Vlastní spravedlnost

Vlastní spravedlnost https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89714/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-vlas-EJp-89714.jpg 4 601 118

Po klidné zimě, vyznačující se především rutinní prací, musí Patrik Hedström řešit komplikovaný případ vraždy, která se zpočátku jeví jako nehoda. Smrt mladé ženy se nápadně podobá nevyjasněným úmrtím, k nimž došlo před lety. Krátce nato se v Tanumshede začíná natáčet televizní reality show, během níž zemře jedna z účastnic. Souvisí brutální vražda osmnáctileté dívky se záhadnými vraždami z minulosti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

Olycksfågeln , 2006

moudivlacek
08.12.2018 4 z 5

Mám ráda dvojici Patrika a Eriky, přesto tento díl nebyl až tak dle mého očekávání, nebylo tu tolik akčnosti, ale přesto téma nebylo vůbec špatné, a myslím, že takové události vůbec nejsou věcí jenom minulosti.
Nechci moc prozrazovat, zlo jsem objevila dost brzy, přesto mi to nevadilo a dočetla do konce, trochu překvapená jsem byla až úplným závěrem. Takže čekám, co z toho bude v dalším dílu.
V sérii rozhodně pokračuji dále.

kneznaliba
29.10.2018 4 z 5

Musím souhlasit s tím, že tento díl byl zatím z těch čtyř prvních nejslabší. Pěkně napsané, jako vždy, popisovaný vztah Ericy a Patricka mi nevadil nikdy. Ale že já, naprostý detektivní antitalent, i když detektivky čtu ráda, už někde hodně brzy tuším správně vraha a ke konci i motiv, to se jen tak bohužel pominout nedá a je to škoda. Mám ráda neznalost téměř do poslední chvíle. Tentokrát jen o hvězdu méně.

Madelisi
02.10.2018 3 z 5

Toto není detektivka, ale spíše vztahový seriál, kde hlavní postavy pracují u policie. Četla jsem jeden pozdější díl a z něj jsem takovýto pocit neměla. Takže předpokládám, že se autorka vypsala.

K příběhu - zklamalo mě, že vrahem fakt byla ta osoba, na kterou to asi od poloviny knihy sedělo. Sice v jeden okamžik byla naděje, že je to sekretářka...

V závěru byly ale všechny epizodní příběhy dobře propojeny, napětí od začátku do konce. Chudák Mellberg, dopadl, jak jsem čekala.

VeronikaZ
15.09.2018 4 z 5

Podle mě ze série nejslabší díl. Pasáže účastníků reality show byly hrozně otravné a povrchní a nic zajímavého jsme se z nich nedozvěděli. Podezřelé jsem odhadla už ze začátku a rozuzlení mi bylo jasné také několik desítek stran dopředu, takže se ani žádné překvapení nekonalo.

SilvieSisinka
15.09.2018 5 z 5

Jako vždy boziiiii..... Jinak to už ani nejde. Skvělé napínavé, baví mě číst o životě Eriky a Patrika.Prima jsou i kolegové v práci.

TeaPeter
09.08.2018 4 z 5

Tenhle díl mi přišel trochu slabší než předchozí. Možná proto, že vsuvky v kurzívě pro mě byly hůře pochopitelné a že některé události vlastně nikam nevedly. Jinak ale zajímavý námět i zpracování.

Devil-Ivet
02.08.2018 5 z 5

Tento díl se mi velmi líbil. Autorka se začíná rozepisovat, je to napínavé, dobře čtené a veselé. Pravda, na vraždě není nic veselého, ale život Patrika a Eriky je. Více mi přirostli k srdci a těším se na další jejich rodinné příhody. Jen mi bylo líto Melberga.

Sam99
02.08.2018 4 z 5

Úžasný, úžasný, úžasný...od autorky už nic jiného neočekávám. Camilla je rozhodně jedna z mých oblíbených autorek detektivek. Po dočtení jedné knihy se vrhám ihned na další. A i když nečtu knihy popořadě, stejně příběh hlavních postav chápu.

LisaEla
16.07.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila, čtivá, pohodová, zápletka dobrá. Na rozdíl od předchozích dílů jsem vraha někdy v polovině začala matně tušit, i když vyústění bylo opět dramatické. A opět je na konci nenápadná pozvánka k dalšímu dílu - tentokrát k pátrání po minulosti Eričiny matky.

harena
10.06.2018 4 z 5

Další kniha od švédské spisovatelky, kterou mám ráda. Byla trošku jiná, než třeba Kameník, ale opět čtivá, napínavá, promyšlená a pro mě zase s překvapujícím závěrem. Na konci Erika naznačuje, o čem bude další díl, jsem ráda, že už ho mám doma. Těším se na další čtení.

Kerberos
22.05.2018 4 z 5

Líbí se mi jak se prolínají osudy hlavních hrdinů s vyšetřováním. Určitě si přečtu i další díly.

kannibal28
04.04.2018 4 z 5

Zaujimavá krimi od mojej najspisovatelky s dosť prekvapivým koncom.

rekon
02.01.2018 5 z 5

Detektivek už jsem přečetla spoustu, ale série knih od C. Lackberg je pro mě velmi oddechová, navíc je tam pěkně propojeno i soukromí Eriky, Patrika a celé rodiny. Tentokrát jsem vraha odhalila poměrně brzy, těším se na další díly.

martinaandulka
23.12.2017 5 z 5

Opět zdařilá severská detektivka od spisovatelky.Měla jsem jiný tip na vraha,tak jsem byla překvapená.

zuzi1162
30.11.2017 4 z 5

Tim, ze mi byl pachatel jasny hned od zacatku, tak se mi to necetlo tak hezky jako jine jeji knihy, ale i tak to bylo dobre. Pribeh hlavnich hrdinu me celkem bavi. Nakonec se snad prokousu celou serii, i kdyz to delam lehce na preskacku a pak musim premyslet v jakem zivotnim obdobi vlastne postavy jsou.

Toffee
30.10.2017 4 z 5

I když bylo tentokrát dost brzy zřejmé, kdo v tom má prsty, knížce to neubralo na čtivosti. Opět jsem ocenila "nedetektivní" linii, zalidnění knížky dalšími postavami, které sice nebyly pro vývoj hlavního příběhu až tak důležité, ale dělaly ho opravdovějším a uvěřitelnějším.

Nestorkea
18.10.2017 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. Opět mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, ale podařilo se. Zvláště druhá polovina knihy byla skvělá. Série se od jiných odlišuje poměrně intenzivním popisem života hlavních postav, s detektivní zápletkou je to v poměru 1:1. Osobně mi to nikterak nevadí, životy hrdinů jsou samy o sobě zajímavé. Jdu na další díl :-)

Lisa123
15.10.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila (ostatně jako všechny ostatní knihy od této autorky). Děj je poutavý, ale člověk se do knihy musí trochu začíst. Jediné, co bych knize vytkla, je, že bylo již okolo 200 stránky zřejmé, jak příběh skončí. Jinak určitě doporučuji přečíst.

petunkav
14.09.2017 5 z 5

Další díl a opět velká spokojenost. Zase trošku něco jiného než předchozí díl - Kameník, ale já jsem spokojená.

Mathiola8
21.07.2017 5 z 5