Vlastní spravedlnost

Vlastní spravedlnost https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89714/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-vlas-EJp-89714.jpg 4 602 118

Po klidné zimě, vyznačující se především rutinní prací, musí Patrik Hedström řešit komplikovaný případ vraždy, která se zpočátku jeví jako nehoda. Smrt mladé ženy se nápadně podobá nevyjasněným úmrtím, k nimž došlo před lety. Krátce nato se v Tanumshede začíná natáčet televizní reality show, během níž zemře jedna z účastnic. Souvisí brutální vražda osmnáctileté dívky se záhadnými vraždami z minulosti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

Olycksfågeln , 2006

Maanna
19.02.2022 3 z 5

Tuhle knihu vnímám jako celkem promrhanou příležitost. Nápad propojení reality show se sériovými vraždami po celém Švédsku nebyl vůbec špatný a i pachatelova motivace nakonec mohla fungovat, ale nápad se nějak nepovedlo realizovat. Plno věcí je podáno velmi stručně a schematicky, takže nakonec celá zápletka působí hodně vykonstruovaně a těžko uvěřitelně. Plno klišé ze života členů vyšetřovacího týmu také zrovna nepomáhá - tady bylo vše tak předvídatelné, až to svádělo k přeskakování. Nejzajímavějším vyšetřovatelem byl jednoznačně Gösta. Navíc v detektivkách nesnáším, pokud se čtenáři zatajují důležitá fakta, navíc neprosto očividným způsobem: pokud popis vyšetřování končí sdělením: "V batohu pak našli něco, co jejich pochybnosti zcela rozptýlilo," tak mě to tak akorát naštve. Nemohu říci, že by v knize nebyly zajímavě scény a části, ale ten balast kolem to dost zabil.

Roux
27.01.2022 3 z 5

Pro mě osobně zatím nejslabší díl téhle série. Snad bude další lepší.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Z počátku mě kniha moc nechytla ale začetl jsem se a konec mě překvapil. Doporučuji a jdu na další díl.

Kami33
17.10.2021 4 z 5

Tuto sérii mám ráda. Nicméně náročnost detektivní zápletky tohoto dílu mě překvapila. Myslím, že úplně každý musel pachatele odhalit už na počátku knihy. Takže šlo jen o to sledovat, za jak dlouho to zjistí i policejní oddělení.

ninano
05.09.2021 3 z 5

Hlavní dvojici prostě nemůžu přijít na chuť. Kdyby se autorka soustředila pouze na detektivní příběh, bylo by to určitě ku prospěchu věci.

munka
31.08.2021 4 z 5

Celkom som si obľúbila túto sériu, takže ďalší diel nesklamal.

adulik23
22.08.2021 4 z 5

Štýl akým autorka píše sa mi páči, zároveň kľúčové postavy, ktoré sa vyskytujú v jednotlivých dieloch sú mi sympatické. Číta sa to veľmi ľahko a dobre, teším sa na ďalší diel.

HŠ
11.07.2021 2 z 5

(SPOILER) Paní Läckberg, loučím se s Vámi. Sérii jsem četla od začátku, už při předchozí knize jsem tiše trpěla při líčení kojení, uspávání atd. Maji, ale teď to dosáhlo svatbou vrcholu. Kdybych chtěla číst společenský román, tak čtu společenský román. Ale chtěla jsem číst detektivku. Dialogy naprosto žalostné. Kolega (kamarád!) řekne druhému v práci: "Běž domů a dej si dlouhou sprchu, jsi unavený". A další podobné mě dostávaly do kolen. Proč tam byla reality show? Proč vrah nechával všude stránky z knížky? A co teprve naivní Mellberg? Souhlasím s komentářem MilanCFC.

Lucieouje
23.04.2021 5 z 5

Pro mě je to jedna ze slabších knih této serie, ale přesto byla dobře napsaná a líbilo se mi prolnutí příběhu a celkové rozuzlení.

pavla67
17.04.2021 5 z 5

Kniha se mi libila,na konci bylo ale velke prekvapeni.Jdu hned na dalsi knihu....

Fazolecek
04.04.2021 4 z 5

První polovina knihy mě moc nebavila, dokonce jsem se někdy ke čtení musela přemáhat. Hlavně v pasážích týkajících se realityshow....Druhá polovina už byla podstatně lepší a posledních 100 stran jsem zhltla jako jednohubku. Hvězdička dole za tu první polovinu. Těším se na další díl...

MatoPalkes
21.03.2021 4 z 5

Dobrá detektívka, séria sa číta veľmi ľahko. Zapojenie reality show pútavé.

perpe2a
12.03.2021 4 z 5

Super, celá série.

pavel9410
03.03.2021 4 z 5

Ha! Koukam, ze jsem zacal serii nekde zprostredku. Ale i tak fajn cteni. Dobre posazene do prostredi big brother show a nakonec to skonci svatbou. Jo, mezitim nejaka ta vrazda a do toho jeste pohadka o Jenickovi a Marence. Ja proste tyhle severske detektivky miluji. Da si nekdo chleba se syrem a kaviarem?

Strnady095
08.11.2020 1 z 5

...tak se omlouvám, ale tohle už nedočtu...těšil jsem se na detektivku a ne na stesky s nezvládaným životem manželky a těžkostmi s přípravami svatby...

SueD
24.10.2020 5 z 5

Napínavá detektivka, četla jsem i předchozí díly a napínavost ani u tohoto dílu neklesla... Super.

lencin
29.09.2020 4 z 5

Čtvrtý díl série o Erice a Patrikovi. Hezká detektivka.
(2015)

likaf
13.09.2020 5 z 5

Já prostě tyto detektivky miluji. Napětí až do posledního listu. Velmi příjemné je sledovat i soukromý život Patrika, hlavního vyšetřovatele. A na závěr poodhalen námět příštího dílu. Jdu na něj :-)))

Didi15
09.09.2020 5 z 5

O něco slabší vedlejší dějová linie, kde bych uvítala víc informací. Zatím to byl pro mě nejslabší díl, předešlé byly o kousíček zajímavější. Ale i přesto plný počet,mám pro tuhle sérii slabost :-)

mapet85
01.08.2020 3 z 5

Vo štvrtom dieli zo série tentokrát do mesta príde filmový štáb natáčať reality show a do toho sa stane autonehoda, ktorú Patrikov tým vyšetruje aj s novou posilou. Napriek tomu, že autorka si drží svoj štýl čítania, kniha je nenáročná a veľmi dobre sa číta, musím sa priznať, že prípad bol pomerne priehľadný. Viac ako jeho riešenie, ako aj celé dianie okolo reality show, ma zaujímali osudy hlavných postav, aj keď, tie mi začínajú trošku liezť na nervy, navyše aj s občasnými zvláštnymi dialógmi a správaním postáv. Pre mňa najslabší diel zo série, ale určite dávam šancu ďalším knihám. :)