Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413579/bmid_elita-s2b-413579.png 4 4425 716

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

JanaK00
30.06.2020 4 z 5

Oddechová knížka. Krásně se čte. Přímočarý děj. Těším se na další díly.

ja.knihomolka__
29.06.2020 3 z 5

3⭐️/5⭐️
Největším problémem této knihy, předchozího dílu a věřím, že i následujícího dílu téhle základní trilogie je hlavní hrdinka, která se chová otřesně, zmateně a když něco udělá, vzápětí toho lituje.
Stále si pokládá tu samou otázku - Aspen nebo Maxon?
Chápu, Aspen ji plete hlavu, ale už se přece musí rozhodnout, ne?!
Co se mi ale líbilo, byl námět, tak jako u předchozího dílu. Mám ráda prostředí paláce, princeznovskou róbu, třpytivé střevíce... při čtení jsem se do děje vžila a představovala si, jak nosím dlouhé šaty a bojuji o prince Maxona. :D
Autorka píše opravdu čtivě, čtení ubíhalo rychle a bavilo mě to. Těším se na další díly!
Knihu mohu doporučit, ale připravte se na velice zmatenou hlavní hrdinku.

P.S. Ano, nejsem úplný milovník Selekce, jako většina. Tahle série se mi líbí, ale že bych byla fanoušek, to asi úplně ne.

sabca1520
27.06.2020 4 z 5

Vrátila jsem se do teen let, kdy jsem snila o něčem podobném, co se stalo Americe.
Příběh je super a knihy se čtou snadno. :)

LittleK
25.06.2020 4 z 5

Tuhle sérii slupnu jako malinu, protože jsem neskutečně zvědavá, jak celá skončí (snad to nebude propadák :)). Druhý díl je o malinko slabší než první. America se se svými pocity točí neustále v kruhu, zatímco život kolem ní ubíhá mílovými kroky, což je v druhé polovině knihy už poměrně únavné, ale kdo jí to může mít za zlé. Já v jejím věku také přikládala přílišný význam věcem, které bych dnes nejspíš tolik neprožívala, takže je to pochopitelné. Držím jí palce, ať si vybere kohokoliv a jsem ráda, že budu u toho.

Cress
18.06.2020 4 z 5

4,5*
Tahle série je prostě úžasná. America mě občas dost štvala, ale míň než v prvním díle. A těch pár posledních řádků...dokonalost.

Áža707
16.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Pokračování mě též velmi oslovilo a zaujalo, vždy když jsem čekala, že se stane něco naprosto zřejmeho, tak děj překvapil a do konce jsem nevěděla, co čekat. Nečekaný zvraty v průběhu celého příběhu. Opět přečteno jedním dechem.
*spoiler: Chování prince mě v některých situacích vážně štve a jako vážně Celestou? To zklamalo nejvíc!
Aspen mě štve celou knihu stejně jako v prvni knize na konci. Stále od něj očekávám nějaký podraz nebo zradu a na druhou stranu nechápu, co na něm stále America vidí. Prostě by se na něj konečně měla vykašlat!

Taflu.
06.06.2020

Knížku čtu po druhé, abych si osvěžila paměť, jelikož jsem ji četla už hodně dávno. Vzpomínám si, že jsem v knihkupectví tuhle knížku zahlédla a pak jsem dostala první díl k Vánocům. ( ͡• ͜ʖ ͡• )

Annkag
03.06.2020 4 z 5

Velmi dobre napsané pokračovanie....America je svojim spůsobem vnímavá,citlivá ale hlavne nerozhodná.....musím priznat že rozhodovanie by ani mne nešlo moc lahko.
Intrigy medzi dievčatami?S tým sa dalo počítat a som zvedavá ako sa vyvinie historia Illey....neviem prečo ale niečo mi tam nevonia.

zimolka
29.05.2020 4 z 5

První díl super,tento už tak ne.Nerozhodná America mě trochu štvala,jak pořád řešila ,jestli Aspena nebo Maxona.

rampapa
24.05.2020 5 z 5

Na druhý díl jsem se hodně těšila a sem šťastná. America a Maxon jsou SUPER. Už se nemůžu dočkat až si přečtu poslední díl. Knížku velmi doporučuji.

