Elementum

Elementum https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316859/bmid_elementum-OpW-316859.jpg 4 104 46

Elementum série

Největším problémem Alexandra Summerse byla blížící se maturita. Nebo aspoň do doby, než se mu život obrátil naruby. Vše začne příchodem neznámého cizince. Alex se dozví, že je potomkem jedné z nejstarších, dávno zaniklých civilizací, jež vládla nejen politickou, ale také magickou mocí. Přesněji všemi silami přírody. Tato civilizace ale ve skutečnosti nezmizela. Už po tisíce let se skrývá mimo zraky lidstva a nyní se nachází ve velké krizi. Alex je nucen chopit se svých povinností a nově objevenou říši ochránit. Jenže s tajemstvím jeho minulosti odhalí i zdrcující pravdu o vlastní rodině. Jeho rodiče jsou už dávno mrtví a úhlavním nepřítelem se stává jeho vlastní bratr, kterého musí porazit.... celý text

tiffani1212
02.10.2018 4 z 5

Me se pribeh libil. Nize uvede komentare mi prijdou zbytecne brutalni az agresivni. Mlady spisovatel podle me ve svem veku dokazal to, co jini prezentuji pozdeji.

SBH
15.09.2018 odpad!

Hrůza, hrůza, hrůza. Na stodvacáté stránce hlásím porážku. Kdybych našla způsob, jak e-knihu rituálně obětovat, udělala bych to. Kromě všech možných nešvarů, které zde již byly zmíněny, přidám ještě absolutní hloupost a nevzdělanost autora - do starověké střední Evropy umístil města a státní útvary (cože?) a podobně.
V té souvislosti mě napadá zákonné omezení, něco jako pro řidičské oprávnění - lidem pod dvacet by mělo být zakázáno publikovat veřejně. A kdo, probůh, vůbec rozhodl o tom, že je tato obludnost hodna tisku? Je cosi shnilého mezi zdejšími nakladateli.
Ruce pryč a škoda času!

Durango
12.09.2018 odpad!

Podařilo se mi prokousat se přes ukázku, u které se dá předpokládat, že by vzhledem k tomu, že má ukazovat kvality knihy, měla projít nejtvrdší korekturou a redakcí. Ukázka z této knihy by však s největší pravděpodobností neobstála ani jako slohová práce na střední škole. Pokud kniha v tomto 'stylu' pokračuje dále (nemám motivaci to blíže zkoumat, avšak z recenzí níže se dá vyvodit, že tomu tak je), upřímně se podivuji, jak ji v tomto stavu Epocha mohla vydat. Celý prolog je psán stylem 'prostě se to takhle stalo', události jsou značně nelogické a vlastně by mi ani nevadilo, kdyby prologem kniha skončila. Namísto sladkého vysvobození však následuje dalších 518 stran (prolog se vešel na strany dvě) příběhu, který by se dal dle první kapitoly charakterizovat jako Young Adult v tom špatném slova smyslu, se špetkou přisypaného fantasy. Naštěstí již obálka je dostatečně varovná, tudíž lidí zklamaných z koupě této knihy je snad zanedbatelné minimum. Cílová skupina této knihy zcela jistě nepřekračuje hranici patnácti let. O kvalitách této knihy se mimochodem z volně dostupné ukázky můžete přesvědčit sami. Motivaci koupit si celou knihu (účel všech ukázek) ve mně opravdu nevzbudila, naopak se dostavil zcela opačný účinek, vzhledem k tomu, že něco tak špatného jsem opravdu již dlouho nečetl.

zluk
07.06.2018 odpad!

Tak tohle se mi dostalo do ruky velkým omylem. Už dlouho jsem nečetla něco tak špatného. Příběh děsně předvídatelné klišé, zkopírované z milionu podobných klišé, které zahlcuje literární trh nevkusným bordelem a odnaučuje soudné lidi číst novou českou fantastiku. Sloh také velmi špatný už od prvních řádek. Nedopočuji ani na záchod při velmi dlouhé zácpě trvalého rázu. Mohlo by stav zhoršit.

