Dobrý proti severáku

Dobrý proti severáku https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125256/dobry-proti-severaku-125256.jpg 4 751 202

Emmi a Leo série

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?... celý text

MirkaProk
25.08.2021 5 z 5

Jeee, tak tohle se mi mooooc líbilo. Příjemná kniha, která se lehce čte a tak hezky plyne. Hned jdu na druhý díl.

Unka
23.05.2021 5 z 5

Tentokrát jsem zvolila audioknihu a mohu ji všem vřele doporučit (hlas obou protagonistů je úžasný, dodává příběhu šmrnc). Nemohla jsem se od příběhu odpoutat, dokud po 4,5h neskončil!

Lienilda
04.05.2021 4 z 5

Tuhle knizku jsem si pujcila diky online predstaveni Listování, které jsem nedávno viděla a Dobrý proti severaku tam právě predvadeli. Je to odpocinkove cteni, rychle se to četlo a ty emaily mi prisly fakt uveritelne.

Terezaazeret
29.04.2021 5 z 5

Je to oddychka, ale se vším všudy. Text rychle plyne, je vtipný, místy dojemný, postavy jsou tak nějak v pohodě.

Bája89
25.01.2021 4 z 5

Tuhle knihu mi doporučili kolegové v práci. Dělala jsem si legraci, že až ji dočtu tak začnu říkat, že "doporučují tři knihovníci ze tří". A ono se to vyplnilo. Neměla jsem žádná očekávání, která by kniha nedokázala naplnit. První půlka mě bavila výrazně víc a konec také uspokojil. Nejedná se o žádnou vysokou literaturu, ale o oddechové čtení, které čtenáři zpříjemní večer. A co si budeme, kdo by nechtěl něco podobného zažít?

osman111
20.01.2021 4 z 5

Neměla jsem příliš velká očekávání a o to větší překvapení to bylo. Čekala jsem silně oddechové čtení a místo toho přišel krásný, uvěřitelný příběh. Mi se líbila zejména ta realističnost. Je to pěkná knížka na jedno odpoledne, doporučuji.

gaaabi
04.01.2021 5 z 5

Dobrý čtení, dobrý poslech audioknihy a v neposlední řadě i dobrý divadlo v Českých Budějovicích - zvláště skvělá Helena Dvořáková!!!

jaroiva
03.01.2021 5 z 5

Přesné, velmi přesné ... Kdo něco podobného nezažil, možná neuvěří...
Ukládám do ČV 2021 do tématu Kniha do 15. místa v nějakém žebříčku (je mezi nejlépe hodnocenými romány v dopisech, epistolárními romány)

petrarka72
07.12.2020 2 z 5

Hezký základní nápad, zpracování ukecané a nudné.

martineden
06.12.2020 5 z 5

Četla jsem už před lety, teď si to poslechla jako audio. Paráda!

bob0985
04.12.2020 3 z 5

Toto je další z audioknih, které jsem poslouchal. Jako normální knihu bych po ni asi nesáhl - ano, je to spíše román pro ženy. Byly chvíle, které mi připadaly už příliš dlouhé a trochu už nuda s opakující se výměnou - on chce/ona nechce, ona chce/on nechce se potkat. Vyústění příběhu pak bylo fajn, ale i tak, za mě 3.

Brutální_Nikita
01.12.2020 2 z 5

Ach jo, snad nejsem jediná, komu to připadalo strašně plytké, resp. čekala jsem víc? (Nechápu to všeobecné nadšení. A ano, věřím, že se člověk může tímto způsobem zamilovat, v tématu pro mne problém není, pouze v jeho zpracování.)

Jak už psala spousta lidí přede mnou, poslouchala jsem jako audioknihu (ČRo), kdybych to měla číst, nedala bych to (neustálé “o 3 minuty později”).
Emmi je pro mne otravná nudící se manipulátorka chovající se v duchu otřepaného “Ženská neví, co chce, a nedá pokoj, dokud to nedostane.” Leo ušel, byl vtipný.

