Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523007/bmid_elita-650c0ee5e112f.jpg 4 4442 4442

Selekce série

Pohádkově laděný příběh zasazený do post-apo prostředí království Illéa je určený především dívkám a zavede čtenáře do světa, kde jsou lidé rozděleni do kast. Z těch je těžké se povznést a uniknout tak z životního předurčení. Únikem však může být reality show, ve které pětatřicet dívek soupeří o srdce prince Maxona. Do tohoto výběru se dostává i svérázná America Singerová, která chce od života víc, nežli jen zaujmout vysoce postaveného mladého muže. America se nakonec dostává mezi nejužší výběr, tzv. Elitu šesti dívek a zůstává v paláci, dokud jedna z nich nebude vybrána. Její srdce je však rozpolcené. Částečně touží po princi Maxonovi, který je jí čím dál bližší, ale lásku cítí i k Aspenovi, palácovému strážci. Když má America pocit, že se konečně rozhodla, dramatické povstání rebelů nutí všechny obrátit pozornost jiným směrem. Naděje na happy-end se tak odkládá.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

tigrislinda
05.05.2015

Prostě úžasná knížka. Čte se jedním dechem a člověk je zklamaný, když ji přečte za jeden den a nemůže číst dál....Těším se nedočkavě na další díl!!!!Určitě musím knihu doporučit a dát pět hvězdiček!!!!

Zlajda95
04.05.2015 2 z 5

Musím říct, že pro mě byl druhý díl velkým zklamáním. Četlo se to dobře, stejně jako první díl, přečetla jsem to během jediného večera, ale záplatka mi už nepřipadala nějak moc extra. Od Selekdce jsem nic nečekala, je to čtivo k odpočinutí, ale přesto se mi kniha líbila... druhý díl mi ale nepřišel nijak atraktivní, rozčilovalo mě jednání hlavní hrdinky, Maxona i Aspena. Konec pro mě byl asi největším zklamáním. Princ-neprinc, to co udělal, je neodpustitelné, ale jasně. Ona taky není žádný svatoušek.

Jenny3
04.05.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den a týden jsem o ní přemýšlela. Někdo trvdí, že by se tento díl mohl přeskočit, protože není tak důležitý - to si nemyslím. Naopak. Stalo se tam toho víc než dost a můžeme vidět postavy i z jiné stránky. K tomu bych řekla, že můj první dojem z Aspena byl správný a pro něj ne moc lichotivý. America dokáže svoje rozhodnutí změnit o 180 stupňů, což vzhledem k situaci docela chápu. A Maxon? Každý má své mouchy, ale on mě přesvědčil o svém charakteru a jsem vážně moc zvědavá, jak ustojí všechno, s čím se musí vypořádat (hlavně s otcem). Takže celkově bych to uzavřela tím, že čekat do září bude opravdu kruté, strašně se těším na rozuzlení celého příběhu. Opět tedy mohu knihu doporučit a dávám plný počet hvězdiček.

Hanulenka9595
03.05.2015 5 z 5

Pro začátek musím říct, že živější knihu jsem dlouho nečetla (do čehož zahrnuji i první díl) - dialogy jsou naprosto věrohodné (ač se jedná o prostředí nám na první pohled vzdálené, vlastně je naše, jen... jinde a jindy) a ač se většina vzteká, že v tom všichni dělají s prominutím "bordel" (America, Maxon, Aspen), i tato část je až nepříjemně věrohodná. Takto se mozek zachová, když nemá něco jisté, přeskakuje jako o život, hledá si plusy a mínusy a ve všem dělá zmatek. Nicméně tohle všechno dělá z knihy pro mě něco výjimečného, na druhou stranu je mi z ní zle. Svírá se mi žaludek proviněním, žárlím, jsem podobně ztracená. Pokud se na podzim dostanu k třetímu dílu (a to jakože dostanu, neboť má sestra knihu netrpělivě vyhlíží), zavraždím autorku, jestli mi nepřichystá nějaký happy end (a to zrovna na happy endy nejsem, ale každý někdy doufá v to šťastně až do smrti...)
Nicméně - neváhejte a čtěte, je to milá četba.

Suzi1
03.05.2015 5 z 5

Ahojky všichni, souhlasím, žeselekce byla o něco lepší. Nejvíc mě štve, že jsem knihu za chvíli přečetla a zase budu muset(jako vy) čekat do září.

Maxon mě dost štval a stejně tak i Amerika. Byla hrozně nerozhodná! Maxon je taky pěkný sobec, měl by pochopit jak se asi Amerika cítí. Marlee byla její nejlepší kamarádka a co si měla asi myslet po tom co se stalo? Maxon se jí nemůže divit, že se chovala takto. Jsem ráda, že to nakonec nevzdala( ikdyž už podle názvů víme jak kniha dopadne).