Andi
05.05.2018 2 z 5

Tohle není čtení pro mě. Nevím proč jsem si od toho tolik slibovala, je to YA jako vyšité. Tedy spíš pro děti a mládež. Některá díla - fantasy, sci-fi YA - jsou na (podle mě) lepší a vyšší úrovni než Elementum, každopádně jsem ráda, že i tomhle žánru u nás vyšlo něco tak oblíbeného.
Dílo je to čtivé a rozumím tomu, že se spoustě lidem kniha líbila.
No, mně ne. Přemlouvala jsem se ke čtení už od začátku, ale po str. 70 jsem to vzdala.
Hvězdička za nápad.

NikiMedy
04.05.2018 3 z 5

Na knihu od českého autora jsem byla velmi zvědavá. Moc jsem toho od ní neočekávala, ale zároveň doufala v zázrak. Kniha byla v celku dobrá, ale vadilo mi, že často bylo něco řečeno a hned potom vyvráceno, tudíž trochu nelogicky napsané hlavně na začátku knihy. Pak mi také vadily gramatické chyby. Co ale musím pochválit je popisování Alexova pracování s mocí hlavně v trénincích. Celý popis od napojení se na skořápku až po hlasité rány jako od zvonu při užívání zemské sítě, mě velmi příjemně překvapil a zaujal. Celkově kniha tedy nebyla propadák ale na světovou literaturu pořád nemá.

i.snd
13.04.2018 4 z 5

Příběh zasazený do dvou rozličných světů byl pro mne velmi čtivý. S Alexem jsem cítila vytržení z dosavadní reality života, kde byl tzv. doma. Absurdnost zjištění, že je potomkem zaniklé civilizace vládnoucí silami elementů, dolehla i na mě, jakoby bych byla jím samotným. Poznání a přijetí svých nevědomých schopností jej vede cestou odpovědnosti k celému národu, který se stal jeho novou rodinou. Takové události se běžně nedějí chlapci před maturitou. Určitě přečtu i další díl.

Wheezer
18.03.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Začalo to velmi rychle ale postupně se to trochu zpomalilo ale proti tomu jsem nic neměla. Je zde sice pár nudnějších pasáží ale není to nic co by se nedalo přežít a je vidět, že autor si knihu promyslel do detailu. Na rozdíl od některých mi nevadilo, že hlavní postava všechno rychle zvládla. Přijde mi to naopak logické protože, v knize je už na začátku řečeno že patří do rodu Nejmocnějších a jako dědici mu ovládnutí živlů mělo jít rychleji. Téměř všechny postavy jsem si oblíbila a trochu dokonce (nevím jak ) ale i Zeka . Kniha je sice dlouhá ale utekla jako voda a teď je pro mě těžké se od ní odloučit.

caldap
15.03.2018 5 z 5

Velice čtivě psaný příběh, postavy super, skvělá kniha. Dlouho se mi nestalo, že bych nemohla od knihy odejít. Všem doporučuji.

rycccy
01.03.2018 4 z 5

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Nemám moc rád knihy od českých autorů, né že by byli špatné, jen rád čtu podobné žánry jako obsahovala tato kniha a zatím jsem nevyhledal takovou to podobnou knihu a nebo mi unikla – to je taky možné. Nic méně, klobouk dolu za fantazii při vymýšlení tohoto příběhu je to opravdu originální. Velmi hezky popsané prostředí ve kterém se děj odehrává.Jednotlivé učení probudit v sobě ty síly jednotlivých elementů bylo velmi super popsáno. Zároveň, ale věřím, že další pokračování knihy na které se těším, už bude trochu o něčem jiném než o učení jak si podrobit elementy a následně je cvičit.

