Erebos – Hra, která zabíjí!

Erebos – Hra, která zabíjí! https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87451/bmid_erebos-hra-ktera-zabiji-SpR-87451.jpg 4 1070 283

Erebos série

1. díl

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Erebos , 2010

Lenka40
06.04.2016 4 z 5

Tak tato kniha mě opravdu moc překvapila.Nikdy jsem nečetla knihu s takovým tématem a musím říct ,že jsem byla mile překvapena. Kniha se moc hezky četla .Děj úžasný ,zápletka vymakaná. Takže mohu jen doporučit.

Pazďa
03.04.2016 3 z 5

Příběh o počítačové hře, která se snaží manipulovat s lidmi v realitě je překvapivě originální a dobře napsaný. Škoda nudnějšího konce.

Babsie
27.03.2016 4 z 5

Asi stejně dobré jako Saeculum, možná o kousek horší, protože neměla tak děsivou atmosféru. Zase byla celá kniha hodně napínavá, nemohla jsem se od ní odthrnout. Co mě ale zklamalo, byl konec. Sice se všechno logicky vysvětlilo, stejně jako v Saeculu, ale prostě *SPOILER* ta hra prostě byla naprogramovaná aby dělala to, co dělala, to je celý...Spousta věcí mi tam nedávala smysl a jediné vysvětlení je ,,prostě je to tak naprogramovaný" což nestačí. *KONEC SPOILERU* Kromě konce jsem si ale knihu užila, a tak nemůžu hodnotit jinak:) Spisovatelky styl se mi opravdu líbí, možná by to chtělo trochu víc charakterizovat postavy ale jinak se to čte opravdu dobře:) A naprosto jsem chápala závislost na hře vznikající, já hrát takovou hru jsem závislá taky:D A prostřednictvím knihy jsem vlastně byla, dva dny jsem ji nedala z ruky!

Thackery14
20.03.2016 5 z 5

Prostě bomba! U knížky jsem se ani na chvilku nenudila a rozuzlení bylo naprosto geniální! Všechno, co mi celou knížkou vrtalo hlavou, jsem se dozvěděla. Rozhodně doporučuji přečíst!

ger
07.03.2016 5 z 5

Za necelých 6 hodin přečtená a líbila se. Lépe psaná než kniha Pět.

fis.rena
25.02.2016 4 z 5

Díky EREBOSU jsem pochopila závislost na pc hrách :D nicméně jsem i já měla pocit,že jsem toho všeho součástí,i když jsem nebušila do klávesnice. Prožila jsem platonický průchod pc hrou se vším všudy. Je to YA čtení,ale i tak mě to bavilo a pohltilo.

Kirtans
17.02.2016 4 z 5

Jsem ráda, že jsem četla tuto knížku až po jiné autorčině knize. Sice jsem byla nadšena ale přišlo mi to jako čtení pro mladší ročníky. Nicméně jsem byla přikována a zhltnuto za dva dny, připomělo mi to období Warcraftu, kdy jsem se jako ork valila krajinou a hltala děj.. Nechybělo nic, napětí, dokonce i vztahová část, která ale nebyla rozvleklá a přitažená za vlasy, přátelství, zvraty, rodinné vztahy.. Výborně vyvážené, závěr nenudil, ba dokonce bych řekla, že výborné zakončení. Velmi připodobnuji k trilogii Game a nejspíše proto také hodnotím 4 hvězdičkami a ne 5, zkrátka to stále zanechává "náctiletý" nádech.

Atak
14.02.2016 5 z 5

Super příběh, jako hráče mě tato kniha nadchla, naprosto chápu závislost hráčů :)

martinkaLLL
02.02.2016 4 z 5

Výborná napínavá knížka. Jen chvilkama jsem se zasekla, ale tak ty části, u kterých se to stalo tam být museli. Bez nich by to nebylo stoprocentní. Doporučila bych ji i dospělým, ne jenom dětem.

bianca5
01.02.2016 5 z 5

Ač nejsem náctiletá PC maniačka - chytlo mě to,bavilo mě to......Vyhledám i další knihy od této autorky.