Violett
02.05.2015 5 z 5

Těším se půl roku a za den přečtené -_- a můžu zase čekat 5 měsíců. je trochu slabší než první díl, protože nevím kdo zmagořil víc, jestli Aspen, který je tam tak...navíc, nebo Amerika, která neustále bulí, chce být s Maxonem, nechce s ním být a nebo vlastně ano chce sním být... ona vlastně NEVÍ, on jí jasně říká že jí miluje a když to říkat přestane, tak ona stále neví ale žárlí, Maxon je ještě horší, chvíli jí říká jak jí miluje, že si jí vezme, ale pak jí týden ani nevidí a místo toho leze "za křoví" bůh ví ským... Také je pravda že tak čtvrt knížky na záčátku je super ale následuje (pro mě) dost nepříjemné, jak to říct, prostředí - asi nevím jak to formulovat ale v mých představách je zataženo a zámek je špinavý a rozbořený, a z celkem mylích lidí je tam neuvěřitelné nepřítelství. Vážně semi dělá špatně. Je to jako když vidím poprvé horor, nebojím se, ale je to nepříjemné ale znovu bych se na něj ano za nic nepodívala. Přesto doporučuji, ale mám smíšené pocity. Také je pravda, že tam jsou války a rebelové, kteří napadají a zabíjejí a pak ta Marlee... tak snad ani nemůžu čekat příjemné prostředí. Ale fakt bombové (jak si tak čtu to co jsem napsala, tak si protiřečím... ale takhle to cítím, no).

Lauralex
02.05.2015 4 z 5

Jak já nesnášim tu větu "konec knihy". Čekám půl roku, tak moc jsem se na ni těšila, a už ji mám dočtenou. Tahle série mě vážně baví. Zase jsem se hned začetla a během chvíle ji přečetla. Selekce se mi možná líbila o malinko víc, ale tenhle díl je taky super, takový akčnější. Zatím se to odvíjí tak nějak, jak jsem tušila. Abych pravdu řekla, všichni tři - Maxon, America i Aspen mě chvílema fakt štvali (abych byla slušná), ale Maxon je pořád favorit. Akorát bych neměla číst tak rychle, teď zase čekat až do podzimu, achjo. A i když vim, jak to dopadne (protože tak to dopadnout stejně musí, proto ty knihy byly napsány, a taky ty názvy), stejně to hltám.
A ta obálka je zase dokonalá, ach!

#teammaxon

any.anna
02.05.2015 5 z 5

Nesnáším Aspena !Ale bez něj by to nebylo tak zajimavý.Přesto skřípu zubama v každý scéně kde je s Amerikou. Zato se rozplývam ve scénách s Maxonem.Tenhle díl je překvapující. Např. Ta věc s Marlee ,nebo to co se vyklubalo z krále .takže u mně samozdřejmně 5*
Ps:strašně se těším na pokračování.

Markouš
01.05.2015 5 z 5

Skvělé jako první díl. :) No a zase jsem ji přečetla během chvilky a musím čekat do podzimu. :( Už od prvního dílu jsem rozhodně team Aspen ❤

Bbooks
01.05.2015 5 z 5

Skvělá, četla se pěkně a je to opravdu hezký příběh. Už se těším na 3. díl.

dablice4
30.04.2015 5 z 5

Já kupodivu hodnotím knihu na úžasných 7* z 5*. Poprvé v životě se mi stalo, že chápu, co prožívá hlavní hrdinka a musím říct, že mě sere princ. Některé jeho chování je prostě na facku a nemůžu pochopit, jak ho tak obdivují jiní. Jooo má to těžké, ale do háje, jak je možné že nechápe, že ta holka potřebuje říct, jsi úžasná a chci jenom tebe, záleží mi na tobě. Budeš úžasná princezna... jenom tohle jí říct a bude si věřit. Ale on si místo toho domlouvá rande s jinou přímo před jejíma očima a ještě ji varuje pohledem, že je to jeho rozhodnutí. Do háje...
Ne, dle mě je America v právu, v sedmnácti letech se zachovala nejlíp jak dovedla a já ji obdivuji. Nedokážu si představit, jak bych se zachovala já, kdyby mi nechal před mýma očima zbičovat nejlepší kamarádku a pak ode mě chtěl, abych ho poslouchala. Proč jí to neřekl dřív? Kdyby ji varoval, byla by jenom jeho. On ten princ má své chyby a člověk to musí pochopit.
Jsem zastánce toho, že America má obrovské nadšení pro věc a Aspen ji jen brzdil a ponižoval. Byl a je manipulátor a zaslouží si dát pěstí. Ale počítám, že mu to někdo nandá, aspoň doufám.
Abych končila pozitivně, knížka je dokonalá a nechci čekat 5 měsíců na další díl. Umřu!!!

maid
29.04.2015 4 z 5

Pořád dobré čtení, ale jedničce se druhý díl nevyrovnal. Je to méně akce a více meditování nad tím, kterého budoucího partnera si vybrat. Ke konci knihy už mě tímto America dost otravovala, každopádně Maxona žeru čím dál tím víc! Už aby vyšel další díl a nebo to nevydržím a konec si přečtu v angličtině.