K ději : SPOILER

Nevím proč, ale furt jsem čekal zradu od Alexova dědy Nowela – nějak to na mě z té knihy tak působilo – nebo jsem prostě jen doufal v nějaký zvrat.

Možná to bylo i tím, že se úplně nevysvětlilo KDO přesně ( Tarten ) odnesl Alexe do světa lidí. Trochu mi přišlo škoda to nevyřešit a nezjistit kdo tedy Alexe odnesl – jaký byl jeho vztah s rodinou nebo palácem. Místo toho se to nechalo být, když by podle mě bylo velmi zajímavé zjistit jak to bylo, jak putoval Tarten s malým Metthewem ve světě lidí a proč ho nechal tam kde nechal – zřejmě to nebylo důležité. Přeci jen tam buď ten Tarten zůstal, ale spíš asi zůstal skryt ve světě na hoře po tom co udělal a nevracel se.

Nooo a jinak takový to WaW, konečně nějaká akce - jsem si řekl, když Zek na začátku zaútočil a Alex odrazil jeho útok svým Navitas – ok ,ale to bylo vše...

Pak byl taky vydařený konflikt mezi Alexem a Samem, ale zase to nějak nepokračovalo – třeba nějaký vyřizování účtu ohněm. Sam sice vyhrožoval,ale nic z toho nebylo.

Pak by se třeba stali kamarádi a vysvětlili si to – a ano to se mi splnilo, nakonec Sam byl Alexovi nápomocen a stal se jeho kamarádem.

Ale závěrem chci napsat, že se mi kniha líbila a určitě si pokračování koupím

Beatrisie
21.01.2018 4 z 5

Na českého autora je to velmi obdivuhodná práce. :)

rimar
19.01.2018 3 z 5

Puvodne jsem chtel dat jen dve hvezdy ale od poloviny se kniha zacala malinko zlepsovat a zacala byt zajimavejsi a tak moje hodnoceni se zvednulo. Pripada mi to jako kdyby autor koukal jako dite na Avatara a pak chtel se jim stat a popisoval to jen tomu dal trochu sveho pojeti.

BookEater
04.01.2018 5 z 5

Výborný nápad na děj i prostředí. Trošku mě ničilo nadužívání některých slov (tudíž, jelikož) a občas bych asi uvítala lepší práci korektora (holt x hold), ale po přečtení jsem hned hledala druhý díl. Těším se na pokračování strhujícího příběhu, autor ve svém věku velmi překvapil!!!

Lenka.Vílka
26.12.2017 3 z 5

Kdybych si z obálky nepřečetla, že čtu knihu od českého spisovatele, tak to nepoznám. Jestli něco nesnáším, tak je to "cizina na oko". Tady to je all inclusive, takže ok. Anotace jednoznačná nuda, protože takhle zní obsah každé druhé knihy v žánru. Proto jsem doufala, že se to v knize rozjede. Což se (částečně) stalo. Kniha je skutečně čtivá (takže se v tom ztratilo i těch pár pro mě vyloženě nudných pasáží) a na to kolik má stránek, tak jsem měla rychle přečteno. To má spojitost s tím, že jsem u toho nemusela vůbec přemýšlet. A to u podobných knih nehledám (potom se zbytečně hledají díry a to nikdo nechce). A kdyby mi někdo řekl, že to psala ženská (pajdon, holka), tak mu to uvěřim (plus nebo mínus, to si musí každý čtenář rozhodnout sám). Nejslabším článkem je obálka. Naprosto příšerný a laciný, ale jestli to pomůže prodeji, držim hubu.
I přes dobrý věci jsem se nedočkala ničeho, co by mě posadilo na prdel a já čuměla. Tohle jsme všichni četli v odstínech všech barev už někde jinde.
Nechci vyrábět žádné konspirační teorie, ale po skouknutí profilů hodnotících, nemám na výběr. Samé pětky a pár průměrů. Dost pětek má přečtenou pouze tuhle knihu. A datum založení profilu? Hmmm. Aby se zvedlo hodnocení (?). Sorry, já toho přečetla víc než Elementum, takže se do týmu pětkařů nepřidám.

