Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje...

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165200/bmid_erebos-pocitacova-hra-ktera-te-sled-vuM-165200.jpg 4 1071 283

Erebos série

1. díl

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Erebos , 2010

Aki12
13.02.2018 4 z 5

Kniha mě nejvíce bavila v částech , kdy jsme se ocitli ve světě Erebos. Je pravda, že popis tohoto světa byl často docela dost důkladný, aby si ho každý mohl dobře představit a vžít se tak do herního světa, ale na druhou stranu bych se nedivil, kdyby zrovna tyhle části některé čtenáře, kteří zrovna hraní her na počítači neholdují, nudily.
Člověk po dočtený knihy, zjistí, že spisovatelka nenápadně a zábavnou formou a bez přehnaného moralizování poukazuje na nebezpečí hráčského fanatismu a upřednostňování herního světa před tím reálným. V dnešní době počítačů a vyspělých IT technologií je to velmi aktuální téma. Příběh mi přišel jako velice originální nápad.
Úplný konec s rozuzlením mi přišel trošičku slabší a hlavně, jak je tady často psáno, dost nereálný a mohl být více propracovaný a rozepsaný, ale i tak to knize na kvalitě zas až tolik neubralo.

petrarka72
09.02.2018 3 z 5

Z Ursuly Poznanski zatím to nejnudnější. Dlouho to vypadá jako variace na Kingovy Nezbytné věci říznuté herní příručkou, pak se to změní v teenagerskou detektivku a konec je svou sladkobolností téměř nesnesitelný. Ty ty ty, nezlob, nemanipuluj, buď hodný na svoje kamarády a všechno se v dobré obrátí! Chjo...

Marekh
04.02.2018 3 z 5

Kniha se mi celkově líbila. Líbil se mi námět knihy, proto jsem se rozhodl knihu přečíst, ačkoliv je tato kniha určena spíše pro mladší čtenáře. Myslím si, že čtenářům, kteří mají rádi počítačové hry, se kniha bude líbit.

Nuray
04.02.2018 2 z 5

Teda nevím, knížka mi leží rozečtená už asi 2 roky v knihovně a ne a ne se dokopat k dočtení .... nějak mě to nevzalo.

_Peprmintka_
13.12.2017 1 z 5

Od těchto YA knih většinou čekám oddych. Stránky ubíhají, člověku je vlastně jedno co čte, hlavně že to je jednoduché a má to tempo. Erebosu se tohle vykouzlit nepodařilo. Za nejzáživnější považuji paradoxně části mimo virtuální realitu, které místy působily až mrazivě a dystopicky, vše je sledováno a není úniku. U těch mimorealitových pasáží mi nezáživnost přímo trhala žíly. Nebavilo mě to a nebavilo. A závěr? Tam jsem se s prominutím docela uchechtla nad samou primitivností situací a jakousi ,,nepravděpodobností" takového konce.
Erebos mi místy přišel nedotažený do finiše a rozhodně nevyužil svůj potenciál. Doteď nedokážu vyšpekulovat jak jakože ten virtuální svět fungoval, celé mi to nedávalo smysl a přemýšlení nad logikou toho světa mi nedovolilo si užít ani ty záživnější pasáže. Příliš si neumím představit, že si najde ohlas aspoň u mladších čtenářů. Je to prostě šíleně vleklé. Vleklé a nedomyšlené, to Erebos charakterizuje nejvíc.

SilvieSisinka
25.11.2017 3 z 5

No já nevím,nebylo to sice špatně napsané....ale děj pro mládež.

Johanie
24.11.2017 4 z 5

Zajímavý příběh pro mladé kolem 13 let.

marlowe
19.11.2017 3 z 5

Erebos jsem si přečetl z jednoho prostého důvodu: Sháním tip na dárek pro vnuka – a kupování zajíců v pytli jsem se vždycky vyhýbal.
"Saeculum" Ursuly Poznanské bylo hodně mizerné, ale v případě Erebu měla autorka, co se výběru námětu týče, poměrně šťastnější ruku – a přivřeme-li oči nad řadou nelogičností, nakonec se ten příběh o partě školáků a "počítačové hře, která zabíjí" čte docela dobře.
Kniha vzdáleně připomíná román "Ready player one – Hra začíná" (Ernest Cline).
Mírně nadprůměrných 60%!