Andy0892
25.01.2016 3 z 5

Pro mě to byla ve větší míře detektivka než jakýkoliv jiný žánr, ale tato kniha má u mě plusové body za nápad, styl psaní, rozřešení. Knihu jsem si koupila za velmi malou cenu v Levných knihách spíše z nudy, ovšem překonala moje očekávání. Oddechové, přesto napínavé čtení.

keri.H
16.01.2016 5 z 5

Téma knihy mě zaujalo už při tom, když jsem četla anotaci, dlouho jsem se chystala si jí přečíst a konečně jsem se k tomu teď dostala a jsem moc ráda, že jsem se do knihy pustila.
Bylo zajímavé číst o hře, která se prolínala s realitou.
Líbilo se mi číst si pasáže ze hry a tím, jak to bylo detailně popisováno jsem měla pocit, jako kdybych sama tu hru hrála, dokázala jsem si to úplně živě představit. Byla jsem zvědavá, k čemu hra směřuje a co je jejím pravým cílem. A konec mě nezklamal, byl dobře napsaný. :)

Aggie.
10.01.2016 5 z 5

Naprostá bomba, uchvátil mě příběh a pak celá atmosféra knihy. Začetla jsem se do ní a nemohla se odtrhnout. Zajímavý příběh, celou dobu napínavý a poutavý... A pak i to vyřešení! Fakt super.

Mishak
04.01.2016 4 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, protože mě zaujal její námět a anotace. Takže hned, jak to šlo, jsem se pustila do čtení =)

Zpočátku kniha spíše seznamuje s prostředím, změnou Nickových kamarádů, spolužáků, atd. V další části se již Nick přidá k ostatním "závislákům" - je krásně popsáno, jak se Nick během hraní měnil, hra se stávala jeho součástí a byla to jediné, co potřeboval. Ve třetí části se to pořádně rozjelo - jen škoda, že byla ta krátká.

Moc se mi líbí, že se kniha zabývá aktuálním tématem - v dnešní době jsou MMORPG hry velmi oblíbené (a na onom principu je i hra Erebos), i když hru, která by se zároveň odehrávala i ve skutečnosti, ještě nikdo nevytvořil.

Shrnutí: kniha se četla lehce, hodně věcí mě překvapilo, závěr byl úžasný. Závislost hráčů byla krásně vidět. Hodnotím 4 hvězdičkami.

Miloe
01.01.2016 4 z 5

Docela čtivá kniha na hranici detektivky a scifi.

Phorbo
17.12.2015 4 z 5

Ursula Poznanski si vzala docela nelítostný námět. Tedy ne, že by se jí povedl do puntíku, není dotažený úplně do detailů, ale udělala Erebos velmi, velmi čtivý. Trošku bych se pozastavil nad překladem, který místy stojí za starou belu, ale jinak se mu moc vytknout nedá.
Prostředí, ve kterém se příběh nachází je mi známé. Sám hraju MMORPG už několik let, takže vím, jaké to je, si zazávislačit na nějaké hře, kde si můžete v reálném čase dělat s kolegy víceméně, co chcete. Jen mě zaráží proč třeba nikoho nenapadne najít si přezdívky spoluhráčů na netu. Předpokládám, že alespoň někdo z nich někdy něco hrál, má někde nějaký účet a na něm nějakou přezdívku. I když je možné, že Erebos je dostatečně chytrý na to, aby člověkovi zamítl přezdívku, kteoru už někde používá... No jo :)
Každopádně první část je zjišťkování, druhá je hraní, teprve třetí, konec, za něco stojí. Jen škoda, že zabírá z celé knihy jen pětinu. Teprve tam se čtenář dozví, co se děje, co má Erebos za lubem a proč jsou všichni hráči tak neschopní si uvědomit svoji závislost a neuvědoměné chování na debilní úkoly hry.
Kdyby mi bylo patnáct, knížku bych miloval. Trefila by se mi přesně do noty. Jenže je mi o dvanáct let víc a takováto beletrie už není to pravé ořechové. Už se mi líbi trošku komplikovanější a méně moralistické romány. No někdy ne, to je fakt. Vlastně to nění špatné, velmi dobře se to četlo, ale víc jak 70% nedám.