Semanji
29.11.2017 5 z 5

Super kniha! Těším se na pokračování.

185Sera
24.11.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a moc doporučuji.
A ať vás neodradí že je to taková bichle! Tato kniha se čte vážně sama :D
TOHLE JE DOST VELKÝ SPOILER!!!!!
Ze začátku je pro mě Alex takový normální puberťák, který prožívá normální život se svými kamarády a rodinou. Ale to se změní, když za ním přijde jeho pravý Dědeček a řekne mu že je princ ve společenství lidí, kteří ovládají živly (každý člověk jeden živel, tedy kromě lidí pocházejících z královského rodu mezi které patří Alex.) Pak se Alex přesune do své rodné země a začne se učit používat živly. Vodní živel ho učí půvabná dívka jménem Abby do, které se pak zamiluje a ona do něj. Po vodním živlu nastává oheň, který je nejtěžším živlem ze všech. Pak země a potom vzduch.
Alex se připravuje na bitvu se svým bratrem, ale najednou unesou Abby, kterou okamžitě jde zachránit.
A teď čekáš že to dopovím do konce. Tu nejlepší část? tak to tě zklamu, protože ne, taková zase nejsem ;-)

anid
22.11.2017 2 z 5

Tak takového gary-sue jako hlavní postavu jsem dlouho neviděla.
Je vidět, že autor umí psát, ale postavy a příběh stojí za nic. Já skončila u takové sté stránky a to jsem se přemáhala...

ElyLio
22.10.2017 5 z 5

Ze začátku mi příběh připadal nějak.. urychlený. Přišlo mi, že mohl být více rozvitý, byl to ale nejspíše záměr autora.
Potom, když kniha postupovala, se to nedá popsat. Musím uznat, že pan Dittrich má velkou fantazii a při popisu jednotlivých "zkoušek" elementů, jsem měla pocit, že by je snad mohl ovládat každý, kdyby chtěl. Až tak dokáže kniha vtáhnout do děje.. A když popustíte uzdu své fantazii, tak to stojí za to. Například u popisu říše nebo u celkové charakteristiky osob :)
Jako byste tam byli a prožívali všechno, od začátku až do konce..
A na závěr:
Určitě doporučuji všem, bez ohledu na věk, kdo má rád podobné knihy..

Dragell
18.09.2017 2 z 5

Kniha mne příliš neoslovila, je roztahaná, určitě bych se neváhala zasáhnout a proškrtat spoustu přebytečných scén. Díky tomu chybí nějaké napětí, něco, co by mne do knihy vtáhlo - četla se mi opravdu pomalu.
Hlavní hrdina je typický Gary Stue - tragická minulost, ale pohledný, dokonalý, bez chyb, zvládne si zajistit na novém místě novou lásku prakticky okamžitě, nemluvě o rychlosti a bezchybnosti při učení ovládání živlů.
Je to autorova prvotina, která by potřebovala více péče, ale věřím, že jakmile se autor řádně rozepíše a nabere zkušenosti, dočkáme se lepších knih.

Czistoslava
05.09.2017 4 z 5

Začátek knihy mi přišel rozpačitý a možnost hlavního hrdiny navštěvovat klub a popíjet alkohol nevěrohodná. Je mu sice devatenáct, ale v krajích kde žije tak smí činit až později. Ale přes to vše jsem se přenesla a užívala si Alexandrovo učení v magickém světě, do kterého patří. Magie živlů byla v knize moc dobře a do detailu propracovaná, nepostrádá logiku jako v jiných knihách s podobnou tématikou.
Hlavní bojová událost mi sice přišla až moc, ale vzhledem k magii se dá přimhouřit oko. Doufám, že další díl na sebe nenechá dlouho čekat.