Erebos – Hra, která zabíjí!

Erebos – Hra, která zabíjí! https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87451/bmid_erebos-hra-ktera-zabiji-SpR-87451.jpg 4 1070 1070

Erebos série

1. díl

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Erebos , 2010

Vysky
10.09.2016 5 z 5

První kniha kterou jsem četl v tomhle "stylu". Kniha mě pohltila už po prvních pár stránkách a nepustila mě až do konce. Kniha je vhodná spíš pro mladší čtenáře, odhadem 12-30 let. Kdo má rád hry a knihy, bude při čtení této knihy v rauši.

allebra
03.09.2016 5 z 5

Skvěle napsáno, i když nejsem zrovna cílová skupina a počítačové hry mi až tak moc neříkají, kniha se mi moc dobře četla a úplně mě vtáhla do děje. Líbily se mi precizně vykreslené jednotlivé postavy a prolínání skutečnosti se světem počítačové hry. Určitě stojí za přečtení a nejen pro náctileté! Toto je moje třetí knížka od Ursuly Poznanski a všechny za plný počet! Už se těším, že brzy začnu číhat na novinku s názvem „Slepí ptáci.“

verden
31.08.2016 3 z 5

S Ursulou Poznanski som sa zoznámila pred pár rokmi vďaka knihe Saeculum, ktorá ma vtedy v knižnici zaujala obálkou a o čosi neskôr veľmi príjemne prekvapila dejom. Preto som do Erebosu šla s pomerne vysokými očakávaniami, ktoré sa však nie celkom naplnili. Úvodné kapitoly sa mi zdali trochu nezáživné, potom sa to našťastie rozbehlo a zrazu som zistila, že knihu neviem pustiť z ruky :) Napriek tomu som sa nedokázala zžiť s predstavou, že (relatívne) normálne postavy boli schopné ublížiť iným len kvôli postupu v hre. (Trochu mi to pripomínalo Hru od Andersa de la Motte, v ktorej boli hráči motivovaní peniazmi a "slávou", čomu som uverila o niečo ľahšie.) Pasáže odohrávajúce sa v Erebose sa mi zdali celkom zaujímave a to aj napriek tomu, že nie som fanúšičkou fantasy a už vôbec nie RPG hier. Knihu odporúčam pre schopnosť vtiahnuť čitateľa do deja, ale určite netreba očakávať príliš premyslené alebo dramatické zvraty a prepracovaný záver, je to také priemerné, možno ľahko nadpriemerné čítanie.

kejty91
28.08.2016 4 z 5

Uiiii....pro mě paráda. Četla jsem podobnou knihu českého autora, kde hráči skrze prášky odcházeli do jiných zemí a bojovali ale tohle bylo taky něco. Líbilo se mi to. Někdy jsem měla pocit, jako bych hru sama hrála, resp. nevěděla jsem jednu chvíli jestli o tom jen čtu nebo .... První kniha od autorky pro mě ale hned mě navnadila...čte se to tak, že nejraději nechcete přestat - je to celkem závislacké. Celkem předvídavý děj, resp. říkate si, buď to bude tak nebo onak. Ale některé věci byly i pro mě neobyčejné - třeba jak to ten otec všechno dokonale naprogramoval mě dostalo - já čekala někoho živého za tím. Kniha o tom, jak se dá z lidí udělat poslušné ovečky, když někdo chce... Ovlivnitelnost lidí je pozoruhodná. Kniha ale navždy pro mě neobyčejná.

simviki
25.08.2016 4 z 5

Knížku s podobným tématem jsem ještě nečetla, proto mě zaujala její anotace na DK. A nezklamala.
Nejsem závislák na počítačových hrách, nicméně pár podobných , ještě ne tak propracovaných,(ale tak dokonale jako v této knize nemohl vlastně nikdo:-)) jsem již hrála, takže jsem si to uměla docela dobře představit. Stejně jako studenty pro které přestalo všechno okolo existovat. (Takové ostatně vidím v některých rodinách dost často :--))
Příběh má spád a je čtivě psaný, i když 70% zabírá popis pc hry. (půl bodu dolů)
Co se týče zařazení je to spíš knížka pro mládež na rozhraní detektivky a sci-fi.
Mezi řádky a v krátkých vsuvkách se tam dá vyčíst ještě něco navíc kromě naservírovaného závěru, který je, jak už to u podobných knížek bývá, velmi rychlý.( proto další půlka dolů) A to varování celou dobu bijící do očí se vážně přehlédnout nedá. Takže čtěte a přemýšlejte!

