Vlastní spravedlnost

Vlastní spravedlnost https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89714/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-vlas-EJp-89714.jpg 4 601 118

Po klidné zimě, vyznačující se především rutinní prací, musí Patrik Hedström řešit komplikovaný případ vraždy, která se zpočátku jeví jako nehoda. Smrt mladé ženy se nápadně podobá nevyjasněným úmrtím, k nimž došlo před lety. Krátce nato se v Tanumshede začíná natáčet televizní reality show, během níž zemře jedna z účastnic. Souvisí brutální vražda osmnáctileté dívky se záhadnými vraždami z minulosti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

Olycksfågeln , 2006

Manyna
23.04.2020 4 z 5

Má první od této autorky. Nebylo to vůbec špatné, s největší pravděpodobností si dočtu ještě další díly.

MilanCFC
19.04.2020 2 z 5

No, tak s paní Camillou Läckberg bohužel končím (nebo snad bohudík?). Ze začátku to bylo takové těžce oddychové čtení, u kterého není třeba nijak hluboce přemýšlet a které vám toho moc nedá, ale s postupem času to už vlastně bylo takové nic. A tím myslím tuto knížku a zároveň celou dosavadní sérii. Vůbec nic originálního, vůbec nic překvapujícího. K dočtení jsem se vyloženě přemáhal a to jen proto, že nemám rád rozdělanou práci, a proto, abych si potvrdil to, co bylo jasné už asi na straně 20... Absolutně nezáživné a až takové hloupé dialogy, prapodivné policejní vyšetřování, popisy míst nebo postav, které sérii vůbec nikam neposunují, Patrickova náhlá osvícení, o kterých se zatím nehodlá s nikým dělit, a to umělé natahování stránek... Hlavní detektiv má stopu, ale ke kolegovi "Řeknu ti to, jestli materiál najdu..." A čtenář čeká a čeká.

Višnička
04.04.2020 5 z 5

Díl od dílu se mi série líbí víc

Restang
27.02.2020 3 z 5

Čtu tuto sérii postupně, mám ráda tuto autorku. Její detektivky jsou ryze oddechové a čtivé, nicméně bohužel tato za mne zatím nejslabší. Nevtáhla mě do děje, nebylo to tolik napínavé. Za ten konec, který se mi líbil slabě za 3 * s přimhouřením oka. Snad další bude opět lepší.

broskev28
17.11.2019 3 z 5

Čtivé, to ano, ale v hrubých obrysech předvídatelné i pro mne, a to už by pro autora detektivek mělo být varováním!
Poslední řádky - a nejen ony - už naznačují téma dalšího dílu a já vím, že Elsyino tajemství mám přečteno. Jenže když jsem chtěla ukázat nabídku - všech 13 knih autora - Elsyino tajemství tam není. A jako 5.díl série je uveden Pankhart (fuj, jak ošklivé slovo!). Ovšem když zadám do vyhledávače jmenovitě Elsyino tajemství, objeví se označené jako 5.díl série; oba tyto páté díly nesou rok vydání 2012.
Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, že jde o tutéž knihu, jednou v češtině a podruhé ve slovenštině. Mé soukromé detektivní pátrání skončilo, chybička se vloudila i na databázi. Řečeno s Ozbutem (Někdo to rád horké): Nikdo není dokonalý. Ani Camilla L., abych se vrátila k tématu mého komentáře.

Simstr
14.10.2019 5 z 5

Výborné, s paní Läckbergovou nemůžete nikdy šlápnout vedle :-)

ctenarkaEva
31.08.2019 4 z 5

Oddechová detektivka se sympatickými hrdiny. Podobný styl vyprávění jako v minulých dílech, prolínání současnosti a minulosti. Dlouho jsem nemohla poznat, kterých postav se týká vzpomínkové vyprávění psané kurzívou. Už se těším na další díly.

zazvorka
14.07.2019 5 z 5

Prima detektivka, hned se mrknu po dalších dílech. Jen doufám, že v nich bude méně skořicových šneků ...ty sice nemusím, ale mám pak pořád chuť na sladké.

raty
26.06.2019 5 z 5

Jsem moc ráda, že mě rada kamarádky přivedla k této sérii a ani ze čtvrtého dílu nejsem zklamaná. Velmi čtivé, svižně se střídající krátké kapitoly, detektivní zápletka i popis životů jednotlivých postav. Za mě velká spokojenost.