Zas úplný propadák to nebyl, dala bych 2,5 hvězdičky, kdyby to šlo, asi i dík zpracování Českého rozhlasu.

Amazonka72
10.11.2020 4 z 5

Druhá audio kniha z produkce ČR dvojky, kterou jsem během pár dní "přečetla". Dojmy - opět skvělá dramatizace. Forma e-mailů - geniální nápad, v době, kdy už se nepíší milostné dopisy, ale vše se řeší velmi rychle, na pár kliknutí. Dnes by to již byl román asi pouze o WhatsUpové či Instagramové komunikaci. Tedy ještě rychlejší komunikaci, než byla ta po e-mailech před 10-ti lety. Uvědomila jsem si, v jak rychlé době žijeme, a jak je vlastně hrozně jednoduché vše řešit během pár vteřin. I vztahy jsou tím poznamenány, znám případy, kdy se lidé po e-mailu rozchází. A někdy nejsou schopní se ani po e-mailu sejít. I když oba dva ve skrytu duše touží poznat toho druhého. Potřebují se, oba touží po pocitu, že je někdo zná, že je bere takové, jací opravdu jsou... Asi mě to spíše naplnilo smutkem...
Forma audio knihy byla v tomto případě tím nejlepším, co si mohla tato kniha přát. Nedovedu si představit, že ty e-maily čtu... možná by mě to přestalo po chvilce bavit. Přeci jenom to není úplně "záživná" forma komunikace a sdělení. Ale když tento virtuální dialog čtenář poslouchá, je to úplně jiné "kafe". Ano, doporučuji. Pro dlouhé podzimní večery.

kob
07.11.2020 4 z 5

Z románu v e-mailech jsem měla trochu strach, ale úplně zbytečně - líbil se mi.

ivousekk
05.11.2020 5 z 5

VYNIKAJÍCÍ! Odposloucháno na jeden zátah jako audio. Je fakt, že Emmi byla často na pár facek, ale i tak, neskutečná dvojka. Rozhodně doporučuji.

PS: Ještě pár dní zdarma k puštění z archivu rozhlasu ;-)

i_vanička
02.11.2020 4 z 5

Zajímavá forma, která mě neodradila asi jen proto, že jsem se k textu dostala jako k audioknize. Zpočátku mi to přišlo hodně vtipné, později převažovala příjemná zvědavost. Když zamilovaný vztah vzniká výhradně přes maily je nezbytné pocity verbalizovat, nic jiného k dispozici není. A to je ta zajímavost, krok za krokem popis toho “ jak vzniká zamilovanost”. I když Leo, jako představitel mužského pokolení nebyl dle mého soudu zrovna typický ;-). Je to taková příjemná oddechovka.

Monini
01.11.2020 4 z 5

Velice originální zpracování milostného románu :)

hanavka
01.11.2020 3 z 5

S knihou jsem se poprvé setkala v roce 2012, když nám ji naše rakouská lektorka přinesla na hodinu uměleckého překladu. Tehdy mě vzhledem ke studiu více zajímala neotřelá a nezvyklá forma. Dnes, už s jinými životními zkušenostmi, jsem knihu doposlouchala na ČRo a byla to i po stránce obsahové příjemná jednohubka. Opravdu věřím, že je možné se zamilovat do "písmenek" a stovky internetových seznamek to jen potvrzují. Příběh mi tudíž přijde lehce uvěřitelný. Musím ale říct, že Emmi není zrovna prototyp oblíbené literární postavy :)

helenkan
31.10.2020 3 z 5

Zrovna jsem doposlouchala na Dvojce. A co teď, kde honem seženu pokračování? :-) Sice mi Emmi nepadla zrovna do oka. Někdy byla sobecká a nepříjemná. Ale bylo to zajímavé a zvláštní čtení a mě se to líbilo. Dalo se čekat jaký bude konec i když jsem možná očekávala jiný. Asi bych to klasicky nečetla. Ale poslouchat? Paráda.

Medvědářka
30.10.2020 5 z 5

Hezké,dojemné, veselé, ale i smutné. Konec, který nečekáte a kterému nechcete věřit.