Erebos – Hra, která zabíjí!

Erebos – Hra, která zabíjí! https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87451/bmid_erebos-hra-ktera-zabiji-SpR-87451.jpg 4 1070 283

Erebos série

1. díl

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Erebos , 2010

Lexa123
30.07.2017

Normálně počítačové hry moc nehraju. Ale ikdyž vím co hra v knížce dělá, tak bych si ji určitě chtěla zkusit. Knížka jinak byla dost napínavá a ke konci bylo i dost překvapení.

liskabystrouska
17.07.2017 5 z 5

Napinava kniha, autorku si vždy s chutí přečtu :-)

Nikííís
16.07.2017 2 z 5

Když jsem tuhle knížku začala číst, říkala jsem si, bože, co jsem si to koupila. Strašně mě to nebavilo, nebyla pro mě záživná a děj mi přišel jako z knihy pro malé děti. Takže jsem ji na pár měsíců odložila a věnovala se jiným. Každopádně jsem si po nějakým čase řekla, že bych jí mohla dát ještě šanci... stále to nebylo ono a měla jsem chuť ji zase položit, ale nerada odkládám knížky nedočtené a to i ty, které mě nebaví... Takže jsem se tím prokousala, a i když byl konec o dost lepší než celá kniha dohromady, na víc než na dvě hvězdičky to pro mě není..

Tabby
03.07.2017 2 z 5

Kniha má v sobě určité kouzlo, ale jsem z ní celkem rozpolcená.
Ta část kde se popisovala počítačová hra mi přišla celkem nudná a psaná formou pro děti. A ,,reálná" část mi přišla už záživnější, ale na můj vkus až moc zkrácená. Zároveň se obě části doplňovali a tvořili knížku která určitě neurazí a nevadí mi že jsem si jí přečetla, zároveň mě ale nenadchla, tak že by jsem si jí ještě někdy přečetla.

Shira27
25.06.2017 5 z 5

Od autorky jsem četla Saeculum, které se mi možná o kapičku víc líbilo než Erebos. Tady totiž nebylo rozuzlení tak šokující jako v Saeculum.
Ale i tak moc pěkné zpracování, hra mi ihned připomněla The Elder Scrolls Skyrim (to je jediná, kterou jsem z této série hrála - SHAME ON ME!) a moc mě bavily pasáže, kdy Nick hrál Erebos. :)
Určitě se chystám i na ostatní knihy od této autorky. :)

lachtan77
25.06.2017 2 z 5

Kniha se mi docela libila. Spojení virtuálního světa s realitou je dobrý nápad. Chyběla mi trochu nějaká ta mrtvola a tím i napínavější zápletka.

buldozer5
17.06.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha, která vás vtáhne do děje a už nepustí. Přečteno za dva večery.

BeeMaya
16.06.2017 5 z 5

Kniha, ke které se vždy mile ráda vrátím. :) Patří mezi mé oblíbené.

HCh
18.05.2017 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem od této autorky přečetl "Pět" a "Slepé ptáky" a byl jsem jimi nadšen, těšil jsem se i na tuto autorčinu prvotinu. Nebyl jsme zklamán. Kniha mě vtáhla do děje už od prvních stran. Jednoduchá a příjemná četba se zajímavým námětem. Neměl jsem zde žádná hluchá místa u kterých bych se nudil. Námět závislosti na hraní počítačových her zde byl dobře zpracován a to včetně prolínání hry do reality zadáváním úkolů od těch jednoduchých a neškodných úkolů až po ty, které jsou za hranou zákona. Jak již psali mí předchůdci a co bych autorce trochu vytknul, rozuzlení bylo překvapivé, ale přišlo tak nějak rychle a nečekaně.

RadimWiniarski
16.05.2017 3 z 5

Tato kniha lidi rozdělí na dvě skupiny. Na tu, které se budou líbit části ze života a na tu druhou, která bude fandit příběhům v počítačové hře. Já se určitě přikláním na stranu klasiky. Části z počítačové hry se totiž šíleně vlekly a i když se Nick často snažil děj vysvětlovat, musím říct, že jsem několikrát četl stránku dvakrát, abych ty různý jména a kraviny okolo hry pochopil. A to je pak peklo, číst něco, co vás absolutně nebaví, jen aby jste se dostali k částem co pro vás budou zase zajímavé. Nicméně dějová linka se závislostí na hře, kdy vám hlavní hrdina leze neskutečně na nervy je zase napsaná úžasně, takže pořádně ani nemůžu hodnotit jinak než 50%. Co mě možná ještě trochu zklamalo je uspěchaný a tak trochu i nijaký konec, kdy nepřijde žádný zásadní zvrat. Na posledních deseti stránkách to narychlo nějak šmiknem a budem doufat, že tím lidi moc nenaserem. Mrzí mě to, protože po úžasné Pětce jsem od Uršulky čekal podobnou pecičku. Hold jsem na podobné věci asi už starý.

