Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413579/bmid_elita-s2b-413579.png 4 4425 716

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

kubakubikula
15.10.2020 4 z 5

Čte se dobře, je to taková jednohubka. První díl byl ale lepší.

BetyV
14.10.2020 5 z 5

Krása...Je to další a taky strašně moc úspěšný díl Selekce, který ve mě toho hodně zanechal. Nedávno jsem knížku dočetla a když jsem si to přepočítala, zjistila jsem, že už jsem u Selekce a u Elity třikrát brečela. Někdy jsem si říkala: Americo! Co to sakra děláš! Jsi snad úplně pitomá?! A někdy jse se do ní a do Maxona úplně zamilovala... No prostě krása. Je až skoro neuvěřitelné, jak někdo dokáže napsat tak dokonalou knihu... Všem strašně moc doporučuju!!!!

Jajiinka
14.10.2020 5 z 5

Je to fantasy kniha, která má krásný přebal a je v pevné vazbě.

Příběh navazuje na knihu Selekce z roku 2014 (viz. předchozí příspěvek). V zámku z třiceti pěti dívek, zůstalo již jen šest. A těm se nyní říká Elita. Ovšem jen jedna se může stát ženou prince Maxona a princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. S princem Maxonem se nechává unášet vlnou lásky a jediné její přání je být jeho. Ovšem, kdykoliv narazí na Aspena, který vykonává práci strážce v paláci, připomene ji její starý život a to čím chtěla být. A navíc společný život, který si spolu plánovali se nedá jen tak zahodit, ještě když sám Aspen o ní bojuje. Čím je dívek míň, tím větší úsilí stojí boj o Maxona.
Zrovna když se Amerika konečně rozhodne, náhlá ztráta milované osoby ji donutí zase začít pochybovat. Mezí tím co přemítá nad svou budoucnosti, agresivní rebelové odhodlání svrhnout monarchii nabývají na síle. Přežije Selekce nevraživost rebelů?

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Selekce, tudíž předchozí díl mě moc bavil a tato kniha mé očekávání naplnila. Je důležité zmínit, že tyto knihy nejsou nějaké těžké počteníčko. Je to oddechová četba, která ve mě vyvolala emoce všeho druhu. Dokonce i slza ukápla. Co mě občas štvalo, byla nerozhodnost Americy. Ale chápu, že v důležitých věcech je těžké se rozhodnout a tím si "zavřít dveře" k jiným možnostem. Ono celkově v životě, je jednoduché se rozhodnout pro něco (někoho), těžké na tom je to, že to druhé ztratíme. Mě samotné, dělá problém se rozhodovat, ať už v maličkostech nebo důležitých věcech. Takže v tomto se s hlavní hrdinkou ztotožňuji. Příběh mě opravdu bavil a knihu jsem přečetla za jeden den.

Hodnocení 5⭐/5⭐

tereza7804
08.10.2020 5 z 5

horší než ostatní díly, i tak dávám 4,7/5 :)

speciale88
02.10.2020 5 z 5

Krásná kniha. Tesila sem se na druhy díl a ted se těším i na treti.

Ivet_V
01.10.2020 5 z 5

Byla to krásná, zamilovaná, ale i smutná knížka. Dokonce i slza ukápla (a to se nestává často). Maxona zbožňuji čím dál víc!

Lokina
28.09.2020 4 z 5

Druhý díl se četl stejně dobře jako ten první. Obálka je opět skvostná a už jenom proto ji chci v mé knihovně.
Elita je jednoduché, milé a oddechové čtení. Více přibylo dramatických a "akčnějších" scén, takže knihu jako nudný a vycpávkový díl, nemohu hodnotit. Chápu proto tah s rebely, ale když už tam jsou, chtěla bych se o nich dozvědět více a ne je jenom využít proto, aby si příběh vysloužil naši větší pozornost.
America mě zase jako v předešlém díle iritovala svojí nerozhodností mezi Aspenem a Maxonem. A Aspena taky moc nemusím, protože jenom svojí přítomností rozptyluje Americu, která se pak chová jako malé děcko.
Co se mi líbí, je její vřelý vztah s komornými, pasáže s nimi patří k mým oblíbeným částem knihy. Jsem opravdu zvědavá na poslední díl a doufám, že si jeho čtení užiji.

cmelda26
18.09.2020 4 z 5

Hlavní hrdinka mě trochu rozčilovala s tou svou dokonalostí v boji za lepší svět a tím svým přešlapováním mezi Maxonem a Aspenem. Chybí mi tam trochu víc vášně mezi ní a Maxonem. Tak snad v třetím díle ........

Han-nah
17.09.2020 3 z 5

Taky se mi první díl líbil , jako u některých čtenářů, více. America opravdu neví, co chce. Stejně ale dočtu celou sérii.

ydnac
09.09.2020 3 z 5

Oddechové čtení, taková pohádka:-)spíše pro mladší ročníky

lenka0347
22.08.2020 5 z 5

Hrozně mě štval ten milostný trojúhelník a America, která se vůbec nemohla rozhodnout, co a koho vůbec chce. Chápala bych kdyby to řešila chvilku, ale celou knížku?! Nebo mě ještě vytáčelo to, když byla naštvaná na Maxona kvůli tomu, že se schází s ostatními dívkami z Elity a sama se potají stýká s Aspenem. Jinak se mi líbilo, že druhý díl byl akčnější než první. Kniha byla čtivá a vůbec jsem se nemohla odtrhnout a během dvou dnů jsem ji měla přečtenou. Hned se vrhnu na První. ❤️

Julia284
21.08.2020 5 z 5

Tento díl byl o něco slabší než první, ale přesto se tam našlo celkem dost zajímavých scén.