Edona
18.08.2016 3 z 5

Erebos jsem si koupila výhradně kvůli obálce, která se opravu povedla, dále taky díky doporučením ostatních. A určitě toho nelituju, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Samotný nápad je skvělý, virtuální realita a propojení s reálným světem.. prostě perfektní. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, samotná hra Erebos by nebyla špatná, určitě bych si ji zkusila zahrát. Jen mi to přišlo zbytečně moc roztažené. Samotný konec byl hodně napínavý, ale moc rychlý. Kdyby se více roztáhl ten konec, bylo by to lepší. Jinak se vlastně nic moc zásadního nedělo. A moc jsem se u knihy nebavila, do čtení jsem se musela nutit.

Zrzka2
09.08.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Jako zapálené háčce se mi představa naprogramované umělé inteligence zdála perfektní. Děj je rychlý a při čtení jsem dostala neuvěřitelnou chuť si zahrát Oblivion nebo Skyrim (jsem spíš singleplayerový hráč). Jediné, co bych vytkla je to, že na hru, kterou zde autorka popisuje je třeba opravdu dobrý hráčský počítač, jelikož kancelářský by to nejspíš neutáhl :)

suezie
08.08.2016 1 z 5

Pro čtenáře od 13 let. Kdyby mi bylo třináct, žrala bych to... Špatné načasování, bohužel.

Aredhelka
02.08.2016 4 z 5

Erebos je zajímvá a docela i napínavá kniha. Moc jsme nevěděla, co si mám myslet. Kniha mě překvapovala víc a víc. Rozhodně bych Erebos doporučila počítačovým nadšencům a nadšencům do fantasy světa. Velmi se mi líbil konec knihy, kdy se ukázalo jak to vlastně všechno bylo. Konec sice není vyloženě překvapením, rozhodně jsem potěšena, že to dopadlo přesně tak, jak to dopadlo.

Tazz1
31.07.2016 4 z 5

Kniha dobrá. Sice Ready Player One je lepší a hlavně propracovanější, ale i tak fajn počtení z této problematiky. Doporučuji.

katerina2660
10.07.2016 4 z 5

Nejdříve jsem četla od této autorky Saeculum a protože mě Saeculum naprosto nadchnul, sáhla jsem po další knize od této autorky.
Možná proto, že už jsem věk 40+ a pc hry mne tedy téměř minuly, tak jsem nebyla až tak unesena příběhem. Nicméně je opět kniha skvěle napsaná a dobře se čte. Rozhodně nelituji její koupě.

Lindulinek
06.07.2016 3 z 5

Nebylo to špatně napsané, zápletka fajn a vysvětlení také. Jen to není úplně téma pro mě. Ale za přečtení stojí.

Channach
04.07.2016 4 z 5

Luxusní thriller. Neuhodla jsem nic, skončila závislá na světě Erebosu. Více v mé recenzi v záložkách.

Toldist
18.06.2016 4 z 5

Pro fanoušky počítačových her jako stvořené. Bylo to hodně zajímavé a dobře se to četlo, jen mě finální rozuzlení velice zklamalo. Nečekal jsem takový konec, od takové knihy jsem čekal vážně víc, ale špatné to nebylo. Bylo to fakt děsivé a napínavé :)

stolbice
02.06.2016 5 z 5

Pěkné a napínavé čtení. Příběh byl celkem reálný, logický a působil uceleně. Počítačová hra v tomto stylu by se mi určitě líbila, pokud by ovšem sloužila svému původnímu účelu: potkávání spoluhráčů v reálu, sdělování poznatků a zážitků.

oolinkaa
30.05.2016 4 z 5

ač nejsem pc maniak her, kniha mě od začátku něčím upoutala, a nemohla jsem se odtrhnout..nutilo mě to číst dál a dál.. od začátku jsem nevěděla, jak to dopadne, tudíž jsem čekala nějakou pekelnou zápletku a vysvětlení..ale konec mě malinko zklamal.. nicméně na 4 hvězdičky to určitě je, a těším se, až se vrhnu na další knihy autorky..

redsharon
29.05.2016 4 z 5

Super knížka - chvilkama mě to až děsilo :D ale pro někoho kdo rád trochu toho sci-fi a světa (svým způsobem) mimorealitu je to ideální :)

Madlenkačte
07.05.2016 5 z 5

Kniha mě pohltila od prvního okamžiku, bylo to super!!!

martinasudová
17.04.2016 5 z 5

Moc se mi líbila, velice dobře četla. Ani chvilku jsem se nenudila a tu hru bych si okamžitě chtěla zahrát, skvěle popsána .

geokachna
14.04.2016 4 z 5

Dobrá výstraha.
Ale jako kniha mě to nezaujalo, PC hry mě nikdy nebavily, mám raději vlastní realitu a akce v přírodě , naživo, s přáteli. Dočetla jsem to jen pro pořádek, že to dopadne, jak předpokádám.