75terka
15.05.2017 5 z 5

Knihy z prostředí počítačových her jsem nikdy moc ráda neměla. Ale tahle mě dokonale pohltila. Snad nejsem jediná, kdo by si přál aby taková počítačová hra doopravdy existovala :-D. Autorka popisuje prostředí opravdu dokonale. Často jsem měla pocit, že sama hru hraji.

Evisis
05.05.2017 5 z 5

Nejsem sice velkým fanouškem podobných počítačových her, ale i mně Erebos připadal velmi zajímavý a příběh mě upoutal natolik, že jsem knihu stačila přečíst za den. S Nickem jsem se v určitých situacích dokázala ztotožnit a v jiných jsem si říkala: ,,Co to zase vyvádíš". Každopádně mě kniha zaujala a doporučuji (spíš asi teenagerům a podobným :D ) si ji přečíst.

Artep25
27.04.2017 4 z 5

Taky jsem dříve narozená a ačkoliv tato kniha míří na mladší věkové ročníky,tak se velmi dobře četla i mně .Myslím,že bude hlavně líbit pařmenům her .A dokonce mě bavila víc než kniha Pět.

Mr.JaroCZ
18.04.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetl za víkend. Ač dříve narozený, nemohl jsem ji odložit a nedočíst.
Snad už proto, že jsem si uměl představit, jak s člověkem dokáže hra "zatočit".
EREBOS doporučuji čtenářům každého věku.
A promiňte, už musím jít pařit :-)))

petjanca
17.04.2017 4 z 5

Pro mě jako hráče počítačových her má tato knížka velmi zajímavé téma. Přečetla jsem ji během několika dní a závěr byl super.

annamc
17.04.2017 5 z 5

Fajn knížka, trochu děsivá představa, posledních 80 stránek jsem se nemohla odtrhnout:D:)

SimonaP
10.04.2017 3 z 5

Kniha asi spíš pro nižší věkovou skupinu, pasáže ze samotné hry mě moc nebavily, chvilkami byla kniha napínavá, ale vysvětlení na konci kdo a proč mě moc neuspokojilo. Nic moc.

Fremr
06.04.2017 2 z 5

Kniha, u které je důležité kolik Vám je. Já už asi nejsem cílová skupina, která by to měla číst. Zápletka, která je svým způsobem originální bohužel dostává na frak od reality. Ono by to bylo jedno, kdyby na tom Erebos vyloženě nebyl postavený. To je to, s čím mám problém. Pasáže z Erebosu jsou ze začátku velmi poutavé a baví, protože nevíte do čeho jdete. Jak ale hra postupuje, napětí upadá a upřímně mi bylo docela jedno, jak kniha skončí. Knihu jsem si přečetl proto, že mě zajímal Erebos, jsem totiž člověk, který nahrál v různých počítačových hrách tisíce hodin a z velké části mi hry doslova sežraly dětství. Nelituji toho, ale upřímně bych byl rád, kdybych jako malej radši zažil Erebos. Ten totiž opravdu skončí, narozdíl od jiných her, které Vám doslova vezmou život (MMORPG). Jedno skvělé poselství ale kniha má a to je, že hry jsou fajn, ovšem život je o moc lepší.

Aredhelka
06.04.2017 4 z 5

Kniha byla určitě velice zajímavá, poutavá a jedinečná. Převážně myšlenka toho donutit hráče v reálném světě udělat cokoliv využitím světa virtuálního se mi velmi líbila, stejně jako propracovanost hry. Konec knihy už byl sice o něco slabší, ale konečné rozřešení za to stálo. Kniha se velmi povedla

střapatá
05.04.2017 4 z 5

Tuhle knihu jsem si vyhlédla, neboť je na ni odkazováno v souvislosti se skvělým Ready Player One. Zklamaná jsem nebyla - je pravda, že se jedná o jednodušší styl i zápletku, ale kniha je úžasně čtivá. Konec mi přišel už moc překombinovaný, ale jinak spokojenost.

rakouská literatura strach pro děti od 13 let počítačové hry pro dospívající mládež (young adult) LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi)

Ursula Poznanski
rakouská, 1968
2015  86%Pět
2011  84%Erebos – Hra, která zabíjí!
2014  85%Saeculum
2017  84%Hlasy