Epidemie

Doktor Jack Stapleton přišel zásluhou jednoho z gigantů zdravotnické péče nejprve o svou praxi očního lékaře na americkém Středozápadě a poté při leteckém neštěstí i o rodinu. Jeho život se ocitá v troskách. Spíše s pocity zraněného cynika než s elánem perspektivního lékaře se přeškolí na soudního patologa a přestěhuje se. Nachází nejisté útočiště ve městě, které se hodí k jeho situaci a změněným vyhlídkám: v chladném, neúčastném betonovém bludišti New Yorku. Stapleton se domnívá, že už ho nic nemůže zranit a na ničem mu vlastně nezáleží. Když se však objeví série prudce nakažlivých smrtelných onemocnění korunovaných vražednou epidemií vzácného kmene chřipky, vzbudí to jeho zájem a vyvolá podezření. Vše začíná ukazovat na to, že epicentrem těchto nákaz je velká newyorská nemocnice patřící témuž zdravotnickému gigantu, který pohltil i jeho někdejší očařskou praxí. Jack se bojí, že narazil na ďábelské spiknutí katastrofických rozměrů. Mohl by se tento ziskuchtivý gigant angažovat v systematickém likvidování svých finančně náročnějších pacientů? Hledání pravdy Jacka přivádí do profesionálně i osobně neobvyklého spojenectví s Terese Hagenovou, uměleckou ředitelkou úspěšné reklamní agentury z Madison Avenue. Postuoně se začne ukazovat, že skutečné pozadí oněch smrtících nákaz je ještě mnohem ďábelštější, než si kdo dokáže představit......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21440/epidemie-21440.jpg 4.2249

Jack Stapleton a Laura Montgomeryová (2.)

Contagion (1995)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

jromovic
30.08.2017

Napínavý příběh, pro mě překvapivé rozuzlení. SPOILER Když Terese umírala, četla jsem si tu pašáž několikrát, protože jsem pořád nemohla uvěřit tomu, že se to opravdu děje.

Kerberos
28.06.2017

jeden z nejlepších od Cooka

Palorizek85
01.11.2016

Opět výborné dílo. Skvělá zápletka, zajímavé zvraty a alespoň pro mě nečekané rozuzlení.

prediger
29.10.2016

Pokud tady někdo hodnotí, že ta či ona kniha je nejlepší z pera R. Cooca, pak já musím říct, že nejlepší jsou všechny knihy, kde je hlavním hrdinou Jack Stapleton

Ankavi
05.08.2016

Jako dovolenková četba dobré, odreagujete se. Lékařské prostředí mám ráda, bylo to sice místy ujeté, ale v rámci relaxace ještě snesitelně ujeté. Trochu akční, trochu zábavné - prostě průměr.

zoulikaaa
17.02.2015

čtivá kniha z jedna z nejlepších od tohoto autora

ovpana
30.12.2014

Moc hezká a zajímavá kniha,příjemně se čte.

kacaaba
25.10.2014

Moc se mi to líbilo. Miluju knížky od Cooka. Tenhle díl byl pěkně napínavý a dost zajímavý. Už se těším na další případ Jacka a Laury.

Jossie
25.07.2014

Knize moc neprospělo přílišné popisování všech infekcí a lékařských procedur. Také jsem bohužel dost brzy odhalila pachatele, ale jinak to bylo příjemné první setkání s Jackem.

Pivísek
21.07.2014

Napínavý děj, dobrá zápletka, nečekané rozuzlení...

Makoves
05.05.2014

Příběh mě bavil, konec to trošku zkazil, ale i tak počítám, že si od autora určitě ještě něco přečtu.

luucca
15.11.2013

Zatim jsem četla od Cooka 2 knížky a obě se mi líbily. Děj je napínavý. Velice mě překvapil konec.

Lucka385
31.07.2013

Na pár místech trošku zdlouhavé, ale dobrý příběh, napínavý a konec velice překvapivý.

Rozmarýna Rozm
28.06.2013

Tato kniha byla mým prvním setkáním s tímto spisovatelem, knihy z lékařského prostředí miluji. Četla jsem ji jedním dechem.

Tereszka
16.06.2013

Kolem jeho tvorby jsem vždy jen procházela. Nakonec jsem si řekla, že to jen přeci zkusím. A pan Cook mne velice mile překvapil. Je to přesně ten žánr, který jsem hledala. Tuto knihu jsem přečetla za jediný den, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Myslím si, že docela trefně vystihl i dnešní problematiku........ Za vším hledej peníze ;)

Oli1104
09.05.2013

Kniha jako celek se mi libila, skvele se cetla, ostatne jako vsechny Cookovy knihy. Zklamana jsem ale z konce, ktery byl podle meho nazoru trochu nesmyslny.

rtesarova88
06.05.2013

napínavý, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

kika 13
02.03.2013

Drsně psané,ale usnout u toho nemůžete.

Shortyna
23.12.2012

Epidémia chrípky, epidémia žltačky, epidémia cholery ... Téma epidémie je stále aktuálna. Skvelý námet. Ale sklamal ma záver, pointa. Rozlúštenie ma neuspokojilo. Takýto dôvod na vyvolanie smrtiacej epidémie? Veď posúďte sami.

petunie1
15.10.2012

Kniha se mi celkem líbila. Dobře se čte. Rozuzlení bylo sice nečekané, ale o to víc jsem byla zklamaná. Čekala jsem lepší pointu.

Zuzvil
30.06.2012

mám ráda knížky z lékařského prostředí a když je tam ještě nějaká zajímavá zápletka, tak jsem zcela spokojena :-)

sidonie kermack
01.02.2012

Není to špaqtné, ale také mě to zas tolik nenadchlo, jako jiné knížky, např. Stážista.

Alix

Celkem zajímavý pohled na práci patologa, ale je to hlavně o zneužitelnosti vědy. Zabaleno do akčního příběhu, s celkem nečekaným koncem.

Azizi

Už dlhšie som sa rozhodovala, či si od toho autora prečítam nejakú knihu. Nakoniec som siahla po Epidémii. Ale nezdala sa mi ničím nejak zvlášť výnimočná. Veľmi čtivá, ale to je asi všetko. Dej dobrý, ale ničím strhujúci ani tak moc prekvapivý... Myslím, že po tomto autorovi už nesiahnem, aj keď ktovie. No bola to taká normálna kniha (možno má aj lepšie).

lékařské prostředí

Robin Cook