Lalina3
11.06.2019 3 z 5

Pachatele jsem odhadla téměř okamžitě, i překvapení ohledně Mellberga. Navíc autorka několik otázek vůbec nezodpověděla, zdálo se mi, že většina knihy se točí ohledně vztahů vyšetřovatelů. Účastníci té podivné reality show nakonec vyšuměli, což mě opravdu mrzelo; dost by mě zajímal jejich další vývoj. Jsem docela zklamaná.
Ty tři hvězdičky za nápad a hlavně za čtivost, která mě nutila číst a číst.

terinkha
27.05.2019 3 z 5

Musím se chtě nechtě ztotožnit s většinou komentářů tady. Pachatele jsem odhadla poměrně brzy, dějový linky z minulosti ani z TV show mě těžce neuspokojovaly...Ale mile mě překvapil vývoj Anny a otevřený konec z pátrání na půdě, takže se těším na další díl! :-)

Pauvka
25.05.2019 3 z 5

Me osobne se dil libil. Nerikam ze to byla topovka od autorky (predchozi dily byly lepsi). Vadilo mi moc vrazd a jmen najednou. To moc prekombinovala. Ale ty jeji otevrene konce.. ty me nuti cist dalsi dil :P

Acquenta
21.05.2019 3 z 5

Souhlasím s ostatními. Bylo to slabší, ale mě Camilla nikdy nezklame, četlo se dobře. Vraha jsem sice odhalila hned, s tím si mohla dát víc záležet, ale zato mě dostal ten otevřený konec. Zase se mám na co těšit

NADEI
03.05.2019 4 z 5

Trochu slabší díl v sérii.

Veríňák
13.04.2019 3 z 5

No, opět darovaná severská detektivka a opět slabota. Pořád teda lepší, než například Písečný muž od Keplera, to byla vysloveně bída, ale pořád slabší tři hvězdičky a pokud podobnou knihu zase od někoho nedostanu. vyhledávat ji rozhodně nebudu.

katka9574
09.04.2019 2 z 5

Je mi moc líto, ale za mě strašná slátanina :-( Na "královnu severské krimi" jsem se těšila moc, a proto jsem měla velkou radost z objevu této knížky v jednom antikvariátu. Ještě se mi ale nikdy nestalo, že bych pachatele uhodla ani ne v polovině knihy (v tomto jsem lehce pomalejší, o to více vždy překvapená :-)), a celkově to bylo takové divné, o konci nemluvě... zkusím dát spisovatelce ještě jednu šanci a uvidíme, jak si sedneme napodruhé ;)

Dobby888
13.03.2019 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl série. Nejen že mne tentokrát nezaujala historická linka, ale i současnost byla taková pro mě až překombinovaná. Nicméně opět velmi čtivé :-)

Rave
10.02.2019 2 z 5

Druha kniha od autotky, a opet zklamani. Jejiho "Krotitele" jsem ani nedocetla, odradila me zbytecna brutalita. Pri cteni "Vlastni spravedlnosti" mi doslo, ze na ni Krotitel nejspis volne navazuje a mela jsem ho nejspis cist "az pote". No, stalo se. Ale, nemelo by to snad, u dobre spisovatelky, vadit, ne? Pozor SPOILER. Ovsem vadilo. Z Krotitele jsem uz znala jmena hlavnich hrdinu, rodinnych prislusniku. Vsichni byli v Krotiteli jen o neco starsi...Ale dve postavy z policrjniho tymu chybely...Ne, nechcete tim naznacit, ze to budou vlastne vrazi...? Ach. Bingo. Neni chybou autorky, ze jsem si jeji dve knizky precetla napreskacku, ale pocitat by s tim mohla? Linie reality show mi prisla v knizce zbytecna. Ucastnici byli do jednoho zoufalci a mimoni, producent parchant. Takove prvoplanove. Policajti unaveni a zavisli na kafi se susenkama. Ne ne. Zase? Mezi napjatymi momenty sladka omacka beznych zivotu hrdinu, ktera mi do detektivky vubec nesedla. Autorce dekuji za zkusenost, ale uz ne.

yvette3
02.02.2019 5 z 5

Děkuji NÁHODĚ za setkání s Camillou Lackberg, opravdu si spolu skvěle rozumíme.

martina.culik
08.01.2019 4 z 5

Sérii Eriky a Patrika jsem si hodně rychle oblíbila a vzhledem k tomu, že ji čtu i proto, abych věděla, jak se vyvíjí jejich vztah a život jejich blízkých, rozhodně mi tato dějová linka v knize nepřekáží (jako některým jiným čtenářům) a naopak jsem za ni ráda.
Vyšetřování mě bavilo zhruba stejně jako první díl série, což je o trošku méně než předchozí dvě knihy.
Již u ostatních jsem psala, že mi velice vyhovuje styl autorky. Krátké kapitoly, které ukazují vyšetřování a život hlavních postav z různých úhlů včetně historické linky, která vysvětluje motiv zločinu, je přesně podle mého gusta.