Inýk
07.12.2015 5 z 5

Ted sem docetla... Musim rict ze je to jedna z nejlepsich knizek co sem kdy cetla...verim ze Nekdo se mnou nebude souhlasit ale ja sem mela uplne stejny nazory jako ti lidi v ty knizce :D.

Hlavne uz se to dost rozjizdi hned od zacatku a pak uz tam sou jenom dalsi informace...ale asi tak od posledni tretiny se zacne vsechno vyjasnovat a zapadat do sebe..taky ten pocit ze uz vite jak to zkonci- je VZDY uplne mylnej ;D.

Btw taky me to totalne dolalo (i kdyz je to sci-fi / horor) a myslela sem ze to nedoctu protoze sem mela pocit ze to musim nejak zmenit ale nejde to!! XDDD

Ale proste za me je to dokonala knizka, skvele napsana, a doporucila bych ji vazne uplne vsem ale asi tak od tak deseti protoze nekdy je to vazne slozity :D a myslim ze si ji koupim a jeste dlouho ji budu cist :*

LuckaH2
23.11.2015 4 z 5

Mam z knihy rozporuplne pocity, namet jako takovy se mi libil, jsem si jista ze mladych co by kvuli hre dokazali delat nektere veci i ve skutecnosti by se naslo dost. Nebavily me sekvence popisu bitev s deje ve hre a vadily mi fraze "vytrestene ziral"Atd. u herni postavy, ta preci ziva nebyla(asi mela odrazet emoce hrajiciho). Odhadovala jsem jiny motiv hry, ale mile me prekvapil, to by me nenapadlo;-)

Pedruska01
17.11.2015 3 z 5

Kniha se jednoznačně dobře četla. Námět celkově byl hodně zajímavý, "hodně" promyšlený. Jasně, je to knížka, pouze příběh, ale i tak - prostě nadmíru nereálný - rozhodně to provedení. Věřím, že nejsou tak moc zmagořelý jedinci, co jsou schopni čehokoliv v rámci hry, že stále rozeznávají realitu.
S knihou jsem si dávala lehce na čas. Nečetla jsem ji nijak aktivně, max. jednou tahle v neděli odpoledne. Jednoduše jsem jí vzala a jednoduše pustila. Pak přišel ale zlom a já měla nutkání jí dočíst, abych konečně věděla, co za tím vším je.
Od samého začátku bych nikdy ani ve snu nedokázala odhadnout konec. Představy by byly až moc reálné nebo až moc šílené - ale jaká byla vlastně skutečnost v té knize? :D
Začínalo to zcela nevině a pak?
Hlavní hrdina byl sympaťák, který tomu až moc snadno propadl, oproti předešlému dění. Obávala jsem se, kam to povede, pokud příběh bude nasměrovaný jen "herní" cestou, však rozlousknutí/vyřešení toho celkem ušlo.
Kniha nebyla špatná, ač se to chvílemi zdá, ale není ani nejúžasnější. Přesto se v ní něco skrývá, že si v ní snad každý něco najde, i když třeba už v životě po knize nesáhne.

markulka
10.11.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale že bych si řekla "Wow, tak to byla pecka", nebo bych nemohla jít spát dokud nedočtu kapitolu, protože je to tak napínavé, tak to zase ne... Autorka měla podle mého názoru dobrý nápad a uměla ho prodat. Hlavní hrdina byl velký sympaťák! Líbilo se mi, že části příběhu do sebe hezky zapadaly jako puzzle! Konec byl sice absolutně nečekaný, ale moc mne nezaujal... Shrnula bych to tedy tak, že knížka byla pěkná, ale znovu bych ji číst nemusela.