LillyM.
23.05.2020 4 z 5

Přišlo mi to pořád stejné. Maxon má Kriss v záloze, a America... bože!
Ta mě tento díl neuvěřitelně štvala. Samé: Maxon nebo Aspen??
Ale no nic, myslím na to pozitivní a jdu na První.
Ale sérii jako takovou určitě doporučuji.

Malinali
22.05.2020 5 z 5

Mě se to prostě líbí. Trochu mi štvala nerozhodnost Americi, ale je hodně mladá a to k tomu patří. Po ruce mám třetí díl a jdu hned na něj :o)

vlkcz
16.05.2020 4 z 5

Pořád velice solidní čtení. Na začátku sice trochu ruší odkazy typu "v minulém díle jste četli" a neustálé střídání Maxon...Aspen...Maxon...Aspen... ... už bylo ke konci poněkud úmorné, na druhou stranu se objevují nová témata, takže celková spokojenost. I když před pokračováním dám něco náročnějšího.

Juliehalo1
09.05.2020 4 z 5

Další úžasná kniha od Kiery Cass. Krásný příběh pokračuje dál a je opravdu úžasný.

MGT
08.05.2020 3 z 5

No nevím... Stále to beru jako oddechovku a žádný hluboký zážitek neočekávám, ale aby 80% knihy probíhalo v duchu "miluju toho, kdo je zrovna blíže". Sérii určitě dočtu a doufám, že se více rozvine linka s králem a rebely ať není ten děj tak plochý.

Verys58
05.05.2020 5 z 5

Elita mě bavila stejně jako první díl. Za mě super, akorát hlavní hrdince bych občas nafackala.

Welinie
01.05.2020 3 z 5

Ne, úplně ne tak dobrý, jako Selekce. Ale celé se to nějak zamotalo, vlastně mě to překvapilo. Okamžitě sahám po dalším díle. V tom přece bude neco víc!

bookworm_girl
01.05.2020 5 z 5

Elita mě nadchla ještě více než první díl této série. První díl se mi moc líbil a podle recenzí jsem myslela, že v porovnání s ním mě tento druhý díl zklame. Stal se ale přesný opak.

Elita mě neskutečně bavila, byla tam nějaká ta romantika mezi Americou a Maxonem i Aspenem, což je asi jediná věc, co mi trošku vadila, že se America neustále vracela k Aspenovi. Ale chápu to vzhledem k ději atd. V jistých chvílích jsem byla i dost zvědavá a nervózní, jak se některé věci vyvinou a dopadnou.

Tady opravdu můžu říct, že jsem se od čtení nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji za necelé čtyři dny, spíš tak za tři, což je na mé poměry opravdu hodně málo, u větiny knížek mi trvá, než se jimi prokoušu, protože na čtení nemám takovou chuť.

Elitě tedy nemám snad vůbec co vytknout, má u mě určitě pět hvezdiček a 100%.

polaris
29.04.2020 3 z 5

Druhý díl této série mi přišel trošičku nudnější než ten první, ale i přesto mě bavil. Stále platí, že ve 13, by mě nejspíše bavil více, ale i tak jsem si znovu čtení užila.
U hlavní hrdinky mě chvilkami štvalo, jak se nemohla rozhodnout mezi Aspenem a Maxonem. Chápu princip romantického trojúhelníku, ale i přesto mě to trochu iritovalo. Naštěstí je děj i obohacen útoky rebely, což přidává trochu akčnosti do děje.
Kniha se četla dobře a plynule, ale zastávám toho názoru, že tento díl je pouze „vycpákový“ a veškerá akce a romantika se pořádně vyřeší až ve finále série.
Přesto knihu doporučuji, skvělé oddechové čtení, které vás přenese do jiného světa a myslím, že to zrovna teď všichni potřebujeme.

Gilnien
24.04.2020 3 z 5

Stále platí, že mě baví neskutečně prostředí a příběh. Víc než kdy jindy mě ale začíná štvát America a její "nevim koho miluju" a totálně povrchní, nepropracované zápletky.