BeBrunette
28.04.2015 4 z 5

Elita nezklamala! Četla jsem spoustu recenzí, kde byla America kritizována a označována za přecitlivělou a nerozhodnou. S tím ale až tak nesouhlasím. Soucítila jsem s ní a chovala bych se úplně stejně. Hold milostný trojúhelník není nic jednoduchého. Líbí se mi její povaha - energická a spontánní a doufám, že se v knize První její charakter nijak razantně nezmění. Spíše jsem se utvrdila v tom, že Aspen je sobec, který mně v knize vadil, ale bez něj by to nebyl ten pravý příběh. Maxon mně chvílemi štval, ale pak se vysvětlilo všechno jeho neobvyklé chování. Královnu jsem si zamilovala a u krále jsem si akorát potvrdila svou vizi. V hlavě si tvořím vlastní pokračování a uvidím, co se mi v knize První potvrdí. Každopádně častější útoky rebelů knihu jen více zpestřily. Oproti Selekci neztratila Elita na poutavosti ani na úžasném způsobu psaní, jakým to Kiera podala. Kniha se čte sama!

Temná.Maky
28.04.2015 4 z 5

Já nevím, tak dlouho jsem čekala a bylo to zvláštní.
Začátek byl pomalý a nic moc tam nebylo ,ale konec byl mnohem lepší.Ameriku bych asi přizabila chovala se občas dost hrozně(to i Aspen).Pro mě byl lepší první díl bez tohohle bych se obešla.Ale neberte to špatně, líbilo se mi to jen mi to nesedělo:)

kendllajf
28.04.2015 5 z 5

Je to taky super kniha jako 1 díl. Mě by zajimalo kdy vyjde super čuper další díl této nejlepší trio. Někde to je v srpnu někde v září.(doufelme že v září.)Už se nemůžu dočkat na další díl.A triler. Sice bude to škooda až to zkončí, sice to bude pokračovat její dcerou,ale první díly jsou vždy nejlepší.Dávám 5 hvězd.:) kendllajf

Laurel
27.04.2015 5 z 5

Víte co naštve? Když čekáte jako blbci na 1 knížku přes půl roku, zhltnete jí za 2 dny, a nakonec čekáte dalšího půl roku. Co se dá dělat. Tahle série je top, takže se rozhodně čekat vyplatí. Knížce nemám, co bych vytkla. Snad jen to, že se America občas chovala na přezdržku. Ikdyž, na jednu stranu se jí vůbec nedivím. Jak bych se v její situaci zachovala asi já? Maxon, jako vždy zlatíčko a Aspena bych nejradši odpálila až na měsíc. Konec mi však vyrazil dech. Být na místě Ameriky, udělala bych pravděpodobně to samý. Jsem strašně zvědavá, jak se to bude vyvýjet a nemůžu se vůbec dočkat!!!! ♥♥

Andulka126
26.04.2015 5 z 5

Tenhle díl byl zase stejně dobře napínavý jako předchozí díl a nemohu se dočkat až vyjde 3 díl. Jen mě trochu štvalo, že se America a Maxon pořád nějak hádali.

(K)Belík
26.04.2015 5 z 5

Další díl vůbec nezklamal.... zhltla jsem ho za dva dny :D Akorát mi přišla v tomhle díle America jako strašná citlivka... Nebyla kapitola, kdy by nebrečela.... Ale i přesto to byla skvělá kniha a zasloužila si ode mě 5 hvězdiček ;) Jenom mě mrzím, že musím na české vydání čekat, tak dlouho :/. Ale rozhodně doporučuji přečíst ;)

Anet96
26.04.2015 3 z 5

Čtivé, oddychové, nezklamalo. America je velmi nerozhodná a její city ovlivní i maličkosti. Bylo mi líto Aspena, ale vlastně si za to může sám. Americe chybí sebevědomí, tak snad rozprávka s králem jí trochu nabudila a nenechá se zastrašit.Nakonec vlastně sám název poslední knihy nám říká, jak to asi dopadne. :D

katerinad
26.04.2015 5 z 5

Jestli kniha byla slabší, než první díl, tak jsem si toho ani moc nevšimla. V první knize jsme se dozvěděli vše o systému a o soutěži, seznámili se s postavami, bylo to nové a vzrušující, když to tak řeknu. V Elitě jsme se přesunuli více k povinnostem princezny, politické situaci a samozřejmě dilematu Maxon nebo Aspen? City, které je lepší se hodně měnili. Situace mezi Americou, Maxonem a ostatními dívkami se neustále měnila, člověk pomalu nevěděl na čem je.
Během čtení jsem pociťovala takovou malou nejistotu, že by i America mohla být vyřazena, i když jsem věděla že to určitě nehrozí, přesto si myslím, že se to autorce povedlo dobře vyjádřit i v tak předvídatelné knize.
Král mě neuvěřitelně štval, stačilo mi to viditelné přehlížení, kterého se dopouštěl a to nemluvím o tom dalším. Upřímě doufám, že mu ve třetí knize dá někdo za uši.