Elita

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413579/big_elita-s2b-413579.png 4.23965

Selekce 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Elite, 2013

Kniha Elita

Dark_desire

Ze Selekce byla většina dívek vyřazena a America patří do Elity! V této knížce už románek s Aspenem slábne a America si připouští, že by možná chtěla stát po boku prince Maxona. Romantickou idylku občas naruší vzpoura rebelů a intriky. Děj ale nijak nepokročí a čtenář si prostě musí počkat na další díl.

Karciina

Počet dívek se nám smrsknul na 6, a vztahy jsou tu už trochu napjatější. Amerika se navíc musí rozhodnout, komu bude patřit její srdce.
Pokračování Selekce nezklame.
Elita je stejně čtivá jako první díl, možná méně akční, ale nikoli výplňová.
Amerika sice tápe ve svých citech, ale nijak extrémně mě neštvala, myslím, že spousta holek by se na jejím místě chovala podobně. Musí vyzdvihnout hlavně její přátelství s Marlee, a její chování s jedné zásadní scéně je naprosto pochopitelné. V průběhu dílu se postupně dozvídáme i více o celém království, rebelie se stupňuje, stejně jako intriky v paláci. Elitu navíc čeká spousta úkolů, které je mají připravit na roli budoucí královny. I Maxon má svá tajemství, kterým postupně přicházíme na kloub před finálovým dílem. A jeho špičkování s Amerikou taky nechybí.
A dokonce tu padne návrh na zrušení kast. Co na to král a jak to dopadne?
Oddechové a příjemné čtení, a 4* k tomu.
Jste tým Maxon nebo Aspen?

Trigger warning alkohol, smrt, válka, chudoba

Dean_Sami

(+ SPOILER) Knížka do které jsme šla s čistým nadšením a přečetla jí s tím, že jsem si každé slovo užila. Moc povedený příběh, v tomto díle poznáváme jak hlavní postavy tak ty vedlejší více do hloubky, nejen velkou krutost a přetvářku krále jak k Maxonovi, jeho ženě tak ke všem ostatním. Milostný trojúhelník našich hlavních postav je zde více popsán a někdy až moc, ale je pochopitelné, že i dávná láska, vám v srdci zůstane dost dlouho a také vás dlouho může mást, kor když jí máte hned za dveřmi. Ale všichni dobře víme, že krásný blonďák musí vyhrát už nejen pro jeho úžasný vzhled, ale i proto jaký doopravdy je.

Arlienen

Elita se mi líbila maličko více než první díl. Hodnotím ji 3,5 *.
***
Ve druhém díle se projevuje krutost krále a jeho chování vůči svému synovi a Americe.
***
Pořád se řeší milostný trojúhelník America - Maxon - Aspen. To mi občas dost lezlo na nervy.

MollyCornelia

4*/5*
Elita byla docela zklamáním. Ano, byla zábavná, oddechová a čtivá, ale ryze vycpávkový díl. Vztah Americy a Aspena se nikam neposunul, s Maxonem je to taky v podstatě stejné. Král Clarkson, Celesta a někdy i sama America byli kolikrát na zabití, a překladatel odvedl mizernou práci, protože jméno jedné ze soutěžících překládal někdy jako "Elisa" a někdy jako "Elise".
Pro čtenáře cca od 12-ti let.

Kristy.Seb

Druhý díl se mi velmi líbil v tom, jak se především točil kolem vysvětlení monarchie a toho, jak to v zemi chodí.

kopeceli

Na začátku nadšení hlavní hrdinky, které se hned zhoupne do ublížeností, nejistot a hloupostí. Rozhodně těžko uvěřit, že tohle by mohla být jakákoliv královna. To ostatní je v pořádku a počínání rebelů mě zajímá.

AnDyB

Pro mne teda fakt slabší díl. Hodně mi vadilo jak jiní zde již zmínili, nerozhodnost hlavní hrdinky ale hlavně se to mění co stránka!! Na jedné stránce je to Maxon na druhé hned Aspen a takhle pořád dokola. Jinak se to čte stále dobře ale doufám že třetí díl bude zase o dost silnější i dějově.