vlastní spravedlnost

Vlastní spravedlnost https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89714/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-vlas-EJp-89714.jpg 4 601 118

Po klidné zimě, vyznačující se především rutinní prací, musí Patrik Hedström řešit komplikovaný případ vraždy, která se zpočátku jeví jako nehoda. Smrt mladé ženy se nápadně podobá nevyjasněným úmrtím, k nimž došlo před lety. Krátce nato se v Tanumshede začíná natáčet televizní reality show, během níž zemře jedna z účastnic. Souvisí brutální vražda osmnáctileté dívky se záhadnými vraždami z minulosti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

Olycksfågeln , 2006

Mikako
15.07.2017 3 z 5

Kniha se mi asi líbila, nebo spíše - šlo to.
Řadím ji k těm slabším od této autorky. Je to na můj vkus tentokrát až moc šmrncnuté červenou knihovnou. Já mám v detektivkách raději přece jen více napětí než romantiky. Jakmile se případ vyřešil, začala jsem v textu přeskakovat a konec jsem vyloženě odbyla, nebavil mě.
Knihy této autorky jsou pro mě spíše oddechovou záležitostí, než napínavým zážitkem.
Stejně jako v předchozích dílech se tu ve velkém jedí skořicoví šneci a občas se jakoby náhodou na něco přijde.
Vyšetřovatelé tuší, že něco vědí, ale neví co...
A ta reality show - co to jako bylo?
Nicméně uznávám, že rozuzlení bylo překvapivé. Myslela jsem, že vím a věděla jsem jen z poloviny.
Příběh Eriky a Patrika se mi líbí, ale je ho tam moc a stejně tak i zbytečně moc soukromí ostatních postav.

SimonaP
08.07.2017 4 z 5

Jako vždy skvělá detektivka.Akorát mě osobně moc nebaví soukromí vyšetřovatelů, toho je tam možná víc než samotného vyšetřování. Ale budiž. I tak mě spisovatelka baví a těším se na další knihu.

Simona99
05.07.2017 4 z 5

Další skvělý detektivní příběh! :)

ArwenAragorn
02.07.2017 5 z 5

Má co dělat policie v Tanumshede se sériovým vrahem ? A jak se vypořádají s další vraždou, tentokrát mladé účastnice reality show?
Už mně chybí jen jedna kniha od Camilly Läckberg (Vraždu s vůní mandlí si podle ohlasu čtenářů nechám ujít) a příběh od příběhu se mně líbí víc. S počáteční mírnou váhavostí u Ledové princezny teď přiznávám autorce nesporný talent k psaní velice slušných detektivek.

Merynkaw
22.06.2017 4 z 5

Rozčiloval mě začátek kdy trvalo dlouho než se rozdílné příběhy seběhly do jednoho. Kniha mě ale bavila a hodlám číst další díl.

toni-az
19.05.2017 2 z 5

Musím uznat, že tato kniha mě skutečně překvapila. Bohužel jsem ji dostal od Alzy jako ebook zdarma, takže nic zlého netuše jsem se do ní pustil. Pominu to, že vzhledem k tomu, že jsem nečetl předchozí díly, jsem byl zpočátku trochu mimo. Ovšem i tak to bylo stěží čitelné. Pasáže nimrající se v myšlenkách lidí, a především cokoli spojeného se svatbou, byly naprosto nerealistické a nadbytečné, fakt jsem u nich rostl. Linii s Mallbergem a jeho kočkou jsem nepobral vůbec. Proč to tam jako bylo? S dějem to nemělo pranic společného... Popisy, kde odstavec začne z pohledu jedné postavy a skončí z pohledu jiné mi také vůbec neseděly.

Jediné co jakž takž šlo, byl detektivní příběh. Ovšem jeho řešení bylo v lepších případech založeno na náhodě, v horších na nějakém tušení a intuici. Kromě toho klišé na klišé, jediné co mi tam ještě chybělo za klišé byla tajná chodba.

Shrnuto a podtrženo, červená knihovna s detektivními prvky. Puberťačky a babičky si smlsnou. Chlapi, zdaleka se této autorce vyhněte.

Latrollka
19.05.2017 4 z 5

První kniha od této autorky kterou jsem si mohla přečíst se mi velice líbila. Příběh je velmi zajímavý a chvílemi značně napínavý, těším se na nějakou další knihu.

triana
24.03.2017 5 z 5

V pořadí čtvrtý díl detektivních příběhů s hlavními hrdiny Erikou a Patrickem (česky vydáno pod názvem Vlastní spravedlnost) odehrávající se v malém švédském městečku Fjällbacka mne jen utvrdil v tom, že Camilla Läckerg je skvělá autorka, jejíž způsob psaní mi opravdu sedí... Autoři jako ona a také Johan Theorin způsobili to, že víc a víc uvažuji o návštěvě Švédska :-)

Petra153
28.02.2017 5 z 5

Příjemné a napínavé čtení. Velice čtivě, citlivě, vtipně a především reálně autorka prolíná soukromý život Eriky a Patrika s vyšetřováním jednotlivých případů. Kolikrát jsem si říkala, že mě jako člověka, který hodně a rád čte "detektivní" zápletky nemůže autorka ničím překvapit. A zatím se jí to daří. Bohužel nečtu jednotlivé knihy chronologicky ale i to má jisté kouzlo.