Luccinda
31.07.2020 5 z 5

Elita na mě působila mírně vycpávkovým dojmem. America je ztracená uprostřed milostného trojúhelníku, který mě rozčiloval od první až do poslední strany a nenáviděla jsem ho mnohem víc než v prvním díle. Absolutně jsem nedokázala pochopit Američinu náklonost k Aspenovi, který jí v minulosti tolik ublížil. America se celou dobu chovala hrozně pokrytecky, když vyčítala Maxonovi, že se stýká s ostatními dívkami ze Selekce, a sama se potají scházela s Aspenem. Maxona mi bylo občas dost líto, vzhledem k tomu, jak hrozně se k němu America někdy chovala. Zároveň jsem ale hltala každou jejich společnou scénu a modlila se, aby America konečně dostala rozum a nebránila se svým citům.

Co se mi na Elitě opravdu líbilo bylo to, že jsme se konečně blíže seznámili s ostatními dívkami v Selekci. Bavilo mě sledovat, jak se mezi nimi postupně rozvíjelo přátelství, i když se tomu na začátku bránily.

Na scénu se dostávají také rebelové, jejichž útoků neustále přibývá. Musím přiznat, že nejsem úplně velkým fanouškem téhle dějové linky a myslím, že by autorka udělala lépe, kdyby se držela čistě té romantické části. Chybělo mi tam nějaké obsáhlejší vysvětlení, co jsou vlastně rebelové zač. Přišlo mi, že je autorka jen využívá, aby vnesla do příběhu více akce a nebezpečí, ale neměla to úplně promyšlené.

I navzdory tomu, že jsem byla ohledně Elity hodně kritická, čtení jsem si stejně jako u prvního dílu neskutečně užila. Chvíli jsem přemýšlela, jestli nemám knížce přece jen trochu snížit hodnocení, ale nakonec jsem se rozhodovala na základě pocitů, které ve mně Elita vyvolala, a kterých bylo opět víc než dost.

Ketrin.TR
26.07.2020 4 z 5

Milá a sladká romance pokračuje, okruh kandidátek na korunu se zužuje, ale naše hrdinka America zůstává. Nějak mě v tomhle díle nebavila; pořád se stavěla na hlavu, chvíli si hrála na uraženou, chvíli na šťastnou, chvíli na rebelku... No trochu mi pila krev a očividně nejenom mě :-) Milostný trojúhelník je taková klasika, ale America ho svým chováním a nerozhodností pozvedla do takových výšin, až jsem doufala, že se na ni oba kluci vyprdnou, protože si nezaslouží ani jednoho. Konec knížky se toužebně rozjel a dostal trochu spád, tak jdu honem na další díl! :-)

tittanie
18.07.2020

Zajímavý příběh, zajímavý svět. Příběh s rebely mě štval a nebavil. Knihu bych hodnotila jako slabší než první díl.

Scheila
16.07.2020 3 z 5

Tento druhý díl, byl podle mě opravdu mega propadák a nuda všech nud. Dost mě štvalo, jak celou knihu se neřešilo pomalu nic jiného než jen komu její srdce patří, byla přelétavá, a když to už vypadalo, že se k jednomu přihne, zas se stalo něco co jí rozhodilo.
Tohle mě prostě nebavilo a nudilo mě to. Připomínalo mi to nějakou nízkonákladovou telenovelu. Opravdu škoda.
Co zas ale musím nechat, že i když mě to dost nudilo, byla jsem zvědavá, co osud Americe přinese dál, proto jsem knihu přečetla co nejrychleji to šlo.

MarkétaI.
11.07.2020 3 z 5

Mám smíšené pocity. America mě v tomto díle celkem štvala :-) To její rozhodování, kdo je vlastně lepší, mi přišlo už otravné..

anet.myblog
11.07.2020 4 z 5

Po dočtení prvního dílu jsem hned potřebovala číst pokračování, a tak jsem pro něj hned běžela do knihovny.Autorčin styl psaní je extrémně čtivý a stránky vám jen ubíhají pod rukama, což dokazuje i to, že knížku mám za 2 dny přečtenou.❤️ Pokud nemáte rádi milostné trojúhelníky tento díl určitě nebude váš oblíbený. Hlavní hrdinka se zde stále rozhoduje mezi bývalým přítelem Aspenem a princem Maxonem. Některé úseky mi přišly skoro o ničem, takže jsem jen prolítávala stránky. Američino chování se mi zdálo občas takové přidrzlé a provokující, to jsem ale překousla.
Musím říct, že jsem od druhého dílu čekala asi trošku víc, ale přesto se mi knížka líbila a četla se úžasně. .

CiaKawlone
09.07.2020 5 z 5

Kdybych mohla dát 4,5 * nejspíš bych to udělala. Nebylo to tak dobré jako první díl. Maxon mě někdy vyloženě vytáčel. Zápletka se zaostřuje a pohádkový král už není pohádkovým králem. Četlo se to samo a já se hned vrhám na další díl!

booksbykatarina
03.07.2020

Miluji ji, zhltla jsem ji jedním dechem. Už ani nevím co mám psát jen a jen doporučuji.

Vaše booksbykatarina