Elsyino tajemství

Elsyino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331629/bmid_elsyino-tajemstvi-ung-331629.jpg 4 642 125

Další případ týmu Patrika Hedströma. Tentokrát však bez jeho vedení... Patrik vystřídá svou ženou Eriku na rodičovské dovolené, aby mohla pracovat na další knize. Záhy ale zjistí, jak je pro něj těžké nezapojovat se do vyšetřování. Zvlášť když se najde mrtvola učitele dějepisu na penzi, kterého Erika před časem navštívila.

Vydáno: , Motto

Tyskungen , 2007

baji42
02.08.2021 4 z 5

Další kniha z této série, v níž si Patrik s Erikou vyměnili role, což se dalo čekat. Tohle téma mi osobně trochu vadí.

gigi77
19.06.2021 4 z 5

Odlehčené čtení plné osobních vztahů.
***
Nedoporučuji pro ty čtenáře, kteří se chtějí nadechnout s první stránkou a vydechnout až s tou poslední. Prvních 200 stran se mi táhlo pomalu několik týdnů, ale pak to začalo nabírat detektivní spád, který jsem slupla jako malinu.
***
Erika touží pochopit příčinu chladného chování své zesnulé matky, postupně se ji odkrývá dramatické tajemství mezi přáteli, jenž se odehrálo na konci druhé světové války. V knize se tak nerušeně prolínají dvě časové osy.

Cuprinka
23.05.2021 5 z 5

Skvělý díl ze série, nešlo se odtrhnout!

Restang
18.05.2021 4 z 5

Tahle série asi memůže zklamat. Trochu mi přišlo přitažené za vlasy, že Erika se nám pomalu stává samovyšetřovatelkou. Některé momenty z rodinného života mi přišly malinko úsměvné. Co k tomu více říct? Jako vždy dobrá detektivka, která stojí za přečtení.

Fazolecek
15.05.2021 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších ze série. Nečíst sérii od prvního dílu asi by mě mátlo množství postav a jejich osudy. Tady na této sérii je dobře vidět vztahová linie. Kniha dějově zasazená do období druhé sv. války prolínající se se současností. Povedená

RADIN
03.05.2021 5 z 5

Lúto mi bolo Elsy,že sa nikdy nedozvedela pravdu.Príbeh bol skvelý.

Lucieouje
28.04.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších a nejzajímavějších knih této série. Opět je v knize prolínání příběhu z minulosti, tentokrát z období 2. sv. války a současného vyšetřování případu. Do vyšetřování se zapojila i Erika, která se snaží odhalit rodinné tajemství a zjistí, že nic není černobílé a není to takové, jaké se na první pohled zdá.
Knihu doporučuju a dávám 5*

MatoPalkes
21.03.2021 5 z 5

Zatiaľ asi najlepší diel. Dejová linka z druhej svetovej super, skutočne bavilo.

perpe2a
12.03.2021 4 z 5

Bezva série.

lencin
29.09.2020 4 z 5

Pátý díl série o Erice a Patrikovi. Hezká detektivka.
(2015)

likaf
28.09.2020

Skvělá kniha. Každým dílem se mi tato série líbí víc a víc. Rozhodně každému doporučuji k přečtení. A jdu na díl č. 6 !

Didi15
12.09.2020 5 z 5

Za mě tedy zatím nejlepší a nejzajímavější díl. Opravdu jsem si to užila. Parádní dějová linka z druhé světové války. Jsem zvědavá, co se bude odehrávat v dalším díle, plus také doufám, že i Bertil nalezne konečně své štěstí :)

JIVaJaH
10.07.2020 5 z 5

Autorka zase nezklamala, kniha se mi líbila. V krátkém období mého čtení druhá kniha, kde se prolíná děj z druhé světové války a současnost. V obou knihách silně minulost ovlivňuje nejen samotné účastníky 2.sv.války, ale i jejich potomky..

čef
01.06.2020 4 z 5

Snad se nemýlím, že tady autorka mířila především na ženy, vždyť jsou zde popsány podrobně dva porody a spousta miloučkých dětiček a nezvedených tatínků. Také neschopný, bručavý šéfík se postupně mění na miloučkého ošetřovatele pejska, tančícího salsu a zamilovaného do miminka. Všichni žijí v korektním světě, kde každý miluje každého, lesbičky rodí a jen ti pravicoví extrémisté až fašisté to pořád kdovíproč kazí. Story ukrývá tajemství z válečné minulosti a jeho možné odhalení ohrožuje mnohé, a tak jsou zde další vraždy vyžadující odhalení. A to se může líbit i těm, kteří již mají výchovu dávno za sebou.

ddkk
09.05.2020 5 z 5

Výborná detektivka, určitě jedna z nejlepších z celé řady Eriky a Patrika. Smutný příběh s dějem prolínajícím se z dob 2. světové války do současnosti. Vyrovnávání se s hříchy minulosti, pochopení pro soudobou situací … a jak je zřejmé, nic není nikdy jen černobílé.

Dávám plný počet a doporučuji.

konicekbily
08.05.2020 5 z 5

Propojení s druhou světovou válkou bylo nenásilné a líbilo se mi. A navíc si myslím, že to není jenom detektivka, ale obsahuje i více myšlenek vhodných k přemýšlení.

Višnička
18.04.2020 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl celé série!

VeronikaAug
15.03.2020 5 z 5

Elsyino tajemství se mi moc líbilo. Líbila se mi linka s druhou světovou válkou, ale i samotné rozpletani případu v přítomnost. Narozdíl od Andelickarky, kterou jsem cetla jako prvni knizku od tehle autorky, Elsyino tajemství nebylo prehnane. Bylo to napínavé, zajímavé, promyšlené. A byl to silenej doják. Mě se líbilo a můžu doporučit.

Janule809
18.02.2020 5 z 5

Opravdu krásné čtení, bylo tam vše co má být

martina.culik
12.02.2020 5 z 5

Postupně čtu celou sérii a zatím mě žádná kniha nezklamala. Tato ale kromě mých oblíbených hrdinů spojuje i téma druhé světové války, které je velmi silné.
"O tom, co člověk musí dělat během války, se nemluví." Ale mělo by se, aby se nezapomnělo, i když je to nesmírně složité a rozhodně to není tak černobílé, jak se často tvrdí.