pavčape
20.02.2017 5 z 5

Knihu jsem četla pod názvem Vlastní spravedlnost. Všechny knihy ze série Erika a Patrik se mi líbily, četly se jedním dechem a nerado se od nich odcházelo. Jen pokud mohu doporučit, čtěte chronologicky. Děj všech příběhů se vyvíjí s tím, jak se vyvíjí vztah Patrika a Eriky. Já vím, není to snadné, pokud si knihy půjčujete v knihovně jako já. Též jsem přeskakovala v čase.
Líbí se mi styl, který spisovatelka používá, tedy prolínání současnosti s minulostí, někdy dosti dávnou minulostí. Vždy jsem s napětím očekávala, kdy a při jak se obě časové linie protnou a jak minulost ovlivní současný příběh. Pokud Camillu neznáte, doporučuji přečíst si .

m_s
28.01.2017 3 z 5

- - - - - - - - Začiatok SPOILEROV - - - - - - - -
Celý čas kniha smerovala k dvom hlavným cieľom, nájsť vraha a úspešne usporiadať svadbu. Na škodu bolo, že príliš skoro môže čitateľ vytušiť vraha(komplic ma prekvapil myslel som si, že je jeho ďalšiu "obeťou") a že čas na vyriešenie prípadu bol stanovený pri prvej zmienke o čase zostavajúcom do svadby. Najviac ma rozčuľovala postava policajta Patrika, ktorý mi vôbec nepripadal ako vyšetrovateľ vrážd. Situácie, ktoré ma na ňom najviac iritovali:
1. Pohľad na obete mu bol veľmi nepríjemný dokonca aj na fotkách(vzhľadom na svoju pracovnú pozíciu mohol byť vybavený miernou otrlosťou), ale pár dní po vyústení vyšetrovania, kedy hlavou jeho novej kolegyne preletela guľka pred jeho očami, nemal problém sa oženiť a užiť si svatbu akoby sa nič nestalo.
2. Jeho moralizovanie o bývalom manželovi jednej z obetí. Aj keď bol nepríjemným človekom, jeho postoj k súčasnej partnerke bývalej ženy sa dal chápať.
3. Autorka neschopnému šéfovi oddelenia vnútila do života Zorru pomstiteľku, ktorá mu zúročila jeho správanie voči ženám. Okolnosti v knihe naznačujú, že by mal rýchlo po skončení deja v knihe uvoľniť svoju pozíciu práve Patrikovi.
- - - - - - - - Koniec SPOILEROV - - - - - - - -

Aj napriek tomu, že väčsina postáv bola lineárna a niektoré časti deja ľahko predvídateľné, kniha sa dobré číta. Nemal som v pláne čítať podobnú knihu, tuto mi zadarmo prihral zelený mimozemšťan formou eknihy, tak som sa do nej pustil, ale nezmenila môj záujem o severské detektívky.

iris861
24.01.2017 5 z 5

Pěkně se četla,napínavé. I když jsem,tak nějak od půlky knihy tušila kdo je vrah. Přesto mě závěr překvapil.

estrellka
21.01.2017 4 z 5

Pro mě zatím nejslabší ze série, ale přesto velmi čtivá.

MamaLet
03.01.2017 5 z 5

Závěr překvapil, doporučuji

Heyhey
04.11.2016 4 z 5

Opět jsem si hezky početla. Zápletka i soukromý život postav byly propracované a čtivé. Líbí se mi i lákavá "upoutávka" na další díl v závěru knihy.

minirock
11.10.2016 4 z 5

Přikláním se k názoru, že tato kniha je zatím od Camilly nejslabší co jsem četl. I mě doslova odpuzovala popisovaná reality show než mi došlo že obě dějové linie se na konci propojí. Naštěstí závěr trochu rozpačitý děj napravil. Váhal jsem dát průměrné hodnocení ale všechny ty postavy se mi už tak zaryly pod kůži, že to nejde. Doufám ale, že hned následující díl bude lepší.

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Tato série se mi moc a moc líbí.....napínavé až do konce....nemůžu jinak než dát 5 *

Ivetaa
18.06.2016 5 z 5

Čtu od prvního dílu a je pořád co číst. Klobouk dolů.

Knižní střípky
01.04.2016 4 z 5

Tento díl byl asi zatím nejslabší, ale budu se asi zase opakovat, pro tuto paní spisovatelku mám ve svém čtenářském srdci již nezastupitelné místo, a proto i zde jsem si našla to dobré, co se mi líbilo....samotné pozadí těch, v této době tak moc oblíbených, reality show na mě působilo docela hrůzně, bez stopy lidskosti, zájem pouze o zisk ze sledovanosti....zemřela mladá dívka a v podstatě nikoho ze štábu či z jejích kolegů soutěžících to nijak nezasáhlo....to je strašné....na druhou stranu jsem měla radost z Annina návratu do života a ze svatby Eriky s Patrikem.....naopak u milostného vzplanutí pana Mellberga mi bylo až úzko, protože mi bylo hned od začátku jasné, že toto dobře nedopadne, a i když mi tento policejní šéf opravdu není ani trochu sympatický, bylo mi ho nakonec líto....

Peti
25.02.2016

Ve čtvrté knize ze série o Erice a Patrikovi řeší policejní stanice sériové vraždy a vraha nalezne blíž, než by čekala. Napínavý a promyšlený příběh, neuvěřitelné, co se dá vyměnit za alkohol...
A velice, ale převelice, mě rozčilovali účastníci a producent reality show, ale divák si žádá, divák dostane... Celou knihu hodnotím velmi kladně a těším se na další.