iwosh
04.11.2017 4 z 5

..., několikrát jsem čekal jiný konec, nikdy jsem se netrefil, ... :)
zajímavé, hezky napsané, konečně jsem si zahrál i hru, ... :D

stumpy
26.10.2017 4 z 5

Docela napínavý, zajímavý konec

Malýmedvěd
15.10.2017 3 z 5

Výborná kniha pro děti okolo 13-15 let, ale ani starší neurazí. Řemeslně je to dobře zpracované jak postavami, tak stylem vyprávění. Příběh moc hezky popisuje svět PC her, když koukám synovi přes rameno, tak to docela i sedí. Autorka taky dobře pochopila potenciál umělé inteligence a nenápadně ukazuje kam tento obor míří a co bude brzy možné. Jako člověk z oboru si myslím, že už to nebude tak moc za dlouho.

iLuciferie
15.10.2017 3 z 5

Zábavná kniha, u které jsem měla místy pocit, že nečtu, ale koukám přes rameno nějakému hráči - zvláštní pocit.. Nicméně mě příběh bavil.

yvett239
12.10.2017 4 z 5

Kniha mě moc bavila a byla jsem vždy strašně zvědavá, jak to bude pokračovat. I když nejsem hráčka PC her (ale baví mě se dívat na to, když někdo hraje zajímavou PC hru), bavil mě i popis hry, chvílemi jsem se tak dostávala do fantasy příběhu.
Děj je napínavý a dobrodružný, jsou tam super psychologické i drama prvky. Překvapila mě pointa, která byla promyšlená a skvělá. Plně souhlasím s Domca1.
Autorku jsem si zamilovala, už mám přečteny skoro všechny její knihy. Můžu doporučit všem fanouškům fantasy PC her.

Booky84
10.10.2017 3 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá a přečetla ji na doporučení od kamarádky, ale děj mi přišel trochu přitažený za vlasy.

Domca1
04.10.2017 5 z 5

Kniha, ktorá predčila všetky moje očakávania.
Popravde, téma počítačových hier ma odradzovala a tým viac som po prečítaní tohto úžasného kúsku nadšená.
Napínavá, dobrodružná, prekvapivá,nápaditá ... áno, pokojne si dosaďte ďalšie superlatívy. Proces hrania Erebosu bol prerozprávaný tak presvedčivo, až som si vôbec neuvedomovala, že ide o hru, skôr som mala pocit, akoby som čítala kvalitné fantasy.
Ako celok pôsobí kniha veľmi kompaktne, prvky fantasy, trileru, drámy a psychológie dokonale ladia a všetko do seba nakoniec zapadne.
Už teraz sa teším na ďalšie autorkine knihy.

a.r.nick
10.09.2017 3 z 5

Jelikož jsem už před čtením knihy viděl film Nerve - hra o život, tak mě děj v této knize až tak nepřekvapil; ovšem pointa mě naopak překvapila příjemně :). Bylo to dobré čtení, ale hvězdy ubírám za to, že tam až rozvlekle bylo popisováno, jak se Nick vypořádával s jednotlivými levely v té hře. Ty se totiž odehrávaly v prostředí trpaslíků, trolů, elfů a podobně - a tyhle fantasy hry prostě nemusím, takže mě to docela nudilo. Ale asi to bylo důležité pro pochopení toho, proč se hráči do toho svého virtuálního světa až tak pobláznili.

BeyondHorizon
02.09.2017 1 z 5

Možná kdybych byla mladší, tak 11-13 let, kniha by mě i bavila. Přečetla jsem ji celou jen proto, že jsem ji dostala jako dárek. Takové utrpení jsem u knížky snad ještě nezažila. Příběh naprosto nedával smysl. Nebo dával, ale situace byly tak nereálné a klišé, že jsem nevěděla jestli mám brečet, nebo se smát. Byl tak špatný, že se mi nechce věřit, že ho naprosto seriózně napsala dospělá žena. Dobře, hodně přeháním, ale tuhle knihu nedokážu brát vážně. Asi je to dlouho, co jsem četla průměrnou YA novelu. Abych ale nebyla zcela nespravedlivá, tak dávám aspoň tu 1 *.

Ennie
25.08.2017 4 z 5

Čtivá knížka, vhodnější však pro mladší čtenáře a hlavně kluky. Doporučuji ;)

Palmanka
01.08.2017 5 z 5

Já si tuto knihu půjčila od sestry. Vždy mě zaajímalo co si čte, ale od této knihy jsem se nechtěla odtrhnout i když jsem ji četla asi popáté.

KnihomolkaMari
30.07.2017 5 z 5

I když je to dlouho, co jsem ji četla, jedno vím naprosto jistě a to je, že ji miluji! Jedna z nejlepších, nejpropracovanějších knih a nejnapínavějších knih, co jsem za poslední roky četla! Určitě plánuji přečíst znovu, je úžasná, doporučuji!