Elita přehled

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523007/bmid_elita-650c0ee5e112f.jpg 4 4441 4441

Selekce série

Pohádkově laděný příběh zasazený do post-apo prostředí království Illéa je určený především dívkám a zavede čtenáře do světa, kde jsou lidé rozděleni do kast. Z těch je těžké se povznést a uniknout tak z životního předurčení. Únikem však může být reality show, ve které pětatřicet dívek soupeří o srdce prince Maxona. Do tohoto výběru se dostává i svérázná America Singerová, která chce od života víc, nežli jen zaujmout vysoce postaveného mladého muže. America se nakonec dostává mezi nejužší výběr, tzv. Elitu šesti dívek a zůstává v paláci, dokud jedna z nich nebude vybrána. Její srdce je však rozpolcené. Částečně touží po princi Maxonovi, který je jí čím dál bližší, ale lásku cítí i k Aspenovi, palácovému strážci. Když má America pocit, že se konečně rozhodla, dramatické povstání rebelů nutí všechny obrátit pozornost jiným směrem. Naděje na happy-end se tak odkládá.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Elita. Přihlašte se a napište ho.

Knihomol_ka
předevčírem 4 z 5

Máme tu druhý díl z této elitní série.
Stále se točíme v jednom kroku.
Maxton stojí o náklonnost Americi, ale ona stále neví co její srdce chce. Chvílemi mě přiváděla na pokraj vražednosti a měla jsem chuť jí proplesknout ať se vzpamatuje konečně. Na jednu stranu chápu, že je těžké se vzdát své první lásky, ale na druhou stranu mě její přelétavost štvala. Jednala tak jak se jí to zrovna hodilo. Když pomineme její milostný život, tak se mi její charisma líbí. Není žádná loutka a jedná tak jak se zrovna cítí. Princ Maxton se mi opravdu líbí. I když mě párkrát taky naštval …

Útoky rebelů jsou tady velmi časté a bylo mi jasné o co některým jde. Také jsem tušila, že celý vznik toho co se děje byl úplně jinak.

Já upřímně nevím čím to je, ale já se upřímně nemůžu odtrhnout od příběhu. Má to nějaké své kouzlo co mě nutí pořád číst dál.

Rapeh
18.05.2024 4 z 5

No chvílemi jsem měla sto chutí Ameriku proplesknout. Max je pořád miláček , chvílemi jsem ho nechápala ale na konci knihy to vysvětlil a o Aspenovy asi nemám chuť se rozepisovat. Tento díl byl o trošku horší než předchozí. Pochopila jsem ale proč musí celá knižní série cestovat po světě s mojí dcerou

Grace_Foster
11.05.2024 5 z 5

(SPOILER) 1. díl byl moc hezký a tento také. Zábavný a napínavý děj s milými postavami. Nelíbilo se mi jak se America furt nemůže rozhodnout jestli chce Aspena nebo Maxona( fandim Maxonovi)

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

Připravované knižní novinky (20. - 26. 4.)

19.04.2015

Láska je nádherný strach.

Opravdová láska je obvykle ta nejprobamatištější.

Kniha Elita v seznamech

v Právě čtených59x